PDA

Покажи пълната версия : Бърза закуска"рошави топки"



jivi
08.12.2010, 20:28
"РОШАВИ ТОПКИ":D
1 кофичка кисело мляко
3 пълни чаши брашно
1ч.л. сода
250рг.сирене
щипка сол
В дълбок съд се изсипват горните продукти и се разбъркват добре.Взема се с лъжица тесто и се слага като рошава топка в намазана с масло тава.Върху всяка топка се слага малка бучка краве масло така,че да влезе в тестото.Пече се в предварително загрята фурна до порозовяване.
http://s003.radikal.ru/i202/1012/dd/85b14fa7129et.jpg (http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i202/1012/dd/85b14fa7129e.jpg.html)
Да Ви е сладко:kissyou:

jivi
08.12.2010, 20:33
Много ми е турдно всеки ден да измислям различна закуска за децата:oops:
Всеки който има желание може да предлага идеи:angel:

yonka
09.12.2010, 13:28
Една идейка -под всяка топка може да сложиш парче колбас ,ако обичате разбира се

vessi_s
14.12.2010, 16:15
Страхотни са! В неделя ги направих за моите мъже иииии...какво да ви кажа....вкарах си авто-гол :D...ми те сега искат всяка седмица да ги правя.....:kissyou: благодаря ти jivi

jivi
14.12.2010, 16:24
Много се радвам ,че са се харесали:kissyou:.Много са лесни и бързи.
Тези дни смятам да правя рогчета с сирене,моите мъже много ги харесват.:amam:

vessi_s
15.12.2010, 10:32
Давай ги тези рогчета.....ще врътна и тях в събота....че да ми е мирна главата :D:kissyou:

jivi
15.12.2010, 12:21
РОГЧЕТА
Пускам рецептата,а снимки очаквай когато ги направя.
250мл.-хладка вода
1 суха мая
1с.л захар
Тези продукти се разбъркват и се оставят около 10мин.Аз слагам и 1 лъжица брашно.
След това се прибавя:
1с.л. сол
4с.л. кисело мляко
4 с.л. маргарин -аз слагам олио пак става
брашно колкото поеме,около 1/2"меко тесто"
извара или сирене
След като се омеси тестото се оставя да втаса,след това се разделя на равни топки.Всяка се разточва на правоъгълник с дебелина оклоло 0,5см-1 смПоставя се плънката по дължина и се навива.Нарежда се в намаслена тава,оставя се малко да втаса,намазва се с яйце и се пече.
Ами това е много вкусни стават,а и не са трудоемки:kissyou:

vessi_s
15.12.2010, 13:21
:( олееее jivi...аз не мога да меся.....дали ще се справя...:(

ANIMONI
15.12.2010, 13:32
Рошавите топки ги знам като Добруджанки и скоро не съм правила.Веси,моите обичат много качамак/от грис ,а не царевично брашно/.Казвам ти го като вариант,защото не се меси.Аз го правя с повечко мсълце и сирене и съвсем малко сол.

d78152
15.12.2010, 13:39
jivi Тези РОШАВИ ТОПКИ ние вкъщи ги знаем като добруджанки,Децата ми си умират за тях,vessi_s запрятай ръкавите,месенето е лесно,а и приятно,Аз вчера си прекарах деня в кухнята заради приготвянето на един коледен щолен,Извинете,че се отплеснах от темата ,Аз бих ви предложила рецепта за бърза "Бъркана баница"Друга любима закуска на моето семейство,А и е лесна за изпълнение , Бъркана баница Продукти:wine:, 3 яйца 5с,л,олио 200гр,сирене 1ч,ч кисело мляко 1 ч,л,хлебна сода 15 с,л,брашно, Всичко се разбърква добре,изсипва се в намаслена тавичка и се пече,Аз го пека на 180гр,но зависи от фурната,Дано ви хареса,

jivi
15.12.2010, 13:42
:( олееее jivi...аз не мога да меся.....дали ще се справя...:(

Опитай не е трудно,нали и това трябва да опиташ:gipsy:
След "Тайната вечеря" тези рогчета ли ще ти се опрат:D

jivi
15.12.2010, 13:45
jivi Тези РОШАВИ ТОПКИ ние вкъщи ги знаем като добруджанки,Децата ми си умират за тях,vessi_s запрятай ръкавите,месенето е лесно,а и приятно,Аз вчера си прекарах деня в кухнята заради приготвянето на един коледен щолен,Извинете,че се отплеснах от темата ,Аз бих ви предложила рецепта за бърза "Бъркана баница"Друга любима закуска на моето семейство,А и е лесна за изпълнение , Бъркана баница Продукти:wine:, 3 яйца 5с,л,олио 200гр,сирене 1ч,ч кисело мляко 1 ч,л,хлебна сода 15 с,л,брашно, Всичко се разбърква добре,изсипва се в намаслена тавичка и се пече,Аз го пека на 180гр,но зависи от фурната,Дано ви хареса,

Всеки който има идея за вкусна и бърза закуска нека да сподели.
А товята Бъркана баница я правя много често.Рецептата е от бабата на моя мъж:loveglasses:

vessi_s
16.12.2010, 12:45
ANIMONI...знаем го това с качамака и го прави съпруга ми...негов специалитет е!
d78152- опитах 5-6 пъти да меся....и олееее провал. Как ли не го месих...и свекървами ме гледаше, за да види къде греша...и всичко правя както трябва и...нищооооо...подметкааааа :D
А как искам да омеся аз една питка за коледа...ама не мога....не ми се получава.
...няма да се отказвам....пак ще пробвам....такъв инат съм :idea::kissyou:

rodich
16.12.2010, 13:14
ANIMONI...знаем го това с качамака и го прави съпруга ми...негов специалитет е!
d78152- опитах 5-6 пъти да меся....и олееее провал. Как ли не го месих...и свекървами ме гледаше, за да види къде греша...и всичко правя както трябва и...нищооооо...подметкааааа :D
А как искам да омеся аз една питка за коледа...ама не мога....не ми се получава.
...няма да се отказвам....пак ще пробвам....такъв инат съм :idea::kissyou:

Не се тревожи - и на най-големите майстори някой път не им става питката!
Аз само съвет мога да дам: преди да започнеш месенето се скарваш с идеята че няма да се получи, предствяш си впечатляващ краен резултат
А! и намираш весела песничка да си припяваш или ако някой е край тебе да си разказвате весели истории или вицове
После ще е чудо и приказ и ще те питат за рецептата ;)

ANIMONI
16.12.2010, 13:59
Веси,понеже надали тук е мястото след това ще си изтрия поста,но ето как процедирам аз-в купа смесвам течните съставки и след това добавям брашно ,бъркайки с голяма лъжица,докато стане доста гъсто .след това сипвам брашно на плота/масата/и го доизмесвам с ръце.На два пъти ми се случва в тава в купчина брашно с кладенче да добавям останалите съставки и да ми стане прекалено твърдо тесто,което става само за казана,затова процедирам по първия начин.И НИКАКВО ОТКАЗВАНЕ-ЧЕ СЛЕД ВРЕМЕ ДА НЕ ТИ СЕ СМЕЕ СНАХАТА.

jivi
16.12.2010, 14:22
ANIMONI недей да си триеш поста.
За да стане хубаво тесто е много важно да се използва хубаво брашно и винаги да се минава през сито:kissyou:

vessi_s
16.12.2010, 15:14
През сито...с топла водичка....с меко тесто....100 пъти го бих...претрепах го :D...не става и това е...ама аз пак ще пробвам де...може и сама да си я ям...ама няма да се откажа.
А за снахата..какво да кажа...ми да меси тя...аз ще си призная че не мога...
:D абе имам една проектоснаха....:shhh:...майка и е готвачка...:D...освен така да се уредя с някоя хубава питка....те ще месят а аз ще готвя другото :gipsy:

jivi
10.01.2011, 18:30
Ето ги обещаните рогчета:-|

http://s015.radikal.ru/i333/1101/c3/7bdcb24fe4e3t.jpg (http://radikal.ru/F/s015.radikal.ru/i333/1101/c3/7bdcb24fe4e3.jpg.html)

ANIMONI
11.01.2011, 07:48
лелеее,жалко че закусих вече-по -вкусни изглеждат от тези в закусвалните.

vessi_s
11.01.2011, 12:54
Аз пък нямам с какво да се похваля...питката за коледа си стана все същата подметка :(
но пък на мен се падна парата :shhh:
давайте...пишете нови лесни рецепти...ама моля без да са с месене на тесто....отчаяна съм....:D

rascit0
11.01.2011, 15:24
Леле Веси ,голям си сладур! Ти не се отказвай ,все някога ще се получи, нищо че питката е била като подметка. Важното е ,че имаш желание.

Лили
11.01.2011, 19:51
Веси най лесната питка е от готово тесто това което продават за мекици.Разточваш го на средно дебела кора мажеш с маргарин или чисто масло разтопено разбира се, слагаш сиренце с яйце ,навиваш на роло режеш на шайби и слагаш в тавата малко да втаса ,мажеш с жълтък и печеш и става супер.Пробвай. Това е най лесната питка дори и за такива дето си признаваме че не можем да месим.:D

vessi_s
11.01.2011, 20:02
Ехаааа не се бях сетила....:D...така правя пиците.....ми като не мога да меся ще си го купувам готово :D:clap:

Юра
11.01.2011, 20:10
Ехаааа не се бях сетила....:D...така правя пиците.....ми като не мога да меся ще си го купувам готово :D:clap:

Може да използваш хлебопекарната - замесва ти тя тестото и после го правиш каквото ти хрумне . За 1 час е готово и всичко наоколо е чисто :D

toteva
11.01.2011, 20:25
ще трябва да ги изпробвам тези рогчета,изглеждат ужасно вкусни

ВанчетоМОД
11.01.2011, 20:38
:kissyou:Рогчетата ги правя отдавна, но тези рошави топки, които ги харесват децата ви - ще ги харсат и моите внуци.:clap::kissyou:

ANIMONI
12.01.2011, 01:32
Веси най лесната питка е от готово тесто това което продават за мекици.Разточваш го на средно дебела кора мажеш с маргарин или чисто масло разтопено разбира се, слагаш сиренце с яйце ,навиваш на роло режеш на шайби и слагаш в тавата малко да втаса ,мажеш с жълтък и печеш и става супер.Пробвай. Това е най лесната питка дори и за такива дето си признаваме че не можем да месим.:D

Лелеее,Лили не казвай ,че и майстор като теб не може да меси.То не че е болка за умиране,но при сръчност като вашата не ми го побира умът.

jivi
12.01.2011, 17:18
Аз обичам да правя и домашна дърпана баница,става много вкусна,но в тази квартира нямаме много място и скоро не съм правила.
Специално за Веси ще пусна един нагледен урок как се прави.
Аз я правя по същия начин само в тестото слагам 1с.л. оцет и щтипка сол.

http://vbox7.com/play:02eaaeb6

Лили
12.01.2011, 18:46
Лелеее,Лили не казвай ,че и майстор като теб не може да меси.То не че е болка за умиране,но при сръчност като вашата не ми го побира умът.

Не мила не съм от тези които немогат да месят но сега няма за кого ние сме разпилени из България че само за мен няма да седна да меся я.:D

doris
12.01.2011, 19:33
Аз обичам да правя и домашна дърпана баница,става много вкусна,но в тази квартира нямаме много място и скоро не съм правила.
Специално за Веси ще пусна един нагледен урок как се прави.
Аз я правя по същия начин само в тестото слагам 1с.л. оцет и щтипка сол.

http://vbox7.com/play:02eaaeb6

Живе, имам голяма кухня , заповядай да се развихриш! :gipsy::kissyou:

vessi_s
13.01.2011, 10:38
jivi и у нас заповядай...малка...голяма кухняяя...няма значение....аз ще гледам и ще хълцам до теб :D....обещавам че ще ям като невиждала :D

ANIMONI
13.01.2011, 10:50
Като решите къде ще се вихрите ми пратете адреса за да ви пратя половинката,че от два месеца ми яде главата за дърпана баница.Аз мога ,но не ми се прави.

jivi
13.01.2011, 12:33
Ами сега:confused:къде ще я правим баницата:D Ами хайде аз ще я направя пък вие заповядайте:amam:

1226
13.01.2011, 17:36
Продукти
брашно 0.5кг,1чл сол,1чл захар,суха мая,4сл зехтин,200-220 мл топла вода.От това се замесва тесто и се остава да втаса.След това се разточват кръгчета,слага се плънка по желание и се затварят като мидички.намазват се с жълтък.Пекат се.
Искам до добавя ,че до този момент не бях месила,но сега с всяко тесто задобрявам.Първо разбърквам с лъжица докато поеме водата и после доомесвам.Става за 10мин.Да ви кажа,че пробвах няколко сухи маи,но само от едната втасва супер.Така че имайте го в предвид.Приятен апетит.

ВанчетоМОД
13.01.2011, 21:40
Продукти
брашно 0.5кг,1чл сол,1чл захар,суха мая,4сл зехтин,200-220 мл топла вода.От това се замесва тесто и се остава да втаса.След това се разточват кръгчета,слага се плънка по желание и се затварят като мидички.намазват се с жълтък.Пекат се.
Искам до добавя ,че до този момент не бях месила,но сега с всяко тесто задобрявам.Първо разбърквам с лъжица докато поеме водата и после доомесвам.Става за 10мин.Да ви кажа,че пробвах няколко сухи маи,но само от едната втасва супер.Така че имайте го в предвид.Приятен апетит.
:kissyou:ЕЕЕее, кажи коя е точната мая де, без а правиш реклама, защото аз има 2-3 от един вид и 2-3 от друг вид:kissyou:

1226
13.01.2011, 22:38
маята е турска,опаковката златисто с червено и пише yuva дрожжи-11грама.

jivi
14.01.2011, 21:21
Продукти
брашно 0.5кг,1чл сол,1чл захар,суха мая,4сл зехтин,200-220 мл топла вода.От това се замесва тесто и се остава да втаса.След това се разточват кръгчета,слага се плънка по желание и се затварят като мидички.намазват се с жълтък.Пекат се.
Искам до добавя ,че до този момент не бях месила,но сега с всяко тесто задобрявам.Първо разбърквам с лъжица докато поеме водата и после доомесвам.Става за 10мин.Да ви кажа,че пробвах няколко сухи маи,но само от едната втасва супер.Така че имайте го в предвид.Приятен апетит.

Ето какъв ще е обяда на големия ми син за училище в понеделник-калцоне:kissyou: Много благодаря.

jivi
15.01.2011, 14:59
Днес за обяд на моите момчета направих калцоне,тестото е по рецептата на 1226.Станаха много вкъсни:amam:

http://s007.radikal.ru/i302/1101/56/7223d801d3a8t.jpg (http://radikal.ru/F/s007.radikal.ru/i302/1101/56/7223d801d3a8.jpg.html)

vessi_s
16.01.2011, 13:39
Охххх пак месите:clap:....моля вииииии ...пожалете ме деее....:D

jivi
16.01.2011, 20:04
Хайде да Ви почерпя с дърпана баница:-|

http://s005.radikal.ru/i211/1101/5d/4c4bfcb8d124t.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i211/1101/5d/4c4bfcb8d124.jpg.html)

jivi
16.01.2011, 20:16
Домашна дърпана вита баница:
1с.л. олио
1с.л. оцет.
щипка сол
1-2 чаши вода,може и хладка
брашно колкото поеме до меко тесто
Плънка:
5яйца
бучка сирене
половин кофичка кисело мляко
Ето и нагледния урок как точно става:kissyou:
http://vbox7.com/play:02eaaeb6

ВанчетоМОД
16.01.2011, 22:15
Ами сега:confused:къде ще я правим баницата:D Ами хайде аз ще я направя пък вие заповядайте:amam:
:kissyou:Ега ти, само как се кефиш, защото знаеш че не можеме да дойдеме при теб и ни причиняваш това -:amam:

jivi
16.01.2011, 22:53
Ванче нали знаеш ,че от много:amam:дупето става много голямо:D (като моето:D)Но няма как да откажа на тези ангелчета

http://i023.radikal.ru/1101/f8/2c93007306bet.jpg (http://radikal.ru/F/i023.radikal.ru/1101/f8/2c93007306be.jpg.html)

ВанчетоМОД
16.01.2011, 22:58
Хайде да Ви почерпя с дърпана баница:-|

http://s005.radikal.ru/i211/1101/5d/4c4bfcb8d124t.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i211/1101/5d/4c4bfcb8d124.jpg.html):kissyou:А дърпаната ти баница, нищо, че не можеме да я опитаме /ще си я направиме, по твоята рецепта/, но с какво си я прокарвате - става само с айрян от бг.кисело мляко /надявам се да го имаш там/:kissyou::hehe:

ВанчетоМОД
16.01.2011, 23:09
Ванче нали знаеш ,че от много:amam:дупето става много голямо (като моето)Но няма как да откажа на тези ангелчета

http://i023.radikal.ru/1101/f8/2c93007306bet.jpg (http://radikal.ru/F/i023.radikal.ru/1101/f8/2c93007306be.jpg.html)Ангелчетата са ти , ...наистина ангелчета. Срува си да се жертваш за тях, на този етап. Да са ти живи и здрави. А като порастнат като моите, ще пазиш диета и ще станеш като мен /дето казват "като малка арда в д...-то/. Сега си хапвай миличка, трябва да имаш здраве и енергия за тези 3-ма мъже:kissyou::kissyou::flower:

jivi
16.01.2011, 23:20
Всичко си имаме тука,мила до БГ училището на Павката в Лондон има Български склад.Ако знаеш само каква реклама прави госпожата на децата в клас "за да станете големи и силни трябва да си хапвате Българско сирене,Българско кисело мляко,български зеленчуци и т.н.":D

