PDA

Покажи пълната версия : За колко време шиете един гоблен?



iv1989
18.12.2010, 00:48
Здравейте,
бродирането стана мое любимо хоби, но за съжаление тъй като съм студентка нямам много време. За 1 година уших само 2 гоблена, а имам един, който го шия вече от 3 години, но така и не стигам до него. Харесвам си друг и него го оставям на заден план. Та се чудех за колко време вие шиете вашите гоблени, по колко часа отделяте на вашето хоби и ако е възможно споделете с мен вашите трикове за бързо бродиване. Ще съм ви много благодарна :-|

kamellia
18.12.2010, 02:11
Здравейте,
бродирането стана мое любимо хоби, но за съжаление тъй като съм студентка нямам много време. За 1 година уших само 2 гоблена, а имам един, който го шия вече от 3 години, но така и не стигам до него. Харесвам си друг и него го оставям на заден план. Та се чудех за колко време вие шиете вашите гоблени, по колко часа отделяте на вашето хоби и ако е възможно споделете с мен вашите трикове за бързо бродиване. Ще съм ви много благодарна :-|

Има тема за триковете, разгледай тук:
http://goblenite.org/showthread.php?t=5296 ;)
Времето за шиене зависи от свободното такова :D

Verche_98
19.12.2010, 13:34
Здравейте,
бродирането стана мое любимо хоби, но за съжаление тъй като съм студентка нямам много време. За 1 година уших само 2 гоблена, а имам един, който го шия вече от 3 години, но така и не стигам до него. Харесвам си друг и него го оставям на заден план. Та се чудех за колко време вие шиете вашите гоблени, по колко часа отделяте на вашето хоби и ако е възможно споделете с мен вашите трикове за бързо бродиване. Ще съм ви много благодарна :-|

И аз също съм студентка и нямам много време за шиене и за това си шия през лятото,че тогава най-много имам време.

tsvety
19.12.2010, 13:40
Аз пък един гоблен среден размер шия за 2-3 години, а например Мостар го ших поне 5 години, защото обикновено карам по -3-4 гоблена едновременно:D . В момента например имам 4 започнати и са на различни етапи и техники :)

Freeky
19.12.2010, 14:04
Аз шия бавно, въпреки че имам свободно време! :D И започна ли един гоблен не шия друг успоредно с него. Дори когато съм зарязала за определено време започнатия. Не се притеснявай, че шиеш бавно, всеки има различно темпо. И аз за тази година имам два завършени, средни по размери. :) Здраве да има, лека-полека ще запълваме колекцията си и свободното време. :)

STOP-73
19.12.2010, 22:32
Аз също шия бавно или по-точно отвреме-навреме. Шиенето е терапията ми за релакс. Доставя ми огромно удоволствие, но немога да отделям всеки ден време за шиене. Нямам много ушити гоблени досега. Иерусалимската икона я ших почти 5 години, а Венецианска маска (само,че на черна панама и схеми от форума) я уших за 3,5-4 месеца. Иска ми се да опитам различни бодове и техники и това още повече забавя работата.
В момента шия едни орхидей на които има много полукръстчета с два различни цвята на квадратче (дано сте ме разбрали). За 3 месеца шиене ми се струва, че не съм стигнала доникъде и ако шия с това темпо ще имам за още 1-2 години.

iv1989
19.12.2010, 23:35
Аз до сега съм ушила 2 гоблена по снимки, станаха доста сполучливи. Единят беше за подарък 10х10 квадратчета някъде и го ших месец и половина. Мислех, че става много бавно, защото шиех по цял ден, а кото погледнех накрая ми се струваше, че е много малко.Сега шия два гоблена - единят пак е от снимка, а другият е Пътят към църквата. Него съм го почнала 2008 г. и вече загубих надежда, че ще го ушия. Какви техники и бодове използвате, защото аз до сега съм шила само 1:4 и само с гобленов бод, надявам се така да се казва.

more
20.12.2010, 20:58
Аз шия само вечер на филма,защото съм на работа през деня.Но не бързам.Това ми е за удоволствие и релаксиране,така че по празници или ако съм уморена прескачам по седмица или дни .А скоростта зависи и от гоблена -колко е голям, сложност на схемата и т. н.Най -важно е удоволствието от оформянето на изображението.

СВЕТЛАНА
18.01.2011, 15:59
Колкото е по-сложен модела /с повече цветове/, толкова по-бавно става. Но пък точно те са най-хубави и си заслужават времето и труда. Ако трябва от време на време си "почивай" с нещо по-дребничко и лесно, но не се отказвай от предизвикателството да направиш нещо, което ще ти достави удовалствие, само защото ще отнеме повече време. Можеш да си спестиш време само от качеството на гърба. Тук има много професионалисти , на които не можеш да отличиш лицето на гоблена от опъцито му. :clap: на тях. Но ако ти няма да продаваш бродерията си или да я рамкираш /не дай си Боже!/ наопъки:D можеш да неглежираш гърба и да наблегнеш на съществената част. Гарантирам ти, че ще съкратиш времето на половина. Изборът е твой.

leti_at
18.01.2011, 21:42
Направо ме е срам да си призная!:-|