PDA

Покажи пълната версия : мързелива пица



abi1004
06.03.2006, 18:00
В напрегнатото ежедневие ми се налага да правя и комбинирам най-различни бързо приготвящи се неща. Предлагам ви една мързелива пица която е винаги добре дошла на нашата домашна трапеза.


В намаслена средно голяма тавичка се нареждат филиики ляб. Напояват се с половин разтворен бульон ''маги'' или какъвто имате. Намазваме с кетчуп и поръсваме с настърган колбас (какъвто имате кренвирш салам или шунка) кашкавал и лук. Слагат се подправки чубрица и вегета.Пече се докато хване коричка.

rodich
08.03.2006, 13:18
Чакай да те науча на една друга хехе

Предупреждение: Условието е да си замесиш тестото с любов, а резултата от изпълнение на рецептата е "никви пици по телефона повече" :!:

20 гр. мая (1/2 пакетче) разтворена в 20-50 гр.вода
1 яйце
кофичка кисело мляко, с добавена предварително лъжичка хлебна сода
лъжичка захар
лъжичка сол

Меси се меко тесто, обикновено залепва по ръцете, затова малко след замесването взимам друга купа, слагам малко олио вътре и прехвърлям тестото в нея. Вече се меси по-лесно. Оставям го да втаса за около час. После се разделя в намазнени тави. От тази доза правя 2 тави пици и доста мекици. Така, че гледам да има по малко тесто в тавата. Малко го разстилам, пак втасва, накрая го разстилам до краищата на тавата. Не трябва да става дебел пласт! На места даже ми оставят дупчици, но целта е да стане тънък блат

за гарниране
лютеница
гъби /леко задушени/
саламче, луканка, суджук - каквото и да е, а може и от всяко по-малко
царевица
пипер печен
кашкавал
босилек
риган или чубрица

Когато станах на 16 започнах всяко лято да работя в една пицария на Дружба. Та там кашкавала го размесвахме с подправките и така го поръсвахме отгоре.

abi1004
08.03.2006, 15:37
Чудя се дали пък от това тесто ако се замеси и после си го съхранявам във фризера............потрябва ми и хооооп си вадя (предварително съм го разделила на порции) :wink:
за мекици ,пици и други неща...

rodich
08.03.2006, 16:21
Чудя се дали пък от това тесто ако се замеси и после си го съхранявам във фризера............потрябва ми и хооооп си вадя (предварително съм го разделила на порции) :wink:
за мекици ,пици и други неща...

Ако ти се вижда голямо количество намали продуктите наполовина, но във хладилник комбинацията сода, кисело мляко, мая и захар ще ти пръсне плика и ще потече със сигурност!
Захарта помага на дрождите мая да се увеличават, а на миселото кляко помага содата. Предлагам ти следното: почивен ден, ставаш сутрин и го месиш, после сядаш на PCто или пред тв, а може и да си доспиш дори, като втаса, метваш да пържиш мекици докато ти омръзне и останалто на обед - пица/ци :idea:

veni_3000
09.03.2006, 10:39
Може да се съхранява в хладилнин но в по голяма торба издържа около седмица но аз съхранявам втасали теста и в фризера разделям тестото на топки слагам в найлонов плик ,и когато ми потрябва го размразявам . :yes:

rodich
09.03.2006, 19:59
Може да се съхранява в хладилнин но в по голяма торба издържа около седмица но аз съхранявам втасали теста и в фризера разделям тестото на топки слагам в найлонов плик ,и когато ми потрябва го размразявам . :yes:

Все пак не ви съветвам точно това тесто да го слагате в хладилник за дълго, че трябва да го завръщате после! :yes:

yonka
07.11.2006, 16:50
Ето рецептата за моята домашна пица,която НЕ СЕ МЕСИ.
1/2(половин)кубче мая
1 яйце
250мл.прясно мляко топло,но не горещо (може да се сложи вода ,няма разлика)
1 ч.л.сол
1 ч.л. захар
300гр брашно(аз слагам на око)
Всичко се обърква с вилица до хомогенна смес.Оставя се на топло да удвои обема си-30 мин.приблизително.Тестото е лепкаво и прилича на квас.Разстила се в предварително намазана с олио и поръсена с брашно тава.За да се разпредели равномерно се използва 1 с.л. олио и с нея се заравнява.Гарнира се по желание.Аз първо слагам домати(според сезона на кръгчета или от консерва),след това колбас нарязан ,гъби ,чушки и каквото още има в хладилника.Най-отгоре настърган кашкавал.Пече се в предварително загрята фурна 200градуса около 20 минути .

Надявам се да ви хареса.

me4ta
09.11.2006, 12:25
Здравейте момичета
доста добри идеи,но се чудя yonka :confused:
не остава ли тестото тестяно и т.н.

yonka
09.11.2006, 13:26
Не остава тестяно,напротив добре втасва и според мен е страхотно тесто.

me4ta
09.11.2006, 13:58
Благодаряяя ти за бързия отговор.Ще я направя!

alys
11.11.2006, 08:54
Ето рецептата за моята домашна пица,която НЕ СЕ МЕСИ.
1/2(половин)кубче мая
1 яйце
250мл.прясно мляко топло,но не горещо (може да се сложи вода ,няма разлика)
1 ч.л.сол
1 ч.л. захар
300гр брашно(аз слагам на око)
Всичко се обърква с вилица до хомогенна смес.Оставя се на топло да удвои обема си-30 мин.приблизително.Тестото е лепкаво и прилича на квас.Разстила се в предварително намазана с олио и поръсена с брашно тава.За да се разпредели равномерно се използва 1 с.л. олио и с нея се заравнява.Гарнира се по желание.Аз първо слагам домати(според сезона на кръгчета или от консерва),след това колбас нарязан ,гъби ,чушки и каквото още има в хладилника.Най-отгоре настърган кашкавал.Пече се в предварително загрята фурна 200градуса около 20 минути .

