PDA

Покажи пълната версия : Дайте идеи за броколи



Marinera
05.03.2006, 14:49
Здравейте,
днес купих един пакет замразени броколи, но не знам как точно да ги наготвя. :? Ако можете, дайте идеи.

Vancheto
05.03.2006, 18:37
В друг форум четох следното:
Броколи със сос Бешамел
Задушаваш броколите, нареждаш в тавичка, заливаш с Бешамела и посипваш с
настърган кашкавал.Подправки -по избор.
Дано съм помогнала. :wink:

Djemma
05.03.2006, 18:54
Колежката ми наскоро ми даде рецепта за салата с броколи, която ставала много хубава, но аз още не съм я пробвала, сега ше я потърся и ще напиша рецептата.

Ето я:
леко сварени броколи
царевица от кутия
малко варени моркови
копър
сол
черен пипер
майонеза

pep-4o
06.03.2006, 12:08
Рецептата на Vancheto съм правила, но към броколите бях добавила и моркови и около 100гр. пушено сирене. Задушаване и след това бешамела, кашкавал и запичане.
Но моите канибали съответно не одобриха :? нямаше кокал http://fantasyflash.ru/anime/kao/image/kao22.gif

Marinera
06.03.2006, 16:05
Благодаря ви много. Рецептата на Vancheto и аз вчера я гледах в един друг сайт. Сигурно става хубаво. Но може би ще направя тази на Djemma днес, защото и без това измислих друго за основно ядене.

Valja
06.03.2006, 23:21
1. Броколито се сварява в подсолена вода за около 5-10 минути, отцежда се и се панира - става много хрупкаво.
2. Сварява се в подсолена вода, отцежда се, подрежда се в чиния и се поръсва с настърган кашкавал, докато е горещо.
3. Като в номер 2, само че вместо с кашкавал, се полива с разтопено краве масло.

lumi
07.03.2006, 15:55
сваряваш ги на пара но не го преварявай нека останат леко хрупкави [:]
и ги заливаш със сос от синьо сиране разтопено в малко масло или зехтин сгъстено с малко нишесте и когато свалиш соса от котлона + смачкан чесън и с това заливаш броколито :cool: става готино

galina_vasi
16.03.2006, 11:35
Пастет от броколи |
---- продукти:
500гр броколи
250гр извара
3 суп. лъжици майонеза
няколко скилидки чесън
няколко орехови ядки
сол и черен пипер
----приготвяне:
Сварявате броколите, изваждате ги и ги оцеждате добре. Прибавяте ореховите ядки, изварата, чесъна и разбивате с пасатор. Прибавяте майонезата, посолявате, поръсвате с черен пипер на вкус, разбърквате и пастетът е готов.
Много е лесно, но затова пък е много вкусно, особено с препечени филийки:)

vanilla
26.04.2007, 13:15
Брокколи с рисом .
Куринную грудку и лук обжарить в масле, добавить брокколи, кукурузу и рис, специи и тушить на медленном огне до готовности.

Брокколи с соусом.
Брокколи 5 минут проварить в подсоленной воде, затем слегка обжарить в масле и залить соусом.

Соус: 1 с.л. муки обжарить в 1 с.л. сливочн. масла до золотистого цвета, влить 1 стакан горячего молока, тщательно перемешать чтобы не было комков, добавить сметану 200-250 гр., посолить, поперчить, довести до "кипения" и снять. вообще я все на глаз делаю, нужно погуще - побольше муки, пожиже - молока

Приятного аппетита!

Венета Иванова
02.05.2007, 22:01
Според мен, най-важно е броколите да са добре сварени, но не разварени. Допускала съм грешка и съм ги оставяла и недоварени и в двата случая стават жилави. Иначи ги приготвям най-често така - заливам ги със сравнително гъст сос от :
1 суп. лъжица Maggi градински подправки, смесена с 1 ч.л. лека, нелютива горчица, 2-3 суп. лъжици майонеза и лимонов сок. Става наистина пикантно и интересно на вкус.

ming
07.05.2007, 21:38
I az gi pravia s Maggi gradinski podpraki
svariavam gi no da ne sa razvareni. Slagam malko bialo vino, maslo i malko 4eren piper moje da slojite i morkovi :idea:

TDK
18.07.2007, 13:39
Салата от броколи и домати
Продукти:
1/4 ч.чаша стафиди
1/4 ч.чаша слънчогледови семки
1 с.л.зехтин
1/2 ч.чаша накълцан червен лук
2 ч.л.соев сос
4 ч.чаши броколи, начупено на цветчета
8 малки доматчета, разрязани на 4
1/2 ч.чаша майонеза
1 с.л.захар
1 с.л.оцет
1/2 ч.чаша настърган кашкавал
Начин на приготвяне:В тиган с незалепващо се дъно запечете семките за 5 минути. Извадете ги и ги оставете да се охладят. В мазнината задушете лука за 5-7 минути. В голяма купа изсипете броколито, доматите и лука и разбъркайте внимателно.
В друга купичка разбъркайте майонезата, захарта и оцета.
Добавете майонезената смес към зеленчуковата и разбъркайте леко.Изсипете семките.
Покрийте съда и охладете за 30 минути.
Сервирайте салатата с настърган кашкавал.

TDK
18.07.2007, 13:40
Броколи със сос бешамел
ПРОДУКТИ:
500 г. броколи
100 г. масло
2-3 с.л. брашно
1/2 литър мляко
200 г. кашкавал
ПРИГОТВЯНЕ:
Броколите се накъсват на розички, измиват се и се варят около 10 минути, след което се поставят в намазнена тава. В тиган се стопявя маслото и се запържва брашното. По малко се добавя мляко и се сгъстява. Добавя се сол и черен пипер на вкус. Сосът се излива върху броколите и се поръсват с настърган кашкавал. Запичат се до образуване на коричка.

sunnyto
12.08.2007, 20:17
Пържено броколи
Продукти: 170гр. вода, 1 разбит белтък, 500гр броколи, 100 гр. брашно, 2 с.л. брашно, сол, черен пипер и олио за пържене.
Приготовление: Брашното , олиото , солта и водата се смесват, за да се получи течно тесто. Прибавя се разбития белтък , черния пипер и се разбърква добре. Измитото броколе се накъсва на розички. Те се попарват във вряща подсолена вода и се овалват в тестото. Пържат се в сгорещеното олио около 5 мин. Сервират се с резенчета лимон.
п.п. Рецептата може да се направи и със карфиол
Бон Апетй:kissyou:

rosi_vesko
11.11.2008, 21:15
Мама е отгледала в градината блоколи.Стовариха ми 2кг. в кухнята на масата:shock:,а аз съм на диета:shy2:Моля,помогнете с диетична рецептичка:D

noar
12.11.2008, 13:03
Колежката ми наскоро ми даде рецепта за салата с броколи, която ставала много хубава, но аз още не съм я пробвала, сега ше я потърся и ще напиша рецептата.

Ето я:
леко сварени броколи
царевица от кутия
малко варени моркови
копър
сол
черен пипер
майонеза

ето тази салатка е много хубава ,скоро я ядох.Само майонезата дето не е много диетична,но можеш да потърсиш нискомаслена или диетична сигурно има по големите магазини:idea:

rosi_vesko
12.11.2008, 13:08
Благодя,ще я пробвам!

TDK
12.11.2008, 14:13
rosi_vesko, точно снощи правих крем супа от броколи.

Сварих 2 маркова, 1 резен целина и 1 глава броколи в подсолена вода!
След като изстинаха ги пасирах.
Направих сос Бешамел (можеш да замениш маслото с някаква по-диетична мазнина). Добавих пасираните броколи и разредих със студено прясно мляко.
Вари се на тих огън, докато "бъкне".
Поднесох я със ситно нарязан копър и запечени, не запържени, хлебни кубчета!
В къщи много я харесваме! :idea:

rosi_vesko
12.11.2008, 21:02
Звучи ми вкусно,дали да не метна в тенджерата и малко карфиол?:amam:

leti_at
14.11.2008, 16:44
Аз нареждам плътно в тавичка малки розички от броколите (обикновено купувам от замразените, но може и пресни ,но трябва да се сварят леко и след това хубаво да се оставят да се оцедят)-слагам отгоре топено пушено сирене, обикновено сирене, слагам и готварска сметана-250-300 гр., като се запече и е почти готово го вадя от фурната и настъргвам отгоре и кашкавал.Връщам го пак във фурната докато се разтече кашкавалът.
Ястието не се соли, защото от сирената си става достатъчно солено...
По желание вътре може да се сложи и пушено филе или шунка...
Много си я харесвам тази рецепта,защото яденето е вкусно и когато е вече студено...Правила съм същото и с пресни картофки...стана супер огретен..
И един последен практически съвет-ако имате възможност направете я в еднократни ,алуминиеви тарелки (продават се в Метро) по-лесно и по-красиво е при сервирането...

Diana Delibasheva
15.11.2008, 11:57
Свари си ги на пара и после ги овкуси с малко зехтин и лимон. Според мен това е съвсем диетично, а ако искаш изобщо да няма мазнина - махни зехтина.
Сега се сетих и за друг вариант - можеш да ги свариш в едно бульонче и да ти стане супа.

rosi_vesko
15.11.2008, 21:52
Много благодаря на всички за страхотните рецепти!:kissyou: