PDA

Покажи пълната версия : относно конците



darri
19.07.2005, 12:28
Снощи докато си шиех се сетих за нещо и реших да ви попитам.Как обичате да си държите конците на гоблена, който шиете в момента.Аз съм опитвала различни начини - между страниците на списание, в пликчета, навити на картончета, но като че ли най- удобно в пликчета.Ама като се замисля ако гоблена е със 100-тина цвята докато намериш дадения цвят между пликовете.Ще ми е интересно да науча мненията ви по въпроса :oops:

Tweety
19.07.2005, 13:56
Аз лично винаги съм ги държала навити на картончета с различна игла за всеки цвят. За мен това е най-удобно, защото така съм свикнала, но идеята за пликчета не е лоша. Може да пробвам другия път :?

mylli
19.07.2005, 14:10
:? Мисля че я бяхме обсъждали някъде тази тема, но няма значение. Аз лично си ги държа във наелонови пликчета , а върху тях лепя от тази лепенка хартиената и на нея си пиша номера на конеца и знака. Така шия откакто съм започнала и не мога да си представя друг начин, но на всеки си му е удобен неговия начин :wink: пък и така виждам цвета на конеца :)

darri
19.07.2005, 14:57
Може и аз да съм пропуснала това обсъждане ако е било преди да вляза във форума и да не съм попаднала на него.Mylli, досега ползвах хартиени пликчета за писма и на тях пишех знаците, но за последния ми гоблен свекърва ми ми даде/тя работи в аптека/ едни малки наелонови пликчета, който се щракват отгоре с с една лентичка и лепенки , който по принцип се използват за цените.Наистина така е много по-удобно защото веднага се ориентираш по цвета. :) А предпочитам пликчета защото дребни кончета,които остават ги прибирам и ги ползвам когато ми потрябват за единични бодове

Jovany
19.07.2005, 14:59
Аз лично винаги съм ги държала навити на картончета с различна игла за всеки цвят. За мен това е най-удобно, защото така съм свикнала, но идеята за пликчета не е лоша. Може да пробвам другия път :?
По абсолютно същия начин процедирам и аз :)
Пробвал съм с пликчета но но ме изнервя това ровене из тях особено когато са повече на брой цветове :mad:

Nadezhda
19.07.2005, 15:57
http://www.coudre-broder-tricoter.com/dmc/metier/coffret.asp


Аз използвам това нещо от една седмица и наистина е невероятно лесно и удобно
:yes: :yes:

paky
19.07.2005, 16:13
Аз също ползвам найлонови пликчета, подреждам си пликчетата по точно определен начин и си намирам бързо конците, но това което показва Nadezhda ми изглежда много удобно.

Eli
19.07.2005, 16:51
Искам да попитам какво правите с малките конци когато ги навивате на картонче

Jovany
19.07.2005, 17:55
Не мога нещо да разбера какво значи малки конци. Но ако имаш предвид конци които са принерно само 1 м. в комплекта ги навивам на по малки картончета. А сконеца с който съм шил и остане той си стои на съответната игла забита на картончето.

Renny
19.07.2005, 18:18
Аз ги навивам на картончета. От едната страна пиша номера на конеца, от другата (с молив) символа му в схемата която шия в момента. Когато свърша със схемата, изтривам символа.
За "малките" конци - Ако дължината на конеца е достатъчна за да може да се навие на картончето, го навивам. Ако не - вън :D Не съм чак "толкова" пестелива.

Jovany
19.07.2005, 18:25
:D :D :D Е никой чак толкова как ще съхраниш 3 см. конец :D :D :D

Renny
19.07.2005, 18:50
Да де, напомня ми на ония майтапи за габровците, не помня с точност как беше: складирана торба с надпис "Връвчици които не стават за нищо".

Jovany
19.07.2005, 18:56
Да точно така трябва да се съхраняват конците м/у 3 и 5 см. :D :D :D Но изниква един проблем как ще знаеш кой конец кой номер е :D :D :D

Renny
19.07.2005, 19:12
Тетрадка на страниците на която има залепени с тиксо кончета и до тях написани номерата. Това го видях с очите си :punk:

Nadezhda
19.07.2005, 19:27
Тетрадка на страниците на която има залепени с тиксо кончета и до тях написани номерата. Това го видях с очите си :punk:


:D :D :D Това изби рибата

Jovany
19.07.2005, 20:24
:D :D :D

mylli
19.07.2005, 23:53
Мале ама наистина това със тетрадката изби рибата :proud:

Tweety
20.07.2005, 00:23
:no: :no: :no:
Това е страхотно. БЕЗ КОМЕНТАР

Renny
20.07.2005, 00:31
:proud:

darri
20.07.2005, 10:19
Този номер с тетрадката съм го виждала, но не съм го ползвала.Една позната като свърши гоблен си запазва схемата и мостра от всеки конец.Лепи го в една тетрадка написва марката на конеца и номера му/ако има такъв/.Така може би е удобно ако решиш да услужиш на някого със схемата и да си подбере цветовете според мострите.Що се отнася до картончетата и малките кончета съгласна съм, че като шиеш с много игли всеки остатък от конец може да си стои на иглата, а тя забодена на картончето, но какво да правим ние дето си шием с една игла :(

Renny
20.07.2005, 11:47
Ами аз шия с една игла. Като имам пред вид че в момента имам около 50 картончета с различни цветове, а и искам да събера всичките 480 цвята на DMC, не мога да си и представя какъв "игленик" ще се образува....и особено ако котката се намъкне при тях :shock:

Eli
20.07.2005, 15:52
Аз ползвам пликчета и вечно си имам известен запас от по-къси конци, за това ми беше чудно като ви потрябва по къс конец как процедирате с картончетата.
И аз не обичам да спестявам от конеца и редовно си докупувам :yes:

Tania
23.07.2005, 18:23
:D Това за котката, мале мале ако се вмъкне при конците направо си представям какво ще стане :twisted: :rezando: :cry:

Renny
23.07.2005, 18:31
Да не мислиш че не го е правила :D Пораженията бяха сравнително малко, ако не смятаме "себе-омотаване в конци" така че да не може да мръдне.

mylli
23.07.2005, 19:07
:lady: айде със домашните любимци се знае че няма как да разберат от дума, ама какво да правим със малките "гобленарки" моята госпожичка ( на 3 год) все иска да шие - но не на нейният , а на моя гоблен. И какво разбира тя под шиене- хваща ножичката и ако има конец който да стърчи от гоблена го прави на малки пърченца- всеки пъткато я видя и ми омекват капачките на коленете да не би да е кръцнала и гоблена, за сега не сме имали произшествия, но те не се отказва от опитите си, все гледам да крия голена, но тя издебва всеки удобен момент :shock:

Jovany
25.07.2005, 11:21
Ами аз шия с една игла. Като имам пред вид че в момента имам около 50 картончета с различни цветове, а и искам да събера всичките 480 цвята на DMC, не мога да си и представя какъв "игленик" ще се образува....и особено ако котката се намъкне при тях :shock:

Като приключиш с гоблена естествено си прибираш иглите никой няма 480 игли. Аз използвам толкова игли колкото цвята е гоблена. След което иглите на следващия гоблен а конците в шкафа.

aureliq
11.04.2006, 22:52
аз използват това, много е удобно!

валчо балчо
12.04.2006, 16:08
Аз си ги слагам в найлонови пликчета не обичам да ги навивам на картончета защото се накъдрят :twisted: държа си ги както са си на чилета и като ми потрябва от даден цвят просто си режа :oops:

dori4a
21.05.2016, 14:51
Някъде бяха показали как размотаха всички чилета на еднаква дължина,срязяха ги и всички ги сплетоха на коса. От всеки цвят си вадите конец без проблем. Ако някой може да го покаже!