PDA

Покажи пълната версия : Силиконови форми



bambina
08.03.2006, 22:30
Е най после и аз се сдобих сьс силиконови форми за което много благодоря на Джема за координатите на фирмата
А сега имам вьпрос-преди пьрвата употреба трябва ли нещо по специално-да ги на мажа с нещо или само ги измивам и ползвам с кеф
Мога ли да ги слагам в гореща фурна и вьобще има ли някакви специални правила за ползването им?
Моля за отговори защото утре смятам да ги сефтосам.Благодаря предварително

sladka hapka
08.03.2006, 22:44
Само си ги измиваш и си ги ползваш с кеф.

Аз имам силиконови форми от двама различни производители - няма няакакви специални указания, освен неща, близки до акъла - да не се реже върху тяях с остър нож, да не се слагат на котлона :D - такива неща.

Djemma
09.03.2006, 10:10
Първият път се мажат с мазнина,от тоам нататък не се мажат.В гореща фурна се слагат вез проблем,това не е стъкло,което да се спука.

bambina
09.03.2006, 14:46
До сега нямах нет и не прочетох препорьката ти Джема.

Вече направих пьрвият си кекс в силиконова форма,ненамазана с мазнина.
По време на печенето от фурната излизаше странна миризма.Защо?
Само пьрвият пьт ли е така?Отивам да направя още един да видя пак ли ще мирише.

bambina
09.03.2006, 14:54
:shock: Ужас !Беше залепнал!
И сега да мажа ли формата с мазнина?

Зори
09.03.2006, 15:36
Аз правих и кекс и козунак в моята силиконена форма (за която благодаря на Сладка хапка :kiss: ) и не знаех че трябва да се маже с мазнина и не мазах. Станаха си много добре и не залепнаха.
Пробвай да намажеш следващият път, дано да нямаш вече проблеми.

Djemma
09.03.2006, 21:25
Ами намажи за всеки случай следващия път. На мен продавачката така ми каза, а и в нета четох така, че само първия път се маже с мазнина, а после не. За миризмата мисля, че е нормално за първи път. От кои форми е твоята кафява ли? Те наистина имат някаква миризма в началото. Другите нямат, не съм забелязала поне.

bambina
10.03.2006, 13:51
От кафявите е.Вторият пьт миришеше по-малко,а може би е миришела мьфинската
,която сефтосах заедно с втория кекс.

www.silikomart.com

Разгледайте ,има много интересни неща.А как да направя линка активен? :?
Джема, формата сльнчоглед,която си порьчала е много красива.
О,толкова много формички искам.Добре че асортимента в наличност беше мальк,че не знам как щеше да се отрази на бюджета.

Djemma
10.03.2006, 16:30
Слънчогледа го имаше в наличност и си го купих, обаче нямаше Роза, нея поръчах, ама още я няма. А покрай нея си поръчах работна стойка за торта въртяща се) и форма за шоколадов заек 30 см-двустранна. Ама дали ди Великден изобщо ще дойде? :(