PDA

Покажи пълната версия : Алтернатива



maleks
27.12.2010, 15:26
Чета по тия теми за получени/неполучени подаръци и си мисля, че нашите приятелки от един руски форум са го измислили.
Като си пратиш подаръка и пращаш копие или баркода на модератора на съответната игра.
Ето тук http://www.cross-stitch-club.ru/forum/index.php?showforum=125
момичетата са си сътворили цял раздел "Душевен порив"
Абсолютно спонтанно и с чисто сърце ако някой иска да се раздели с някакъв предмет - пуска го в тема, със съотв. описание и снимка.
Всички които проявят интерес към този предмет пишат открито в темата.
Печелившия се избира на лотариен принцип.Лотарията може да се разиграе и на нашите срещи по градове.
Печелившият отговаря с нова тема.Може да не е точно с гобленарска насоченост предмета, който предлага печелившия.
Разбира се, подаръци от игрите не може да се предлагат...
Това е само една идея.Снощи го споделих и с Главнокомандващия на игрите.
Пускам темата за размисъл.Влезте през линка, дано се отвори, и вижте за какво става въпрос.

кроти
27.12.2010, 15:37
Малекс,в някои от руските форуми игрите се разиграват също на лотариен принцип. Всеки си изпраща подаръка до организатора(има строг регламента, какво може да се изпрати). Показват се снимки на всички неща и след това на лотарииен принцип всеки подарък се изпраща на човека на който се е паднал.

maleks
27.12.2010, 15:44
Да, така е. Там има железни правила...

кроти
27.12.2010, 15:44
Само от нас зависи да въведем и тук такива.

Denica
27.12.2010, 15:47
Майка ми е диабетичка, брат ми яде само бисквитена торта, мъжът ми яде само Милка шоколади, детето ми пък въобще не яде шоколади, кучето ми има много претенциозен вкус за лакомства, а аз обичам само Сникърс :D
Не е нужно да се изпращат подаръци за цялата рода ..................

Аз продължавам да настоявам, че ако "ограничим" играта само до ГОБЛЕН (все пак сме гобленарски форум :confused:), няма да има измъкване!!!

кроти
27.12.2010, 15:53
Трябва да отпадне допълнението към подаръка. Подкрепям това мнение, но е добре и преди подаръка да стигне до притежателя си, да може някой друг да го види и прецени, струва ли си да бъде изпратен?!:confused: Разбирам,че се отваря много работа на организатора на играта и е почти неосъществимо, но още едно мнение за подаръка никога не е излишно.

Masha
27.12.2010, 16:03
Съгласна съм,че трябва да се променят правилата.Може би на срещите,които си уреждаме,ще показваме изработеното от нас за играта.Иначе,ще стане много сложно или не-просто ще пращаме снимка на изработения модел и поне двама "независими"оценители ще решават.
Горките орг анизатори! Какво ли ще им се стовари на главата?Ако реша да участвам - само извън играта.Моля Ви успокойте се,нищо не можете да направите вече.Не си късайте нервите.Следих писанията от самото начало.Не си вгорчавайте празника.Гоблените на кроти си ги свалих,защото са много красиви:clap:
Обичам ви!
Masha

кроти
27.12.2010, 16:08
Трудно осъществимо е за момичетата които са от градове или села, където съфорумките не се събират.

van4e_to
27.12.2010, 16:28
Трябва да отпадне допълнението към подаръка. Подкрепям това мнение, но е добре и преди подаръка да стигне до притежателя си, да може някой друг да го види и прецени, струва ли си да бъде изпратен?!:confused: Разбирам,че се отваря много работа на организатора на играта и е почти неосъществимо, но още едно мнение за подаръка никога не е излишно.

Кроти, как ще се гарантира, че този някой, който го види и прецени дали си струва да бъде изпратен подаръкът, ще е сигурен във вкуса на получателя :confused: Ами то цяла комисия може да го гледа, ама кога не ми допада даденото нещо, иди че ме убеждавай, че Драган или Петкан са го одобрили? Толкова игри съм видяла да има във форума, и едва ли някой ще ме убеди че винаги са минавали по мед и масло!!!??? Изказано открито мнение, ОК, но това тука стана по-сериозно и от войната в Близкия Изток?! Или пък да ми изпратят само нещо ушито :idea: нали се сещате, че всяка от нас може да си ушие каквото и да било или да иде в магазина и да си купи шоколади, покривки или свещници! Мисля, че идеята на играта беше съвсем друга, но сме си българи и я опорочихме както всичко в нашата мила родна страна! Благодаря за вниманието :kissyou:

Ducky
27.12.2010, 16:42
Аз пък мисля, че не е нужно да се ограничават съпътстващите "гобленарския подарък" неща. Нека, който, каквото иска да праща, но да не се показва при снимките. Иначе играта се превръща в "кой е изпратил или получил повече и по-хубави неща" :confused: А какъв е смисъла.. да се състезаваме кой има по-големи финансови възможности ли? Ето тук може да е ролята на Манка, просто да маха снимки съдържащи нещо друго освен ръчно изработени неща или гобленарски аксесоари, копмплектовки или каквото и да е свързано с хобитата ни!

А що се отнася до игрите и задължителните ръчно приготвени подаръци, може наистина да се поучим от рускините. Да, няма да го има елемента на изненадата, но ще има друг поддържащ тръпката... надеждата да ти се падне нещо, което харесваш! Доколкото разбирам техните правила идеята е, че се записват за играта, след това в някакъв срок изработват нещо, или няколко неща, снима се и се показва. Ако се прецени от участващите в играта, че нещо не отговаря изискванията, просто изработилия го се изключва ... После на лотария (Манче, мила, няма да се оттървеш от "тегленето на тиража") се разпределят подаръците, кой на кого - и пак не се обявява и се започва изпращането и надеждите, какво ли ми се е паднало от тея красоти... Просто и удобно. Така и сроковете ще се спазват...Който не успее да си приготви бродерията или каквото и да е друго навреме, се изключва. И срока за изпращане ще е по-малък, така в рамките на 3-4 дни всички ще си получат подарците и ще се радват без да има фрапиращи разочарования...

Tais
27.12.2010, 16:44
Съгласна съм с Деница,миналата година дискутирахме игрите и регламента им,но до никъде не стигнахме.Аз лично бях разочарована миналата година и затова тази не участвах в новогодишната игра.Тръпката от играта е невероятна,но горчилката от разочарованието я убива.Ако регламента се промени мисля че бих рискувала да участвам пак.Весели празници момичета :)

Radi
27.12.2010, 17:26
Момичета, аз от един час разглеждам линка, който пусна Малекс и да си призная много ми допадна техния начин на размяна на подаръци. В една от Новогодишните игри имаше показани готови модели, които явно са се разиграли на лотариен принцип. Имаше доста внушителни гоблени, но имаше и малки но страхотни гобленчет В една от другите им теми Писмо до дядо Мраз всяка една дама беше показала на какво би се зарадвала най-много, което на мене също ми хареса, но не знам как ще го направим, понеже това, което видях бяха модели на Ланатре, Дим и др. фирми, които ние живеещите в провинцията доста трудно ще намерим. А в третата тема, която разгледах ми беше най-забавна, там записалите се купуват картички колкото е броя на участниците в играта и изпращат на всяка една от тях и там интересните са пожеланията съдържащи се в картичките. Хората се забавляват, а ние..... разгледайте и нека да променим условията на игрите, за да се ЗАБАВЛЯВАМЕ преди празници, а не да се убиждаме и натъжаваме.:kissyou:

manka
27.12.2010, 19:23
Щом искате друг регламент дами-няма проблем.Вие го измислете,ама добре го оформете,а аз от там нататък поемам нещата,така съм съгласна,иначе се отказвам :confused: Ще огранизирам игрите,за мен това не е проблем,като виждате до сега се справях,но да мисля регламент,това го оставям на вас,вие сами да го направите.ако искате даже,като се направи,мога да го сложа и за гласуване,абе с две думи мислетеееее,че ей го на идва осми март:idea:

van4e_to
27.12.2010, 19:24
Малекс пусна линк за най-добрия (според мен) форум за рукоделие. Аз отдавна се подвизавам предимно там.
Разгледайте и тук:
http://www.cross-stitch-club.ru/forum/index.php?showforum=135
http://www.cross-stitch-club.ru/forum/index.php?showforum=33
http://www.cross-stitch-club.ru/forum/index.php?showtopic=11841
Ако знаем какво иска другарчето ни, това много би ни помогнало.

Права си, дори си имаме такава тема, но кой да пише в нея :confused:
Май на някои хора повече им допада интригата, отколкото да напишат на какво биха се зарадвали и на какво - не:!:

m_rija
27.12.2010, 20:25
Смятам, че идеята на Ducky е най добра. Това е основния принцип на игрите в един от любимите ми руски форуми.
Всички записали се за играта изработват бродерия и я оформят по начин който са решили и я показват като снимка в определена тема, където всички записали се ще имат възможност да коментират. Ако някой от записалите се за играта не е показал снимка в темата - автоматично отпада. Ако нещо не се одобрява от болшинството участници - също отпада и накрая с жребий се разпределя, кой на кого ще си прати произведението за подарък.
Също не ми се иска да отпадат допълненията към подаръка, но наистина може да не се снима, за да не става състезание или просто допълненията да са само с гобленарска насоченост(не че и така не можем да похарчим камари пари :D)

bop_bop_mara
28.12.2010, 03:00
Не е предложение за промяна в регламента, но пак е свързано с игрите. Аз съм страничен наблюдател засега, но много ме радва да гледам хубавите подаръци, които се разменят, и също събирам и негативни впечатления от не толкова хубавите. Мислех си, че няма да е лошо за темите за показване на подаръци да има някаква рейтинг система, всеки (анонимно) да може да постави оценка на даден подарък. Често доброто възпитание не позволява някой да каже "благодаря за подаръка, но не ми харесва рамката" или "моделчето е много хубаво, но изпълнението не е достатъчно изпипано", но вътрешно си го мисли. Анонимната оценка би била начин всеки един да получи отзив за това дали достатъчно се е постарал в играта. Разбира се, най-важна е оценката на другарчето, тя може примерно да бъде с по-голяма тежест. Така по естествен начин може да се получи и "стената на позора". Разбира се, за реализацията на нещо такова трябва да се погрижат админите и интеграцията на такава функционалност ще иска време.

Иначе на мен ми допада идеята първо да се изработват и показват подаръците и после да се определя кой при кого ще отиде. Вярно, няма да са персонални, но пък със сигурност това е по-малкото зло от това другарчето ти да не ти изработи нищо. За мен, като някой, който трудно може да каже колко време ще му отнеме ушиването на дадено гобленче, това би било доста добър вариант - ще се опитам да спазя срока, но ще имам спокойствието, че ако не успея (поради някакви причини, зависещи или не от мен), няма да оставя разочаровано другарче или да търся с какво да му ушия набързо, че да стане работата. Като други недостатъци ще посоча, че или трябва показването да е публично (което разваля изненадата и може да доведе то мисли от сорта на "това е ужасно, дано да не се падне на мен", "ех как искам това да е за мен", които също развалят духа на играта) или, ако е пред някакво жури, определящо дали е на нужното ниво, то журито ще понесе всичкото недоволство (на хора, чиито неща са отхвърлени, и на хора, които не си харесват подаръците).

Или пък да се махнат игрите и всеки да праща само на тези, на които иска. В този случай пък е добре да се поддържа у някого един списък с имена и адреси. Когато някой реши, че иска да зарадва даден човек, но не му знае адрес, да се обърне към "пазителя" на адресите за помощ. Само това да не доведе до някакви злоупотреби с личната информация...

Помня предния дебат за правилата, тогава все пак се реши да се опита отново да се разчита на съвестността на всеки един, но, за съжаления, явно не става така. Дано все пак да се измисли добра алтернатива, а не да се махнат игрите!

ПС. Май казвам с повечко думи това, което m_rija е казала :)

Tais
28.12.2010, 12:46
Смятам, че идеята на Ducky е най добра. Това е основния принцип на игрите в един от любимите ми руски форуми.
Всички записали се за играта изработват бродерия и я оформят по начин който са решили и я показват като снимка в определена тема, където всички записали се ще имат възможност да коментират. Ако някой от записалите се за играта не е показал снимка в темата - автоматично отпада. Ако нещо не се одобрява от болшинството участници - също отпада и накрая с жребий се разпределя, кой на кого ще си прати произведението за подарък.
Също не ми се иска да отпадат допълненията към подаръка, но наистина може да не се снима, за да не става състезание или просто допълненията да са само с гобленарска насоченост(не че и така не можем да похарчим камари пари :D)

Много добре казано,аз съм "за" :)

jivi
28.12.2010, 13:24
Аз си мисля,че трябва да имаме простички правила :confused:
1.Определен размер на бродерията,която да е основния подарък;
2.ако има страничен подарък ,трябва да определим максималната сума която да похарчим за него ,и да е свързан с нашето хоби;
3.в темата с получените подаръци да се показва само бродерията;
4 да има краен срок за изпращане на подаръците.
Аз съм на мнение,че всеки трябва да си има предварително избрано другарче,за да може да си го проучи ,какво харесва и какво не:confused:За мен така тръпката е по-голяма.Все пак целта на игрите е да си доставяме радост иначе всичко губи смисъл.
Коледната игра ми беше първата в която взимам участие,аз останах много доволна от моето другарче:kissyou:

vili val4eva
28.12.2010, 19:53
Коледната игра ми беше първата в която взимам участие,аз останах много доволна от моето другарче:kissyou:[/quote]
И за мен беше първата и също съм доволна, надявам се че и другарчето ми е доволно.:idea: Ако има още игри - ще участвам и занапред.

Tooth
28.12.2010, 20:40
Момичета не може ли всеки който се записва за играта да публикува два или три гобленчета които би желал да получи ,които да отговарят на регламента.Така всеки ще може да избере кой да ушие,а получателя няма да знае кой ще получи.По този начин тези които нямат възможност за готови комплектовки ще могат да намерят схемите в нета.
Мисля ,че по този начин ще се избегнат и приказките" това е малко ","този е голям","това не ми е по вкуса" и ще остане само майсторската изработка.
Колкото до аксесуарите ,всеки по възможностите си и да не се показват.
Предлагайте и други варианти.:confused:

Radi
28.12.2010, 22:04
Или пък да се махнат игрите и всеки да праща само на тези, на които иска. В този случай пък е добре да се поддържа у някого един списък с имена и адреси. Когато някой реши, че иска да зарадва даден човек, но не му знае адрес, да се обърне към "пазителя" на адресите за помощ. Само това да не доведе до някакви злоупотреби с личната информация...

Аз лично мисля, че най-добре ще е да няма игри, всеки да изпраща на човеко, който иска да зарадва. Така няма да има разочаровани, а само усмивки е надявам се да не греша. Весело посрещане на Нова година.:kissyou:

maleks
28.12.2010, 22:55
А това е игралният раздел на друг форум
http://iskusnica.club-podrugi.ru/viewtopic.php?f=99&t=176
Там са направили график за цялата година.

kara52
29.12.2010, 00:05
Знаете ли момичета, старите хора са казали "свят като цвят - различен", какъвто и регламент да се измисли, то винаги ще се намери някой който да го наруши или пък нещо да не одобри, а при такива празници е необходимо човек да се почувства малко по-различно, малко по-значим, да почувства че съществува и за други хора, че живее и е уважаван, а за това е достатъчна дори само една картичка изработена с любов и носеща своите позитивни послания.
В миналогодишните дебати аз бях за гоблен с определени размери, но като чета как се развиха нещата тая година имам усещането, че догодина пък ще има проблем с рамкирането: цвят, профил или пък с вид на стъклото - дали е обикновено или антирефлексно, защо има или няма паспарту и т.н. и има опасност пак да се развали настроението и празника на всички участници във форума, независимо от факта дали участват в игрите или не.
Ако се реши да има игри, то те могат да бъдат с добре изработени и оформени картички, но щом държите на гоблен ако е възможно да се определи някакъв минимален размер, който би бил приемлив за болшинството, а оформянето да бъде по избор, а не задължително и който не си го хареса да си го оформя допълнително както намери за добре.

ANIMONI
29.12.2010, 01:17
Не знам дали ще се включа в следваща игра,но ми дойде нещо на ума за всяка игра да се избират няколко моделчета /с приблизително еднакакъв размер/ и всеки,участващ в играта да си изработи едно от тях като промени цветовете по свое виждане/ИГРА НА ЦВЕТОВЕТЕ/,а така също да го оформи по различен начин-в рамка,като калъф на тефтер/за рецепти например/,фото албум,пано,часовник,калъф за телефон/фотоапарат/,покривчица или каквото му дойде на ума.Така моделите ще са ясни,но никой няма да знае цветовата комбинация и начина на оформление.
Така също съм съгласна с идеята на Дъки-да изработим нещата а с изпращането на снимката да заявим желанието си за участие в играта.Наистина има тръпка в това да проучваш другарчето си,но ако ще е за сметка на разваленото настроение преди празника няма смисъл.С нетърпение чакам какво ще решите и много вероятно е да участвам в 8 мартенската игра.Колкото за допълнителните неща-предлагам да са в рамките на разумното и да не се показват ,а за тях да си благодарим на лични.

sissak
29.12.2010, 09:40
Четох, четох,четох и се чудих.Има ли смисъл от тази тема.С риск да ме пратите наказана в ъгъла на кръглата стая, ще си кажа и аз какво мисля.
Защо се мислят нови правила, след като игрите си имат ясни такива и те са само двечки:

"1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
2- Добавяте към нея-някакво подаръче
например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне."

Кое от тези две прости неща остана неразбрано?
Ооооо, да, и аз искам да получа примерно комплектовка на Рогоблен, Гобленсет, Дименшънс, Кандамар.....Искам всичко, но никой не е длъжен да ми го купи и подари.Не е това условието на играта.Условието не е и да се подари гоблен с размерите на тайната вечеря, за да бъдем задоволени.
Относно шоколадите и бонбонките - много от вас имат деца.Те дребосъчетата като видят подарък, иди им обясни, че не е за тях.
Проблемът в игрите идва от това, че някои от хората имат по - големи очаквания, които не се припокриват с подаръка им (говоря по принцип и не визирам конкретни съфорумки).
И когато се приготвят подаръци за дадена игра, моля , да не се надскачаме кой ще подари по-голям подарък.
Просто трябва да четем правилата и да се стараем да зарадваме другарчето, без да се престараваме или пък неглижираме играта.
И НЕДОВОЛНИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА, каквито и правила да се измислят.

Nev
29.12.2010, 10:42
И аз смятам, че проблемът не е в сегашния регламент. Той си е ясен, но аз бих го разширила малко:
- Размер на бродерията - не по-малко от 4х4 плътно ушити квадратчета (или 1600 бода, ако не са плътни).
- Снима се само бродерията.

Бива ли?

anito11
29.12.2010, 11:23
Знаете ли - дали да има игри или не решават участниците във форума. Каквито и правила да се сложат все ще има доволни и не чак толкова доволни. Но редно ли е когато изразиш мнение в не съвсем хвалебствен стил, да бъдеш обиждан?
Напълно подкрепям менията, че ръчно изработения предмет е основния подарък в играта и по тази причина е редно да се показва само той във форума /показвам моя/. Оформлението трябва да бъде избор на участника, но напълно приемам и варианта за изпращане на неоформена бродерия, която получателя да оформи съобразно своя стил и възможности.
Не мога да се съглася обаче, е при обявен срок за изпращане 01.12. е редно изпращане на подаръци след 18 - 20, та дори и на 27.12.

manka
29.12.2010, 15:58
И аз да се изкажа ако може-
Аз мисля че не са ни нужни други правила,нашите са си добре,и съм съгласна със сисак и нев.Само ще се добави задължително това което е написала Nev аз съм твърдо ЗА размера,имам предвид минималния размер,да бъде от 1000 бода поне и вече нагоре,кой както иска да си го увеличава:confused: За размерите,може да се дискутира,ако искате и по-малко ще ги направим,ако искате повече:confused:
За оформянето му,наистина може да се прати на получателя той да си го оформя както желае,било като гоблен или нещо друго.:idea:И в темата с получените подаръци,да си покажем само бродерията.Ако заедно с бродерията има и подарък на гобленарска тема-панама,конци и т.н. също може да се покаже в темата.

ra4ko75
29.12.2010, 17:53
Четох, четох,четох и се чудих.Има ли смисъл от тази тема.С риск да ме пратите наказана в ъгъла на кръглата стая, ще си кажа и аз какво мисля.
Защо се мислят нови правила, след като игрите си имат ясни такива и те са само двечки:

"1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
2- Добавяте към нея-някакво подаръче
например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне."

Кое от тези две прости неща остана неразбрано?
Ооооо, да, и аз искам да получа примерно комплектовка на Рогоблен, Гобленсет, Дименшънс, Кандамар.....Искам всичко, но никой не е длъжен да ми го купи и подари.Не е това условието на играта.Условието не е и да се подари гоблен с размерите на тайната вечеря, за да бъдем задоволени.
Относно шоколадите и бонбонките - много от вас имат деца.Те дребосъчетата като видят подарък, иди им обясни, че не е за тях.
Проблемът в игрите идва от това, че някои от хората имат по - големи очаквания, които не се припокриват с подаръка им (говоря по принцип и не визирам конкретни съфорумки).
И когато се приготвят подаръци за дадена игра, моля , да не се надскачаме кой ще подари по-голям подарък.
Просто трябва да четем правилата и да се стараем да зарадваме другарчето, без да се престараваме или пък неглижираме играта.
И НЕДОВОЛНИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА, каквито и правила да се измислят.

От една седмица и аз като всички чета коментари и мисля, че написаното от sissak е много вярно, винаги ще има недоволни. Но размер на бродерията трябва да се избере или поне минимум на бодовете. Мисля, че трябва да се избере и сума, до която трябва да стигат допълнителните подаръци - не всеки може да си позволи да подари оригинални комплектовки колкото и да са свързани с хобито ни. И последно както си имаме начален срок за изпращане, така да има и крайна дата и този,който изпрати след тази дата, да няма право да участва в следващи игри.

malcheva1984
29.12.2010, 18:10
съгласна съм с sissak. няма да е лошо да се определи сума. и за дата на изпращане и получаване-също трябва да се определи.

Nev
29.12.2010, 18:25
Не знам за сумата...
Ако решим, че допълнителните подаръци не се снимат и не се коментират, то сумата има ли значение?
Дали да не направим анкети за тези въпроси? Какъв да е минималния размер на бродерията и дали да има таван на сумата за допълнителните подаръци.

Юра
29.12.2010, 21:23
Силве - спечели изцяло уважението ми с твоето мнение :clap:
Много си права за правилата - за бродерията си го имаме. Но както се вижда ако е само картичка примерно не се харесва.....Идеи и очаквания не винаги съвпадат - факт.
За сумата на добавките още миналата година се подвигна въпроса, но така и не се стигна до решение. Определено съм за такава граница. Така ще се получи някакво равновесие и няма да се гледа кой по-вече и кой по-малко.

Nev
29.12.2010, 22:14
Силве - спечели изцяло уважението ми с твоето мнение :clap:
Много си права за правилата - за бродерията си го имаме. Но както се вижда ако е само картичка примерно не се харесва.....Идеи и очаквания не винаги съвпадат - факт.
Да си призная, аз нямам нищо против да получа само картичка, стига бродерията да е достатъчно голяма. Живея под наем и не е удобно да дупча стените за гоблени, така че картичка прекрасно ме устройва. :greeneye:

Denica
30.12.2010, 09:20
Силве - спечели изцяло уважението ми с твоето мнение :clap:
Много си права за правилата - за бродерията си го имаме. Но както се вижда ако е само картичка примерно не се харесва.....Идеи и очаквания не винаги съвпадат - факт.
За сумата на добавките още миналата година се подвигна въпроса, но така и не се стигна до решение. Определено съм за такава граница. Така ще се получи някакво равновесие и няма да се гледа кой по-вече и кой по-малко.

Едно е да направиш картичка - съвсем друго е гоблен ... Аз съм шила по 3 гоблена за игра и до последно съм се чудила кой да изпратя ... И колкото и да ми е трудно да сглобя картичката - не е равностойно!
А и с 10 лв. лимит за съпътстващи подаръци пак може да се купи цяла торба от левчето ...

jivi
30.12.2010, 15:19
Сега ми хрумна нещо ,ще споделя с вас и дано да Ви хареса идеята ми:confused:
Тъй като явно основния проблем е големината на бродерията,защо да не си направим една ИГРА НА ЦВЕТОВЕза следващата игра ,ако има такава.
Ще цитирам условията на Манка:


"Така ето и разяснения към тази игра- избира се1 гоблен който да не е много сложен.Слагаме го на свободен достап за да може всеки да си го изтегли. Идеята е да се сменят само цветовете и бодовете,а не да се промени схемата. Тук в форума има много творци и със сигурност ще стане интересно и крайния резултат ще е супер.
Искам да благодаря на kristina идеята за тази игра беше нейна,а аз само помогнах за осъществяването и
Ако има интерес към нея,ще я продължа

И така,ето условията за участие в нея-
1.Избира се тематика на гоблена
2.Предложените модели трябва да са с еднакъв размер
3.Избираме модел с анкета
4.След като се избере вече модела,обявам дата за начало
5.Готовите работи ще ги слагаме в отделна тема
6.И пак с анкета ще се обяви победител

Не е задължително да се подменят всичките цветове,може определени,може и цялостно ,въпрос на собствена преценка."

След като сме си изработили гобленчето към него ще добавим малко подаръче и готово.Модела ще е един и същ няма да има сърдити защото ще е избран от нас.
Какво мислите да си направим 2 игри в 1:confused:

malcheva1984
30.12.2010, 15:21
може. не е лоша идеята. аз съм ЗА!

Nev
30.12.2010, 15:35
Аз не разбрах, кой на кого изпраща? Или просто се шият нещата и след избирането на победител си остават за нас?

jivi
30.12.2010, 15:38
Аз не разбрах, кой на кого изпраща? Или просто се шият нещата и след избирането на победител си остават за нас?
Не няма да има победител,Просо ще използваме идеята на играта с цветовете.Ще си имаме предварително избрани другарчета и след като завършим играта с цветове ,ще си изпратим гоблена на другарчето което ни се е поднало,надявам се да съм обяснила правилно:confused:

pepen
30.12.2010, 16:24
:-|Много ми харесва идеята на jivi:thumbup:Ако се намерят желаещи съм "за"!:kissyou:

ANIMONI
30.12.2010, 17:29
Mомичета в пост 24 дадох същата идея и се радвам ,че идеята ви допада-хем моделите ще са приблизителни по размер,а ще е интересно да се види всеки как ще ги ушие и оформи.

jivi
30.12.2010, 17:49
ANIMONI,радвам се,че мислим еднакво.
Съжалявам ,но не съм видяла,че си дала това предложение:kissyou:
Но идеята наистина ми допада :oops:

mina
30.12.2010, 18:04
Цял живот контролирам спазването на правилата ,но когато става дума за игри си мисля , че правилата следва да се формулират много предпазливо-да дават възмжности за творчество.такива вече има-защо обсъждаме тогава?

venipetgab
30.12.2010, 19:12
ANIMONI и jivi, тази игра вече сме я играли преди две години и имаше голям успех. Няма проблем да я организираме отново. Избирахме модели с гласуване, всеки си смени цветовете по желание, после гласувахме за победител и накрая си разменихме ушитите гобленчета. Само, че това не беше нито коледна, нито осмомартенска игра, беше си просто игра на цветовете.

maleks
30.12.2010, 19:28
ANIMONI,харесва ми идеята ти от 24 пост.
Един модел+различно оформление - това си е за конкурс.
Но си мисля, че като си заявяваме участието за игра всеки да си напише предпочитанията - дали иска рамкиран, оформен като картичка, ключодържател, калъфи, торбички, несесери...
Какво хоби има и т.н.
Верно ,че има отделна тема за това, но по този начин се актуализира инфото.
Оттук насетне всеки се съобразява с желанието на другарчето си.

daniel4i
30.12.2010, 20:02
Аз пък мисля, че правилата са съвсем ясни - бродерия на дадената тема /Коледа, Великден или нещо лятно/ и добавяне към нея на някакво подаръче свързано с нашето хоби например- ръчно направена и бродирана играчка,панама,конци,игли, ножици, комплектовки и пр. Не виждам колко по ясни от това могат да бъдат, друг е въпроса, че не всяка записала се дама си прави труда да ги прочете. Наистина е редно да има лимит на сумата напр. 20 или 30 лв, но това е нещо, което може и с анкета да се реши. И накрая може би наистина някой трябва да пресява и да решава дали с дадена бродерия форумката би могла да вземе участие в играта.

jivi
30.12.2010, 21:39
Аз също мисля,че правилата са много ясни,също така мисля,че няма нужда да се променят.А и в условоето на играта пише ,че оформянето и големината на бродерията са по наш избор

"Ето условията към,които се придържаме,и които трябва да спазим за играта-
1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор."


Но пак има разочаровани,значи нещо трябва да се измисли,дали да се определи размера на бродерията или нещо друго не знам,важното е тези игри да носят радост на участниците:kissyou:

Nev
30.12.2010, 22:01
Май темата стана дълга и започнахме да се повтаряме с предложенията.
Ще си стиснем ли ръцете, че сегашните правила остават, като добавим ограничения за размера и таван на допълнителния подарък? И може би да се снима само бродерията?
А за играта на цветовете - тя може да си върви отделно, идеята също е много интересна :) Само да има кой да се занимава с организирането...

manka
30.12.2010, 22:08
Играта на цветовете върви отделно,има си време за нея,сега предстои осмомартенската,затова с цветовете,за сега не може да се направи:idea:
И колкото и да се повторяме,за тия условия,аз ви казах,променям размера да е определен,и това е.И може и да се сложи краен срок за изпращане,ако не се спази от някой,автоматично го махам за следващата игра.

Светла Петрова
30.12.2010, 23:39
Четох, четох...мислих да не вземам отношение , но не се стърпях.И какво пак се стига до обсъжданията от миналата година.Тогава предложих да има минимален размер на бродерията, но...гласът ми беше глас в пустиня.А сега, най-върлите опоненти сега искат точно това.Защо ли?...И сега пак предлагам
- да се определи размер приблизително 80(90)х120(150) бода.Това е съвсем нормално,според мен, за игра.Може да е оформен по различен начин.Да не се "изхвърляме" много.
- а що се отнася до допълнителните подаръци си мисля, че не трябва да надвишават 10-тина лева и да не се показват.
- задължително да има краен срок за изпращане.
Всеки от нас може да си избродира голям гоблен , нали това все пак е общото, което ни събира.А целта на играта е да имаш спомен от твой съмишленик, човек,който макар и често само виртуално е твой приятел.
А сега на всички пожелавам весело посрещане на Новата година, много щастие и любов в домовете ви и около вас,пожелавам ви и много време за любимото хоби, много нови и красиви гоблени изработени от вас за приятели и от приятели за вас и още много игри изпълнени само с много положителни емоции :kissyou:

galina_iv
31.12.2010, 00:09
А не мислите ли че ако отпадне думата гоблен в играта, няма да ги има надскачанията?Просто по зададения празник да е картичка,престилка за вино,топка за елха,сърце,яйце и т.н.нещо дребно. Нали все пак става въпрос за изненада,а не някой да ти избродира гоблен?
Весело посрещане на Новата година от мен!

toni68
31.12.2010, 02:36
Макар че до тук съм участвала само в една игра,ще си позволя да изразя и аз мнение по темата. galina iv мисля, че тук не става въпрос за "надскачане" а за "недоскачане". Една едноцветна бродериика 50 бода за срок почти месец е меко казано несериозно На това в момента уча 10 годишната ми племенница и даже тя се справя мноооого по-бързо. Аз съм ЗА това да има минимален размер на гобленчето и абсолютно ЗА краен срок на изпращане .Това е и причината за съжаление да не участвам в игрите . За момента съм си у дома ,но не зная другия месец къде ще бъда :(Ужаса ми да разочаровам другарчето си от играта по причина невъзможност да ушия гобленчето или пък да не пристигне в определения срок ,е много по-голям от огромното ми желание да участвам .Само малко сигурност къде ще бъда месец март и веднага се включвам!А спомените от играта в която аз взех участие са повече от прекрасни!Използвам възможността да благодаря още веднъж на моето другарче sissak за прекрасния подарък който ми изпрати тогава!Благодаря !!!:kissyou: Весело прекарване на празника мили приятели! Много здраве щастие и късмет през Новата 2011 година!:kissyou:

vessito75
31.12.2010, 12:57
Светла Петрова::thumbup:
Ясно,кратко и обобщаващо повечето мнения!:clap:
Весело прекарване на празника,момичета!:kissyou:

Гинева
31.12.2010, 15:05
И аз подкрепям казаното от Светла Петрова!