PDA

Покажи пълната версия : Предлагам ви нова изложба!!!



kozirog_f
10.11.2010, 18:07
[Здравейте!
:loveglasses:Днес имах среща с галеристките в градската художествена галерия на ул. "Гладстон" - Кети и Донна. Тези, които помогнаха за първата изложба в Стария град. И планувахме една изложба на втория етаж на галерията през месец май догодина. Може да бъде както и преди - гоблени, иконопис, живопис от район "Тракия" , с партньорството всички желаещи да се включат от нашия форум. Залата е доста голяма - място има за всички. Това е идеята. Веднага говорих с моя шеф - обеща да поеме разходите за експонирането на творбите и рекламните материали. Далечко е, но плановете се правят сега. Хубавото е, че на долния етаж ще има друга художествена изложба и винаги ще е отворено. А до сега не сме имали изложба в центъра на града. Така че..............много се надявам да приемете поканата ми и да направим заедно нещо приятно.:thumbup:[/B]
Освен това през май в залата ще се проведе награждаване на работещите в системата на образованието , ще има и камерен концерт. Това е предпоставка изложбата да се види от повече хора.[/B]

Denica
10.11.2010, 19:34
:clap: Страхотно предложение!!! :clap:
Аз съм 100% ЗА!
:kissyou:

Юра
10.11.2010, 20:41
Лелеее гобените ни ще са изложени на центъра - Делка е на път да сбъдне мечтата :gipsy:


/по отношение на образованието ще съм икогнито :greeneye: /

vessito75
11.11.2010, 13:43
:clap::clap::clap:
Благодаря!:kissyou:

Bloody_Marry
11.11.2010, 15:08
Браво!!! Поздравления за организаторката!
Това се казва хубава новина!

topcheva
11.11.2010, 16:50
Супер а! :flowerlove:
:clap::clap::clap:

Васе
12.11.2010, 12:52
СУПЕР НОВИНА!!! :clap: :clap: :clap:

sissak
23.11.2010, 11:11
Добра новина.Където има навалица, там съм и аз.

Radi
23.11.2010, 11:22
Страхотна идея, и аз като Силвето, където има навалица, там съм и аз, естествено, ако домакините нямат против.:kissyou:

Denica
11.01.2011, 20:37
С Козирог се видяхме случайно и обсъдихме на крак, че няма да има тема на изложбата ...

Делка, има ли вече някаква по-подробна информация и някаква организация ще има ли от наша страна - да има време и парички да съберем, и да си разпределим задачките ...

kozirog_f
11.01.2011, 22:11
С Козирог се видяхме случайно и обсъдихме на крак, че няма да има тема на изложбата ...

Делка, има ли вече някаква по-подробна информация и някаква организация ще има ли от наша страна - да има време и парички да съберем, и да си разпределим задачките ...

Здравейте!
От наша страна няма финансови условия. Не е ставало дума за пари.Изложбата е планирана в годишния план на галеристките за началото ва месец май. Ангажиментът е мой. Трябва да помагам за осигуряване на гласност и публика за концертите и изложбите. Както се казва - бартер.
Между другото в събота е концертът с участието на Крис.
Ако проявявате интерес - заповядайте! Но не го приемайте като в училище - "другарката каза". Събота 16.00 ет.2 на Арт МОЛ галерия - зад стената за катерене.
Приятна вечер и бродирайте! Мен нещо ме мързи и ще трябва да се засиля.

Denica
12.01.2011, 09:23
Поне почерпка някаква да купим ...
А плакати ще има ли???

kozirog_f
12.01.2011, 09:34
Поне почерпка някаква да купим ...
А плакати ще има ли???

:hello:Всичко ще има. Но, трябва да наближи, за да говоря конкретно. Нали ще участват и училищата и детските градини.За сега всичко се поема от шефа. Надявам се да няма затруднения през май. Ако възникне някаква нужда ще свиркам своевременно.:loveglasses:

kozirog_f
29.04.2011, 19:47
Здравейте! Бях изчезнала доста време, но имам обещание към Вас. Дано сте готови, защото преди 24 май ще можем да открием изложбата. Възможностите са две - залата в Търговски център "Форум" в "Тракия" или художествената галерия на "Гладстон". Аз лично съм за търговския център / в освободеното пространство от един голям магазин - "Евроленд" се казваше./ Във "Форума" има много посетители , а на третия етаж мамите си водят децата в сладкарницата, има концерти и така - мисля, че повече хора ще видят изложбата, докъто си пазаруват.
В понеделник ще разговарям с галеристките и до 04.05.2011 ще имам окончателен резултат. На 04.05. откриваме детска изложба , съвместно с БЧК. Сигурно ще има репортажи. Дори от тях можете да се ориентирате за пространството.
Очаквам вашите мнения.

kozirog_f
01.05.2011, 17:24
Този път няма ентусиазъм. Моля модераторите да изтрият темата!

