PDA

Покажи пълната версия : Моите кулинарни изкушения



kafqwoochka
10.11.2010, 10:38
ТИРАМИСУ

http://media.snimka.bg/4959/016174314.jpg

Продукти :

200 г.течна сметана
60 г.пудра захар
3 яйца
250 г.маскарпоне
200 г.бисквити за Тирамису(има ги в Кауфланд в България)
250 мл.студено кафе
40 мл. амарето
1-2 ванилии на прах
по желание-настъргана кора от портокал или лимон
како на прах за поръсване

Начин на приготвяне :

Жълтъците,маскарпонето,половината амарето,захарта и ванилията се разбиват на хомогенна маса с миксера и се оставят в хладилника.
Белтъците се разбиват на пяна в отделна купа.Разбива се и течната сметана около 2 минути,докато се стегне в неподвижна маса.Крема от хлдаилника се изважда и с дървена или пластмасова лъжица се добавя първо сметаната,а после и белтъците.Ако желаете плодов аромат,добавете и настърганите на ситно кори разбъркайте хубаво до хомогенна смес и върнете обратно в хладилника.
Вземете избраната правоъгълна тавичка(малък размер,така,че бишкотите да се подредят в нея на два реда).
Добавете към кафето остатъка от амаретото и потапяйте светкавично бисквитите в течността,в никакъв случай не ги задържайте,действайте на принципа на махалото.Ано не се е напоила цялата бисквита,не я топете повторно!Подредете първият ред бисквити,извадете крема от хладилника и изсипете половината от него върху бишкотите,като изравните.Сипете малко какао на прах в ситна цедка за чай и поръсете отгоре обилно с какао.
По същия начин направете и второто ниво.Залейте с остатъка от крема и поръсете отново с какао.Готовото Тирамису завийте с найлоново фолио и оставете в хладилника минимум 24 часа преди употреба.
Тайната на Тирамисуто е точно в тези 24 часа,за да стегне хубаво крема и да не преовлажните бишкотените бисквити,защото ако са много мокри ,всичко се разпада.

Ето и снимков материал,от тук:

http://idaili.snimka.bg/cooking/kulinarni-izkusheniq.310725.16174215


Аз правя и втори вариант,в сладоледени чаши-крем "Тирамису".Наливам крем,после добавям парченца намокрени в кафето бисквити,пак крем,пак бисквити.Отново престой в хладилника,но в този случай няколко часа са достатъчни.[/quote]

Светла Петрова
10.11.2010, 10:53
А рецептата за прекрасната торта, а сигурно и мноооооооооого вкусна би ли споделила?

kafqwoochka
10.11.2010, 15:50
Светла,ако имаш предвид тортата в албума, нямам никаква заслуга за нея:-|- тя е също от пакетирано тесто и стана реално не много сладка(доста от немските сладкиши не са достатъчно сладки за нашия вкус).А украсите се продават също в магазините,просто направих набора от елементи,всичко друго е готово.
Сега се прибрах от срещата си с моята близка и тя бе купила на промоция книга за торти.Казах й да действа,аз ще пробвам,която ми се услади,ще искам рецепта:idea:!

kafqwoochka
11.11.2010, 16:18
Вчера купих свинска вратна пържола и сега я метнах с няколко нарязани глави лук, няколко картофа, грил пипер за месо , който е и със добавка на сол и малко вода във фурната. Лесно, бързо и удобно за готвене, а става много вкусно! Пека на 200 гр., 30 мин от едната, 30 мин от другата страна месото, като на дъното на тавичката са зеленчуците, а пържолите са отгоре, като похлупак.Така пържолките са като печени, а зеленчуците- задушени. Накрая в получения сос добавям две-три лъжички мондамин(подобрител за сгъстяване).

ANIMONI
12.11.2010, 07:56
Хей,страшна си-освен с машината се вихриш и в кухнята.

kafqwoochka
12.11.2010, 11:49
Аз обичам много да готвя-отдява ми се,явно е наследствено .Любимата ми баба,както и дъщеря й-майка ми:idea:,са супер готвачки.Готвя с кеф и всеки път си прибавям нещо ново и различно от мен, така , че една рецепта никога не е същата:D.
Не обичам да качвам и пиша рецепти. Случва се само ако нещо или някой ме провокира, както бяха мъфините на Камелия;) и съвсем в момент на импулс пуснах темата...Сега може и да прашаса от самотност...:confused: