PDA

Покажи пълната версия : Лондонски сладкиш



Биби
08.03.2006, 20:35
Лондонски сладкиш

5 яйца
1 чч захар
1 пакетче 125 гр. масло
1 чч прясно мляко
2 чч брашно
1 бакпулвер
1 ванилия;
още 1 чч захар.

Приготовление:
5-те жълтка се бият със захарта, прибавя се маслото, след това прясното мляко, брашното смесено с бакпулвера и ванилията. Пече се в намаслена и набрашнета тава, тестото не бухва много, става леко маслено.
След като се изпече тестото се покрива са малки парченца локум, оваляни в брашно или някакъв конфитюр/сладко. Пече се още малко, някъде до 10 минути.
След изпичане се покрива с белтъците, разбити на сняг с 1 ч захар, поръсва се с едро нарязани орехи и отново се запича до порозовяване. Нарязва се след изстиване.

man4e
09.03.2006, 14:52
Благодаря, че ме подсети за този сладкиш. :lady: Беше ми любим, но го бях забравила. Не съм го правила от мнооого години. Още утре ще го забъркам. Аз го знаех като английски сладкиш /все същото/, само че не слагах локум върху блата, а само намазвах с някакъв мармалад и пак белтъци.

galina_vasi
09.03.2006, 15:04
За мен пък рецептата е нова (и като заглавие- също). Преписах си я сутринта и ще я направя довечера или утре вечер.Ако стане сполучлив сладкиша, ще го предложа в събота към кафето при празнуването на рожденния ден нa дащеричката ми.Стискам си палци :)
PS- и ще го направя със сладко отгоре- нали става и без локум?
Не вярвам "оригиналната английска" рецепта да е с локум.Или пък напротив:)

Taneto
09.03.2006, 19:02
Много интересна рецепта :!:
И аз я имам :) - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73803.msg1277821#msg1277821

Taneto
10.03.2006, 10:47
Не вярвам "оригиналната английска" рецепта да е с локум.Или пък напротив:)

Понеже чувствам рецептата като своя :D бих те посъветвала да го направиш с конфитюр от ягоди, или касис - за немския вкус, а може и вишни.
Определено по-добре е с конфитюр отколкото с локум :yes: