PDA

Покажи пълната версия : Начало на гоблен



polystefanova
29.12.2010, 15:46
Здравейте,
Моля, извинете ме, ако въпросът ми е глупав ,но откъде започвате да шиете гоблена си? Преди много време коментирах това със стари гобленарки - едната започваше отгоре ляво и надолу - с аргумент да не се цапа вече избродирана част. Другата ме заклеваше да започвам отдясно - наляво и отдолу - нагоре. Разхождайки се по този прекрасен форум, видях, че майстори започват отдолу, но отляво. Воъбще има ли някакво правило, или всичко е въпрос на опит?
Благодаря предварително,

dushkova
29.12.2010, 16:21
Има гоблени ,които се започват от средата .Обикновено те се изпълняват кръстче бод.На теб от където ти е удобно можеш да почнеш зависи какъв ти е гоблена.Почването му е цаката:D Успех!:loveglasses:

polystefanova
29.12.2010, 16:38
Благодаря за светкавичната реакция - като гледам всички съфорумки са готови за Пентагона. Не съм се спряла още на следващ гоблен - сега довършвам "Плетачка на дантели"( става прекрасно - трудно казвам такова нещо, особено за свои работи, но в случая съм много доволна от свършеното). Харесвам "Септемврийски ден" на Леврон. Може би ще го почна отгоре-надолу .

Nelly_L
29.12.2010, 16:50
Започваш от там, от където ти е удобно на теб. От средата се започва обикновено когато е без фон, за да се разпредели правилно върху панамата и да останат равни части навсякъде.

sianie35
29.12.2010, 17:10
Аз шия основно на Dimension и според инструкциите им винаги започвам от средата.Отначало ме беше страх, че няма да се получи ,но вече свикнах така.

tdm13
29.12.2010, 17:42
Да си призная-винаги започвам отдолу вдясно.Без значение дали е разграфена панамата или не.,дали шия кръстат бод.1:1,1:4 или 1:2.Ако не е разграфена,изброявам колко на колко е и започвам.Шия на детайли обикновено като започвам само с един цвят за адения детайл и след това един по един останалите цветове.След това захващам съседния детайл,без значение дали ще е отгоре или отляво и по същия начин.И накрая фона.