maleks
01.05.2011, 19:25
Първоначално поканата беше за изложба в Градската художествена галерия на ул."Гладстон"./пост 1/ 10-11-2010, 05:07 PM /
След като наистина :" Бях изчезнала доста време" - решихме, че изложба може би няма да има.
Пък и нагласата ни беше за Градската галерия.
Сега, ние просто изчакваме разговора ти с галеристките.
Междувременно може да се даде инфо напр. за
- кой ще охранява гоблените
-къде и кога ще се събират
- ще има ли табелки с името на гоблена/ не смеем да даваме предложения, защото незнаем каква ви е политиката/
- ще може ли да присъстваме на откриването на изложбата
и- и ако някой нещо друго се сети - да пише долу в темата
В по-горните постове чета, че е отклонена всякаква самоинициатива от наша страна /напр.почерпка/
Чета мнения на съфорумки от др. градове - с позитивна нагласа , така че може да изкажат и те мнението си.
Искам да кажа на момичетата от др. градове, които решат, че ще участват в изложбата, че може да търсят помощ не само от мен, а и от другите пловдивчанки, всеки според възможностите си.

kozirog_f
01.05.2011, 21:31
Тонът е доста остър, но няма да се конфронтирам. Виждам, че доста хора са го прочели, но публикувани други мнения по въпроса няма.
Това " не смеем да даваме предложения" не ми звучи искрено, защото тук политика няма. и нито аз , нито който и да е иска да лидерства на чужд гръб. Ние сме равноправна общност и не върви да се мисли по този начин.Сами ще решим дали да има табелка, въпреки, че е нормално да има.
Присъствието: как може да се открива изложба без да присъстват авторите? Изобщо, ако засягам нечие его - да не се захващаме. Къде пише, че няма да има инициатива от наша страна?
Ще проверя възможностите за градската галерия, но изказах моите съображения, а пък и галеристките предложиха това като решение, защото малко хора ходят специално на изложба, а докъто пазаруват щат не щат - минават и през залата / в градската галерия трябваше да сме е на втория етаж, а не в основната зала /. Но , ако повечето от вас държат да сме в градската галерия - ще настоявам да е там и каквото се получи. Друга възможност е и МОЛ Пловдив. Ако предложат варианти ще избираме, но не всичко зависи от мен.
За охраната - тепърва ще мисля, защото нещата са много скъпи и трябва да ги опазим.
Предлагам да не се ограничаваме с теми и брой творби.
Тези дни ще говоря с галеристките и ще ви кажа окончателно какви са възможностите.
От вас очаквам мнения и предложения. Ако искате да се видим с тези, които могат да се включат в организацията, да обсъдим нещата и да действаме. Можем да спретнем лек коктейл и т. н. въпрос на инициатива и организация. Надявам се да съм добре разбрана и от тук нататък да направим нещо хубаво.
Телефонът ми е 0889202471; Делка. Тук също ще влизам.

Denica
02.05.2011, 17:24
Делка, масовото мнение след вчерашната среща е за Градската художествена галерия на ул. "Гладстон" - момичетата изчакваха още информация, за да преценят участието си.
Преди 3 години чрез моя приятелка, която държеши целия последен етаж заведения на Форума, се срещнах с хората от галерията, които ми обясниха, че няма никакъв смисъл да излагаме подобно творчество на място, където има основно майки с деца ... това е и моето мнение. Лично аз съм твърдо ЗА Художествената галерия ...
А относно поста на Малекс - всяка среща си задаваме едни и същи въпроси относно изложбата ... всеки път те очакваме с повече информация, защото всички сме останали с впечатлението, че си имате точни правила при вас и хем искаме да помогнем, хем нямаме идея с какво, как, кога ...
Никой не търси конфронтация!!!

kozirog_f
02.05.2011, 19:14
Здравейте! Днес разговарях с галеристките за изложба в голямата галерия. Казах, че не сме съгласни на друго място, защото имахме обещанието им. Било заето и там и в МОЛ " Галерия". Единственото място е "Форум"- а в момента. Там има голямо посещение от всякакви хора, защото имат добър оборот. Но съм съгласна, че ви излъгах. Затова предлагам да отложим нещата за септември или октомври. За тогава отново ми обещаха да планират една изложба за нас. Те са сериозни, но всеки си гледа интереса. Не искам да коментирам. Надявам се втория път да се случи.
Аз ще направя една изложба на района във Форума, която ще се открие на 20.05. Така ще видя какъв е човекопотока, ще преценя до колко нещата са си на мястото и дали залата е удобна за тази дейност.
Колкото за конфронтацията и репликите - май дружно се поизтървахме, но дано свършим добра работа заедно наесен.
:kissyou:

Denica
03.05.2011, 13:39
На есен с песен :D
И аз ще си направя устата за Гладстон!