PDA

Покажи пълната версия : Да обсъдим контурния бод



rodich
27.01.2011, 19:34
:hello: Бихте ли споделили, кога прилагате контурен бод, при модели с кръстчета

Ако е след изпиране, после основата се понамачква ....
Ако е преди, то не е ли опасно да се свие на места
Ще ми се да :goodnews: повече за да си изясня :idea:

manka
27.01.2011, 20:13
Аз правя контура след като ушия всичко,и след това пера:idea: при мен не се разваля,поне така го виждам аз.

sianie35
27.01.2011, 20:50
В процеса на шиене на гоблена там, където бих могла да положа контура( шито е и от четирите страни )полагам контура, защото харесвам да завършвам нещата в процеса на шиене и да виждам резултата.Не ми се е случвало да се набръчква след изпиране, като разбира се го пристягам добре .Това- ако контура е един кат нишка.A ако е два ката или е бод Coutching-подобен на контура ,но с прихващане на горния кат конец-тогава препоръчвам да се прави след изпиране ,защото се набръчква-това го казвам от опит.Наложи се веднъж да го правя после повторно.Това е моето мнение от моя опит.Дано съм била полезна.

daniel4i
27.01.2011, 21:16
И аз като Манка шия контура накрая и после пера и не ми се е случвало да се набръчка или нещо такова.

_Veronika
27.01.2011, 21:48
Sanie е права, че като е върху друг бод, няма проблем, но иначе се отпуска, аз лично съм шила върху гобленов бод и след това изпрах и стана добре, не ми се отпусна :idea:

fanivarna
28.01.2011, 12:58
и аз по време на етап шия контура и пера накрая готов

Светла Петрова
28.01.2011, 13:15
В повечето случаи го шия след като е готово всичко, но понякога (рядко) и е процеса, като всичко наоколо е готово.Нямам проблеми при прането.Може да се получи при Coutching ако не е достатъчно опънат.

rositsa
28.01.2011, 14:23
Аз нямам търпение да видя как изглежда и го правя след като ушия определеният етап , а някои сле като ги ушия ,зависи от настроението ми . Имала съм проблеми след изпирането с някой гоблени където се налага по дълъг контур , ако се изразявам правилно , но по - време на гладенето го дърпам от опаковата страна.
Единствено на този гоблен по-време на рамкирането са ми изкривили контура , но освен аз никой не го забелязва.
http://rosiko.snimka.bg/tapestries/ushiti-ot-men.510412.20355448

matcata
30.01.2011, 15:35
Аз също шия контура накрая и след това изпирам.За сега съм нямала проблеми

ечо
30.01.2011, 22:44
Аз до сега не бях шила кръстат бод,но за този гоблен, който шия сега ми се наложи да се науча. Видях трудност с постоянно усукващите се конци, а и те са по три. Намесих се в темата, защото гоблена има и контурен бод, а и него никога не съм шила.Има и френски възел, а за него не бях и чула. Шия гоблени от скоро и ще имам нужда от вашите съвети...:confused:

matcata
31.01.2011, 16:02
Не си единствената.То и аз като се набутах в този форум взех да откривам и да пробвам различни видове бодове:D

Tais
23.02.2011, 12:29
Първо ушивам целия гоблен,после правя контура,след това френски възел ако има.Когато е готов гоблена пера и гладя.Не съм забелязала да се изкривява контура,да се набръчква или други дефекти.Френския възел също остава непокътнат :)

П.С.И аз преди форума не бях чувала ни за кръстчета,ни за контур,да не споменавам френския възел и лейзи-дейзи.Добре че е форума да се образовам така да се каже:kissyou:

revenges
16.04.2011, 21:52
момичета шия един гоблен но имам проблем защото лицата и ръцете са оконтурени с черни линии върху самите знаци и си нямам идея как ще се направи някой може ли да ми помогне ще взема да снимам схемата за да ви покажа за какво става дума май?

sianie35
16.04.2011, 22:21
Предполагам първо ушиваш гоблена или поне там ,където ще има контур -така, че около контура да няма повече за шиене,и после вече полагаш контура около детайлите по гоблена ,ръководейки се от схемата-където е дадено ,върху ушитите вече символи.Дай пак схемата за по-сигурно,дано не те бъркам.....надявам се ,че обясних добре.

revenges
17.04.2011, 11:09
Предполагам първо ушиваш гоблена или поне там ,където ще има контур -така, че около контура да няма повече за шиене,и после вече полагаш контура около детайлите по гоблена ,ръководейки се от схемата-където е дадено ,върху ушитите вече символи.Дай пак схемата за по-сигурно,дано не те бъркам.....надявам се ,че обясних добре.

Сега ще прикача схемата за да я видиш да доста добре обясни
http://media.snimka.bg/8413/023080704-special.jpg?r=0

sianie35
17.04.2011, 11:56
Не излиза обаче снимка тука,но все пак се надявам да си разбрала от обясненията ми ,ако има нещо неясно-питай пак.:idea:

fartunta
17.04.2011, 16:00
момичета аз съм отскоро във форума макар че бродирам от доста време за първи път чувам за контур а пък как се шие нямам никаква представа май доста неща не знам

sianie35
17.04.2011, 16:32
момичета аз съм отскоро във форума макар че бродирам от доста време за първи път чувам за контур а пък как се шие нямам никаква представа май доста неща не знам

Никога не е късно човек да се учи-благодарение на форума и на момичетата от тук научих много неща.Така ,че много съм благодарна ,че го има този сайт.:kissyou:

fartunta
17.04.2011, 16:44
наистина благодарение на форума научавам толкова нови неща а и има още много.

belatrix
15.05.2011, 13:38
На мен контурния бод ми е най-омразния... :( В момента довършвам един Дименшънс и направо ми побеля косата. Имам много контурни в златно и до момента не съм сигурна, че резултата ми харесва...
Определено предпочитам гоблени без контур :) Обаче и аз като вас като почнах да чета тука и си намерих много нови модели заедно с нови техники :) То как да не опита човек ... :)
Та по основния въпрос: Шия контурния бод като приключа целия гоблен. Замисляла съм да го шия по време на бродирането, но само поради факта че го мразя го оставям за накрая :)
Сега като го казвам ми звучи доста странно да мразиш бод, ама си е истина.

Amazonka
15.05.2011, 13:51
Честно казано мразя контурния бод..оставям го накрая,даже ми се е случвало да ушия цял следващ един или два гоблена и да се върна на недовършения..в момента се боря с един контур..срам ме е да кажа от кога съм го ушила и ме чака само контурния бод...

ralica draganova
30.07.2012, 21:40
А може ли някой да ми обясни как се шие контурен бод?

ata
30.07.2012, 22:20
А може ли някой да ми обясни как се шие контурен бод?



https://www.youtube.com/watch?v=1GFFTgKay8g&feature=player_embedded&noredirect=1#!

sineokata
31.07.2012, 17:58
един гоблен имам с контур и едва ли ще хвана втори толкова ми е омразен контура

ших първо участъка на гоблена и веднага контура, с цел да видя какво се получава 3г една икебана с цветя

сега ми радва окото-беше за подарък ,когато отида на гости

STOP-73
31.07.2012, 22:48
На мен също не ми допада да шия контурен бод. Уших едни орхидеи на "маия" с контурен бод и така и още немога да разбера, като го гледам, дали е станало добре или не.

Като избирам гоблен гледам да няма контурен бод, а те на "дименшън" май всички си имат контур, а са много хубави, така че знае ли се дали пак нямя да ми се наложи да шия контур...

dori4a
27.01.2013, 18:11
И аз шия контура на края и нямам проблеми.http://www.snimka.bg/?profile,albums

bubole4o
16.02.2013, 15:46
УШИВАМ ГОБЛЕНА, ПОСЛЕ ВИНАГИ НАКРАЯ КОНТУРА ИЛИ АКО ИМА ДРУГ ВИД БОД, ТЪЙ КАТО МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ДА УШИВАМ КОНТУР В ПРОЦЕС НА ШИЕНЕ, И СЕ МЪРЛЯ.

dori4a
22.02.2013, 18:30
И аз шия контурния бод накрая и пера. И при мен става добре.

dori4a
14.04.2013, 10:13
Сега срещам малко трудност при контура на Дименсионс "Изискан век".Помагайте във всяко квадратче ли се шие и правия и по диагонал? Гледам на схемата има и по дълги и за тях се чудя как се шият?:confused: