PDA

Покажи пълната версия : Помощ!



tdm13
12.02.2011, 12:49
Момичета,моля да ми помогнете.Спешно издирвам рецепта за фондан.Необходим ми е за глазура на торта по случай рождения ден на баща ми.
Редовно гледам "Царят на тортите"по TLC и ми хрумна оттам да глазирам тортата с фондан.
Ще бъда много благодарна на всякакви идеи.

dudka_85
12.02.2011, 12:59
Продукти:
1 супена лъжица на желатин на прах
1/4 чаена чаша студена вода
1/2 чаена чаша гликоза
1 супена лъжица глицерин
2 супени лъжици маргарин
8-10 чаени чаши пресята пудра захар
ванилия
Начин на приготвяне:
Заливаме желатина със студената вода и го оставяме да набъбне. През това време пресяваме два пъти пудрата захар. Набъбналия желатин разтапяме на водна баня, като внимаваме да НЕ заври. Към разтопения желатин прибавяме гликозата смесена с глицерина. Разбъркваме и добавяме и маслото. Ароматизираме с ванилията. Оставяме сместа да се охлади до приятно топло. Разделяме пресятата два пъти захар на две половини. В едната половина правим кладенче и изсипваме сместа. Замесваме тесто, което поема захарта в купата. Изсипваме върху наръсен с пудра захар плот и месим с останалата захар, докато се получи меко тесто. Ако е много меко прибавяме още захар, а ако стане твърдо прибавяме няколко капки вода. Полученият фондан може да се използва веднага или да се съхрани, завит в домакинско фолио в добре затворен съд в хладилника.
Дано това свърши работа.

tdm13
12.02.2011, 13:05
:flowerlove:
Благодаря!
Утре ще се пробвам,а днес ще купувам продуктите.Дано намеря глюкоза,че в Хасково някои неща са "екстри" :D

dudka_85
12.02.2011, 16:28
Успех и да се похвалиш после:kissyou:

tdm13
12.02.2011, 18:23
Значи,цялата смес глътна 1кг.пудра захар.Допускам,че ще бъде повече,защото утре ще го разточвам.Засега е в хладилника,увито във фолио.
Ама бая зор видях с омесването,понеже не е еластично както хлебното тесто.
Ароматизирах го и го боядисах с екстракт от ягоди,така че се получи и една леко кисела жилка.
Ще държа в течение как ще се разточва утре и какво ще ми хрумне да правя с излишъка.:D