PDA

Покажи пълната версия : Относно файлообменниците



tdm13
11.02.2011, 14:55
При регистрация в dump.ru и използване на опцията "мои файлы" има възможност да се продължи съхранението на архивите или каквото е качено.Просто трябва веднъж месечно да се прави едно продължение на срока на съхранение.
Оначе както казва Илиана няма къде да се съхраняват файлове безкрайно дълго време.
Откривам тази тема,понеже е писано в "Заявки" и постовете може би ще ги изтрият.

akula
11.02.2011, 15:13
Ами да ги изтрият пък какво ! идеята е да има някакъв сайт ама не архив на данни само, а нещо да се вижда снимката на гоблена и каквото ти хареса да свалиш ама може да има и снимка на ушит вече гоблен от българските майсторки че да се знае тази схема бива ли я или не!
Извинявай ама стига с тия РУ абсолютно нищо не разбирам от руски язик все едно е на китайски и нищо не намирам там
:baby:

Светла Петрова
11.02.2011, 15:39
Ами да ги изтрият пък какво ! идеята е да има някакъв сайт ама не архив на данни само, а нещо да се вижда снимката на гоблена и каквото ти хареса да свалиш ама може да има и снимка на ушит вече гоблен от българските майсторки че да се знае тази схема бива ли я или не!
Извинявай ама стига с тия РУ абсолютно нищо не разбирам от руски язик все едно е на китайски и нищо не намирам там
:baby:

Ами за това има цели раздели във форума със снимки и на различни фирми производители и по тематика.Но все пак човек трябва малко повече да се разрови и да почете.Снимки на готови гоблени можеш да видиш и в етапи и в готови.

zhak
11.02.2011, 17:07
Ами да ги изтрият пък какво ! идеята е да има някакъв сайт ама не архив на данни само, а нещо да се вижда снимката на гоблена и каквото ти хареса да свалиш ама може да има и снимка на ушит вече гоблен от българските майсторки че да се знае тази схема бива ли я или не!
Извинявай ама стига с тия РУ абсолютно нищо не разбирам от руски язик все едно е на китайски и нищо не намирам там
:baby:

това е много хубаво да се каже но трудно според мен да се направи ,а ти като имаш желание опитай да направиш такъв архив а ние ще ти добавяме схеми а по-отношение на това РУ въобще не си права аз имам над 100 GB схеми благодарение на тях :kissyou:

mamanushi
11.02.2011, 18:00
Няма нищо лошо в обединяването , но попадаме под ударите на закона за авторското право. В много форуми вече има специален раздел на схеми забранени за явно побликуване, също и излагане на цели списания. Цяло чудо е , че нас са ни пропуснали досега. Така, че не се точете много за такъв архив. Ще настане ден, когато ще ни погнат яко.

tdm13
11.02.2011, 18:25
Ние така или иначе имаме огромен архив със схеми в "безплатни" и който си даде труда,ще си намери много неща.
Вярно е,че в почти всеки руски форум има забранени за публикация схеми от дадени производители и дизайнери,но пък те използват други похвати и пак му намират цаката.Просто забранените схеми си ги разменят по мейлите като архиви или линкове.
В България единствените производители със СВОИ КАЧЕСТВЕНИ схеми са "Солария" и Росица Бакалова.Всички останали са пишман "дизайнери".
А относно руският език преди доста време бях отворила тема за някои основни понятия,за тези,които този език им е напълно непонятен.Освен това,тук,във форума,много от нас знаем руски език и винаги можем да помагаме.
Относно dump.ru засега този файлообменник е супер пиратски и вече доста години действа безотказно.
Другият начин е да се използват торент-тракерите,но и там гонитбата е много яка.
В gallery.ru също има възможност за файлов архив,но имената на производителите,които силно си защитават правата,са изписани нарочно с правописни грешки и символи вместо някои букви.
Но накрая,съдейки от опита на повечето от нас,почти всичко се намира при рускините.Лично аз съм им много благодарна за голяма част от колекцията ми от схеми.
По принцип има много варианти и вратички за всичко,винаги се намира начин.Но работата много често опира и до там,че някои хора използват разменните от нас схеми за комерсиални цели.А при болшинството от руските сайтове и форуми наистина се припокрива твърдението,че побликуваните схеми са само с опознавателна цел и лично ползване.

akula
11.02.2011, 18:51
амммм ми малко съжалих направо че си "отворих устата"