Надявам се да ви хареса.

Вчера направих пица по тази рецепта и се получи много хубава. Разбърках всичко в кухненския робот (домашната прислужница :D ), като използвах половин пакетче суха мая (френската).
Нарязах парченца масло, полях с кетчуп, 150 г задушени гъби с черен пипер, 1 консерва царевица, малко нарязани маслинки, надребних свинско филе и кашкавал и поръсих отгоре. Стана супер! Благодаря за идеята тестото да е бъркано!:clap: :gipsy: :greeneye:

yonka
11.11.2006, 12:46
Тази рецепта е на майка ми ,тя я прави от много години и продължаваме да я правим и сега ,когато пиците които се предлагат от фирмите са доста хубави.

Мари М
15.11.2006, 10:54
Здравейте момичета! Да се запиша и аз във форума с моята супер лесна бъркана пица:

1 кофичка кисело мляко
1 чаена лъжичка хл. сода
1 1/2 кофичка /от кис.мляко/ брашно
щипка сол

Млякото се разбърква със содата, прибавят се солта и брашното. Изсипва се в намазнена тава /голяма/, заглажда се и нареждат продукти по желание.

Дано ви хареса!

alys
15.11.2006, 13:51
1 кофичка кисело мляко
1 чаена лъжичка хл. сода
1 1/2 кофичка /от кис.мляко/ брашно
щипка сол

Дотук добре, ама после печенето е важно. Как печеш (в топла фурна, в студена в началото или...)?

Мари М
15.11.2006, 13:58
:) Съжалявам за пропуска.
Пече се в предварително загрята фурна.

alys
15.11.2006, 14:02
Не ги владея много тия содени теста, ама може да пробвам, защото е много по-бързо. Все не съм уверена в крайния резултат, както при тесто с мая.

CANU6KA
15.11.2006, 14:38
:hello: ПО ВКУСНО Е ТЕСТОТО И С МАЯ. АЗ СИ ОМЕСВАМ ТЕСТО С МАЯ И СОДА,РАЗДЕЛЯМ ГО НА ТОПКИ И ГО ЗАМРАЗЯВАМ ВЪВ ФРИЗЕРА. КОГАТО РЕША ДА ПРАВЯ ПИЦА ГО РАЗМРАЗЯВАМ,РАЗТЕГЛЯМ С ОЛИО В ТАВАТА, МАЖА С ЛЮТЕНИЦА И ГАРНИРАМ С ВСИЧКО КАКВОТО ИМАМ В НАЛИЧНОСТ.ПОНЯКОГА ГАРНИРАМ ПИЦАТА ПО СЕКТОРИ,ЗАЩОТО ВСЕ НЯКОЙ НЕЩО НЕ ЯДЕ И ЗА ДА УГОДЯ НА ВСИЧКИ СЕ НАЛАГА. А И Е ПО ИКОНОМИЧНО,ОТКОЛКОТО ДА ПЕКА НА ВСЕКИ ПИЦА ПООТДЕЛНО.:idea: :kissyou:

zoja77
15.11.2006, 15:43
Ето моето тесто за пици 1и 1/2ч.ч топла вода, 1п. суха мая, 2с.л. олио,1.с.л сол, брашно/около 4 чаши/за меко тесто. Оставям го да втаса около 30 мин. и след това разточвам. От него правя и калцоне. Става около 3 големи пици или 2 калцоне. Когато остане тесто го замръзявам.

муцок
15.11.2006, 15:55
zoja, какво е "калцоне", т.е. как се приготвя???

zoja77
15.11.2006, 18:26
Приготвям си тестото и докато втасваси приготвям плънката нарязвам печена чушка, запържен лук ,слалам , кашкавал /каквото има/. Разделям тестото на 2 и разточвам. Разтилам кашкавала в/у половината тесто, слагам и другите продукти, малко кечуп и прегъвам на две. Притискам краищата добре. Надупчвам с вилица и се пека.

skorpion
15.11.2006, 19:50
Момичета, аз съм по-добър гобленар, отколкото кулинар, но я кажете - ако ползвам бутер тесто за основа какво ще се получи?става въпрос за пица. Правя разни лесни работи с бутертестото - с кремвирщи, кашкавал и т.н., но не съм пробвала за пица

rebostobg
15.11.2006, 19:57
С бутер тесто не съм пробвала, но с готово тесто от магазина - да(налистава въпрос за мързелива пица):D ! Резултатът си го бива!:thumbup:

skorpion
15.11.2006, 20:23
това за готовото тесто-ясно - всички го правим, но, понеже имам бутер тесто в камерата и му се чудя какво да го правя, та за това питам

zoja77
18.11.2006, 16:12
Момичета, аз съм по-добър гобленар, отколкото кулинар, но я кажете - ако ползвам бутер тесто за основа какво ще се получи?става въпрос за пица. Правя разни лесни работи с бутертестото - с кремвирщи, кашкавал и т.н., но не съм пробвала за пица

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.1923.html