PDA

Покажи пълната версия : За стъклото



rodich
21.12.2010, 15:39
Другарчета, винаги ли се ползва антирефлексно стъкло?
Понякога ми се струва, че матиращия му ефект скрива част от блясъка. От друга страна, поръчвам антирефлесно, че да не избеляват цветовете от слънцето :greeneye:
Има ли особености при другите бродерии - мъниста, с френски възел, с метализирани конци и други? :confused:

moni2111
21.12.2010, 22:37
Антирефлексното стъкло не е подходящо, когато е на разстояние от гоблена. Тогава стъклото променя цветовете като ги помътнява.

Nelly_L
22.12.2010, 23:04
Антирефлексното стъкло е много по-тънко и леко от обикновеното. Не съм забелязала да променя цветовете на гоблена, а това, че не отразява светлината е основно предимство! А майстор, който разбира и от гоблени, и от рамкиране, трябва да знае как се процедира при мъниста и френски възел. За щастие, познавам такъв майстор. А ламето и метализирания конец определено не страдат при антирефлексното стъкло. Казвам го от личен опит.

Nelly_L
23.12.2010, 00:13
Нели аз обясних че се използват рамки тип - кутия.
За това става дума.Те са високи и начина на изпълнение е по- различен.
А аз нямам претенции че съм майстор а само споделям мнение.

Дааа, права си за рамките! И аз не съм майстор, но споделих мнение! Имах пред вид, че към огромния труд, който полагаме, трябва да се подхожда с уважение и вещина, и че познавам такъв човек! Съжалявам ако е прозвучало по друг начин!