PDA

Покажи пълната версия : Моля за помощ



bigcat
25.11.2010, 14:38
Здравейте,
Преди доста години ми подариха гоблена Ефигенията, сега започнах да го шия но забелязах че крака, лицето и ръцете на схемата са бели, нямам схема за тях, може ли някой да ми помогне и да ми каже откъде мога да ги намеря, защото така е безмислено да го шия, ако не ги открия!
Благодаря предварително и лек и успешен ден на всички

slasch
25.11.2010, 14:44
Към комплекта трябва да имаш и схема на частите с "бели петна". Те се шият 1:1 и затова са на отделни листове.
Ако пък ги нямаш моя съвет е да си намериш цялата схема и тогава да го шиеш .:idea:
"Ефигенията" не е лесен гоблен за шиене /пиша го от личен опит/ и в зависимост на коя фирма ти е комплектовката не съм много сигурна, че ще можеш да си напаснеш различните схеми.:confused:

bigcat
25.11.2010, 15:03
Към комплекта трябва да имаш и схема на частите с "бели петна". Те се шият 1:1 и затова са на отделни листове.
Ако пък ги нямаш моя съвет е да си намериш цялата схема и тогава да го шиеш .:idea:
"Ефигенията" не е лесен гоблен за шиене /пиша го от личен опит/ и в зависимост на коя фирма ти е комплектовката не съм много сигурна, че ще можеш да си напаснеш различните схеми.:confused:



Само че аз вече съм го почнала и съм почти по средата на гоблена, нямам идея на коя фирма е, конците са някакви немски, казват се Schurer, ако това може да помогне :(