ВанчетоМОД
16.01.2011, 23:31
:kissyou:Искрено се радвам за вас, че не ви липсва българското, защото, тук у нас, почти го няма. Ако го има някъде, то е с примеси и консерванти или с растителни мазнини. Вече не знаеме, какво точно ядеме и с какво точно храниме децата си. И чакам с нетърпение да дойде топлото време /пролетта/ да отида в моето диво, диво село и там да си направя кисело мляко, сирене /дори си правя и кашкавал/ и тн и т.н. Изинявай, не исах да те затормозявам, но сигурно си наясно, за какво говоря. Спирам се до тук. Няма повече да коментирам.:kissyou:

jivi
16.01.2011, 23:47
Правя последен коментар за българското.Когато за първи път дойдох тук всичко ми се струваше много дървено, иначе на външен ввид перфектно било зеленчуци ,плодове и т.н.Когато се върнахме в България ,беше края на лятото майка беше нарязала домати и краставици за шопска салата,никога ама никога няма да забрая аромата на прясно нарязани зеленчуци още с отварянето на входната врата.Сега вече не е така и в България всичко по магазините е внос за жалост.

ВанчетоМОД
17.01.2011, 10:22
Правя последен коментар за българското.Когато за първи път дойдох тук всичко ми се струваше много дървено, иначе на външен ввид перфектно било зеленчуци ,плодове и т.н.Когато се върнахме в България ,беше края на лятото майка беше нарязала домати и краставици за шопска салата,никога ама никога няма да забрая аромата на прясно нарязани зеленчуци още с отварянето на входната врата.Сега вече не е така и в България всичко по магазините е внос за жалост.
:zippie::kissyou:

ANIMONI
01.03.2011, 20:49
В неделя почнах да правя добруджанки/за следобедна закуска/,но измесих тестото,докато спря да лепне.разделих на две топки,разточих на продълговат лист ,по дължина в средата настъргах кашкавал ,загънах от двете страни за да се получи правоъгълник с кашкавал в средата.намазах с разбит жълтък и нарязах на ивици.овалвах ги в чинийка със сусам от горната страна и изпекох в обилно намаслена с маргарин тава.Докато се опече втората тава първата беше свършила.И като изстинат не са лоши,но докато са топлички са невероятно вкусни.Утре пак се каня да правя.

jivi
02.03.2011, 10:06
В неделя почнах да правя добруджанки/за следобедна закуска/,но измесих тестото,докато спря да лепне.разделих на две топки,разточих на продълговат лист ,по дължина в средата настъргах кашкавал ,загънах от двете страни за да се получи правоъгълник с кашкавал в средата.намазах с разбит жълтък и нарязах на ивици.овалвах ги в чинийка със сусам от горната страна и изпекох в обилно намаслена с маргарин тава.Докато се опече втората тава първата беше свършила.И като изстинат не са лоши,но докато са топлички са невероятно вкусни.Утре пак се каня да правя.

Жалко,че съм на диета :(иначе обезателно щях да ги пробвам по твоя начин.Аз много обичам сусам.
Вчера правих палачинки на децата и преглъщат ли преглъщах:D

ANIMONI
02.03.2011, 10:21
Ауууу,браво на теб щом си устискала-аз щях да се изкуша,че и поне 2-3 щях да си изям.Днес ще правя и мога да снимам,но моя мъж пак е сменял сигурно уиндоуса-щото не мога да си отворя папката със снимките от фотоапарата за да ги кача на компа-сега ми излиза по-различно от преди.

ВанчетоМОД
02.03.2011, 10:48
:kissyou:Някои са на диета, някои, които могат се възържат, но други /като мен/, дето станахме по ..... кг ще го пробваме и новия начин за добруджанките:D:kissyou:

jivi
02.03.2011, 12:08
ANIMONI,ще чакам снимкиии. Както съм гладна ми иде да си хапна:amam::D

vessi_s
02.03.2011, 22:38
Диета ли...не спазвам такива неща :D ако съм едно прасе ще ме убият...никой няма да ме гледа....:D ми не наддавам бе хора.. ама защо не мога да меся...не знам.
излизам в отпуска..... какво да им сготвя на моите мъже :confused:

jivi
02.03.2011, 22:54
Диета ли...не спазвам такива неща :D ако съм едно прасе ще ме убият...никой няма да ме гледа....:D ми не наддавам бе хора.. ама защо не мога да меся...не знам.
излизам в отпуска..... какво да им сготвя на моите мъже :confused:

Аз каквото си хапна ми залепва на дупето на секундата:D

ANIMONI
16.03.2011, 16:47
да ви почерпя с питката,която правих за р.ден на моя мъж вчера http://www.picvalley.net/u/2194/121395125015290034231300286799UVkNETu7LpTpfiDGebmb _m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2194/121395125015290034231300286799UVkNETu7LpTpfiDGebmb .JPG)

ВанчетоМОД
16.03.2011, 17:49
:kissyou:ЕЕЕееегати, страхотна е и аз правя една подобна, казва се "болярска погача" и тя е толкова "надута", но нали знаеш - очите на човека са все в чуждото. Така, че ако до сега не си качила тук рецептата - моля те, направи го.:kissyou::flower: PS.Да ти е жив и здрав мъжа и да си жива и здрава и още дълги години да посрещате рожденните си дни.

ANIMONI
17.03.2011, 07:36
Ванче,не си спомням дали съм я писала.
пита Слънце
3-4яйца/1жълтък за намазване/
1 кис.мляко
250 мл хладка/леко топла/ вода
1ч.л сол
1л. захар
3-4 с.л. олио
кубче мая
брашно,колкото поеме за нелепнещо тесто.
Като спре да ми лепне разделям тестото на 4 .Преди да ги оформя на топки всяка я удрям по 20-ина пъти в плота.Като втасат разточвам всяка,хубаво намазвам всеки лист с маргарин и навивам на рула/може и 2 по 2 да ги сложа листите,но след като съм ги разточила т.е да ти се получат 2 рула с по 2 листа/.режем парчета около 4см. Жълтъка разбивам с малко олио в чинийка и всяко парче топвам леко в него отрязаната част после в чинийка със сусам и редя в тавата.в тавата правя борд със алуминиево фолио,за да ми втасва питката нагоре и да не излиза навъм/тавата ми е с диаметър 29см и дълбока 5см,а с борда става повече от 10см/.Ако в къщи не е много топло поставям тавата във фуната на 50 градуса докато удвои обема си,а после усилвам на 180-200 и следя да не я изгоря.Ако се наложи я покривам с фолио докато се опече и отвътре без да изгори отгоре.Да ви е сладко

кики
17.03.2011, 09:24
ANIMONI,много хубава пита
предполагам и вкусна:clap::clap::clap:

jivi
17.03.2011, 10:15
ANIMONI идваме ти на гости:idea:Тази пита изглежда много вкусна.Някой ден трябва да я пробвам,но първо трябва да си намеря подходяща тава:confused:

jivi
17.03.2011, 10:16
Аз нищо по специално не съм им правила на моите мъже освен палачинки и бухти:(

ANIMONI
17.03.2011, 10:23
jivi,какво имаш в предвид подходяща-тя и моята е плитка,но като я обиколя отвътре с алум. фолио и питката си расте нагоре.Ако тавата ви е по-голяма/диаметър/ и ви трябва за повечко хора -слагате 500мл вода.Така е по-рецепта,но става много и остава.другият вариант ако замесите повече тесто е като си напълните тавата в друга тава останалото тесто да направите на кифлички-и така съм правила.

ВанчетоМОД
17.03.2011, 13:10
:clap::kissyou:Благодаря ти, нищо, че съм а тези години - не се срамувам да "купувам", от по-младите, ще я направя и тази, дори се сещм как ще стане:kissyou: PS. Ако още са ми живи батериите на апарата ще сниам. /зареждам ги, но.../

van4e_to
21.03.2011, 10:26
jivi, вчера се вихрих с рошавите топки. За рошави не знам дали ги докарах, но на вкусни 100%! Да си жива и здрава за лесната и "вкусна" рецепта! Трохичка не остана :D

jivi
21.03.2011, 17:26
Много се радвам,че си харесала рецептата за"рошавите топки".
А ако знаеш бърза лесна и вкусна закуска можеш да я споделиш с нас.:kissyou:

vessi_s
21.03.2011, 22:10
Тези рошави топки станаха хит на форума...:D...а аз ги правя почти всяка седмица....лапат...:amam:и се молят за още :rezando:....:D

mamanushi
23.03.2011, 11:34
ANIMONIq благодаря за питката слънце. Вчера трябваше спешно да направя питка и се сетих за рецептата. Питката стана разкошна, всички я харесаха много. Следващия път ще я снимам.

jivi
24.03.2011, 13:31
http://s41.radikal.ru/i092/1103/34/c29e33e33618t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i092/1103/34/c29e33e33618.jpg.html)

Да Ви почерпя с топли бухтички:kissyou:

Мисля,че няма жена която да не е правила тези бухтички,но ако все пак има и такива пускам рецептата.

БУХТИ
3 яйца
половин кофичка кисело мляко
щипка сол
малко захар
сода
брашно колкото поеме
Замесва се тестото, разточва се ,нарязвате с ножа и пържите с силно загрято олио.


Моите дечица са болни с температура,малкия е на антибиотик,нямат апетит и им правя каквото поискат с цел поне малко да си хапнат,това е причината днес да си хапваме бухтички.

