PDA

Покажи пълната версия : помощ



spoiler
19.02.2011, 20:48
:(Здравейте,аз съм един голям новак но с голямо желание.Първият гоблен който съм шила е теменужки (предложиха ми го в магазина като за новобранка)сега шия Коне в реката-на Ariadna. Много се старая,да не стягам , да не ми се усуква конеца и все пак при тъмните цветове има голяма разлика,образува се празно място между два бода и много грозно се вижда.Незнам какво да правя помогнете!

ANIMONI
20.02.2011, 05:27
Като го изпереш панамата малко ще се свие,да се надяваме тогава да не прозира.Другото което ще забележиш е изкривяването на една страна.Аз затова се преорентирах към кръстчетата-там няма изкривяване.

spoiler
20.02.2011, 15:33
и аз ще се надявам! Дано малко поне да се оправи:)

Mima_stz
20.02.2011, 15:40
Здрасти, да ти кажа и моето мнение - според мен тъмните цветове са малко по-тънки от боите /като изключим скъпите марки/. Аз ги слагам по три нишки.
А от Ариадна и бялото не покрива, него също шия с три нишки. Пробвай на нещо малко да видиш резултата.

veselka68
20.02.2011, 16:07
Като стана на въпрос за кръстат бод ,и аз да попитам : - по принцип как се шие -4 КУТИЙКИ ЗА ЕДНО КРЪСТЧЕ,напоследък много се говори за това...;),и аз живо се интересувам!Също съм НОВАЧКА ,обаче съм навита и смятам че ще се справя:confused:

ANIMONI
21.02.2011, 13:09
Ако панамата е от ситничката/предвидена за 1:1-да-4се шият с едно кръстче/но става по-едричко,макар че аз имам такива/,но 16-18 каунт става идеално за кръстчета/кутийките са по-големички и всяка се шие кръстче.И разбира се ,че ще се справиш/ако имаш други въпроси с които мога да помогна може и на лични да ми пишеш/.