ANIMONI
24.03.2011, 14:38
Живе,бързо да се оправят дечицата,че много ни тежи като са болни,а когато и двете са болнички е двойно по-тежко.И благодаря за бухтичките.Аз на моите слагам и содичка.

jivi
24.03.2011, 14:41
Мале пропуснала съм да напиша содата:uhhhh:Веднага си поправих грешката.
Вяроно е много е тежко когато са болни.Малкия много ни изплаши миналата вечер,вдигна 39.9 температура викахме бърза помощ:(

doris
24.03.2011, 19:40
http://s41.radikal.ru/i092/1103/34/c29e33e33618t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i092/1103/34/c29e33e33618.jpg.html)

Да Ви почерпя с топли бухтички:kissyou:

Мисля,че няма жена която да не е правила тези бухтички,но ако все пак има и такива пускам рецептата.

БУХТИ
3 яйца
половин кофичка кисело мляко
щипка сол
малко захар
сода
брашно колкото поеме
Замесва се тестото, разточва се ,нарязвате с ножа и пържите с силно загрято олио.


Моите дечица са болни с температура,малкия е на антибиотик,нямат апетит и им правя каквото поискат с цел поне малко да си хапнат,това е причината днес да си хапваме бухтички.


:no:Ааааааа, няма да се разберем с тебе! Мъжет ми гледа тази снимка и ми каза , че ще ме "уволни" .Чуждите жени не само шиели ,ами и готвели!:idea:Живе СУПЕР си!:kissyou:

ANIMONI
28.03.2011, 08:26
Днес закуската е от мен http://www.picvalley.net/u/1863/833817630163715598113012896697vOs4mBBeJewDUDRPZuh_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1863/833817630163715598113012896697vOs4mBBeJewDUDRPZuh. JPG) да ви е сладко

sianie35
28.03.2011, 08:33
Иди и спазвай диети сега:D- с толкова вкуснотии тука направо можеш да се разболееш от гледане!:DБраво момичета!:clap:

ВанчетоМОД
28.03.2011, 09:30
Днес закуската е от мен http://www.picvalley.net/u/1863/833817630163715598113012896697vOs4mBBeJewDUDRPZuh_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1863/833817630163715598113012896697vOs4mBBeJewDUDRPZuh. JPG) да ви е сладко
:kissyou:Приличат ми на мекички, аз правя почти същите, от едно тесто за пица, което си приготвям сама. Несъм снимала, много ми паднаха батериите на апарата. Ако нямаш нищо против - сподели рацептата.:kissyou:

ANIMONI
28.03.2011, 09:55
Рецептата е като на Живито-кофичка кис.млаяко.1-2 яйца,сол,захар,1ч.л сода,брашно колкото поеме.нейните са по-тънички,мно и моите ги точа и режа и отвътре са кухи.

jivi
28.03.2011, 12:46
Тъкмо на време ни черпиш с закуска,както съм гладнаааааа,изглеждат много вкусни:amam:

ВанчетоМОД
28.03.2011, 14:26
:kissyou: И твоята рецепта е добра., но моята става и за пица и мекичките са ми отвътре кухи. А моята е: около кг брашно, не го слагам всичкито , 1 кубче мая /може 1 п. суха/, 1 ч.л. сол., 1 ч.л. захар, 3 с.л. олио, 1с.л. оцет, 1 кофичка кис.мляко разбъркано с 1ч.л.сода за хляб. От брашното правя кладенче и в него слагам всичките останали съставки /това всичкото в една тавичка/ и го бъркам с лъжица, да не ми се лепи и го оставям 2-3 ч. да престои. После порсвам плота с брашно, изсипвам тестото и го доумесвам с още малко брашно. Пак го оставям малко да втаса и след като го измеся наново, го разделям на 4 части и в намазани с олио пликове го съхранявам в фризера. Когато ми е необходимо, изваждам едно пликче и ако искаш за пица, ако искаш - мекички. За пицата разточвам на правоъгълник. За мекичките, също разточвам на правоъгълник, но го нарязвам на квадратчета и ги пържа. Ако съм ви била полезна - да ви е сладко.:kissyou: Ако имате въпроси - питайте.

ВанчетоМОД
28.03.2011, 14:29
:kissyou:Ооооуу, момичета забравих:uhhhh:, добре, че дъщеря ми ме подсети: 1 яйце и 200 мл вода /хладка/ в нея се разтваря маята Всичко това в "кладенчето". Извинете ме.:kissyou:

yonka
28.03.2011, 15:27
Сигурно много от вас я знаят,аз я правя често защото от дете много я обичам-мама я правеше много хубава

1 яйце
мая -1/2 кубче от 42 гр
сол,захар
250мл топло прясно мляко (в повечето случай слагам вода)
300 гр брашно
Всичко се обърква с вилицата.Тестото е рядко и прилича на квас.Оставя се да втаса около 30 мин на топло.
След това в подмазана с олио и брашно тава се разстила с помощта на супена лъжица олио или зехтин и отгоре се гарнира по желание-домати,колбас ,гъби ,кашкавал и т.н. Майка ми е го правила и само с яйце и сирене отгоре и пак е хубаво.Пече се в предварително загрята фурна на 180 гр до готовност.Следващия път ,когато я направя ще снимам

mamanushi
28.03.2011, 15:29
ААААААААА, с диетите до тук.И без това ми е трудно да смъкна кг , а вие се надпреварвате от вкусно, по-вкусно да предлагате.:):):D

ANIMONI
04.04.2011, 07:22
Да ви почерпя с нещо диетично за кафето http://www.picvalley.net/u/2684/14827398841533077601301890495xhOCuIYol8lHLfcVGjj1_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2684/14827398841533077601301890495xhOCuIYol8lHLfcVGjj1. JPG)

рецептата я взех от тук http://www.mama-gotvi.org/recepta.aspx?ime=%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0 %B8%D1%88%20%D1%81%20%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B 5%D0%BD%D0%B8%20%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8%202 само че сложих точно пр. мляко,а останалите продукти малко на око.Накрая ми се видя рядка сместа затова добавих и малко брашънце.и вместо с конфитюр го намазах с течен шоколад.На нас с голямата много ни хареса,а малката дори не го опита.Тати не е по сладкото.

mamanushi
12.04.2011, 18:00
http://i.pixs.ru/thumbs/8/6/2/IMG0142JPG_6996252_2018862.jpg (http://pixs.ru/showimage/IMG0142JPG_6996252_2018862.jpg)
Както обещах слагам снимка на питката, която направих снощи . Дори и днес, това което е останало от нея става за ядене. Моите мъже много я харесаха.

jivi
12.04.2011, 21:41
Да ви почерпя с нещо диетично за кафето http://www.picvalley.net/u/2684/14827398841533077601301890495xhOCuIYol8lHLfcVGjj1_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2684/14827398841533077601301890495xhOCuIYol8lHLfcVGjj1. JPG)

рецептата я взех от тук http://www.mama-gotvi.org/recepta.aspx?ime=%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0 %B8%D1%88%20%D1%81%20%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B 5%D0%BD%D0%B8%20%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8%202 само че сложих точно пр. мляко,а останалите продукти малко на око.Накрая ми се видя рядка сместа затова добавих и малко брашънце.и вместо с конфитюр го намазах с течен шоколад.На нас с голямата много ни хареса,а малката дори не го опита.Тати не е по сладкото.

Изглежда ми много вкусно,някой ден ще го пробвам този десерт.
:uhhhh:А аз нямам представа защо не съм видяла поста ти,луда глава:D

jivi
12.04.2011, 21:42
http://i.pixs.ru/thumbs/8/6/2/IMG0142JPG_6996252_2018862.jpg (http://pixs.ru/showimage/IMG0142JPG_6996252_2018862.jpg)
Както обещах слагам снимка на питката, която направих снощи . Дори и днес, това което е останало от нея става за ядене. Моите мъже много я харесаха.

:clap::clap::clap:

jivi
06.06.2011, 15:46
рецептата намерих от www.receptite.com

Мекици със сирене:

4 ч.ч. (800 г) брашно
2 бр. яйца
1 ч.ч. (200 г) сирене
1 ч.л. (10 г) мая
1/2 ч.ч. (100 г) пудра захар
1/2 ч.ч. (100 мл) вода
1 ч.л. (5 г) сол
1 ч.ч. (200 г) кисело мляко
От маята, размита в затоплената вода, и малко брашно се приготвя рядко тесто, което се поръсва с брашно и се оставя на топло да втаса. Към втасалото тесто се прибавят разбитото заедно с яйцата кисело мляко, солта и останалото количество брашно. Към полученото меко тесто, след като се омеси добре, се прибавя натрошеното или настъргано сирене. Сместа се омесва отново и се разточва на лист, от който с ч.ч. се изрязват кръгове. Пържат се до златисто оцветяване от двете страни в много мазнина. Поръсват се с пудрата захар и се поднасят.

Аз нямах пудра захар :(,но пак станаха вкусни

http://s014.radikal.ru/i328/1106/f2/60f151bf7138t.jpg (http://radikal.ru/F/s014.radikal.ru/i328/1106/f2/60f151bf7138.jpg.html)

Дида
06.06.2021, 18:27
Днес правих Рошавите топки. Използвах пълнозърнесто брашно и ми се получиха страхотно!