PDA

Покажи пълната версия : За разбирачи и почитатели на "Златно руно"



anito_23
26.02.2011, 14:53
Мили съфорумки обръщам се към всички Вас,които сте почитатели на "Златно руно" и най-вече към тези, които сте изработвали техни модели.Харесала съм си 3 гоблена-серия и понеже никога досега не съм шила техни разработки искам да попитам:
1. Мога ли да използвам обикновена българска неразграфена панама,тъй като моделът е за панама № 14?
2. И вярно ли е,че моделите на "Златно руно" се шият кръстат бод, т.е. задължително ли е ?
3. Добре ли ще изглежда моделът ако се ушие вместо кръстат бод, 1:2 или 1:4,с кой бод ще стои гладко и няма да се отсича?
4. Като обощение Вие кой бод за бродиране ще препоръчате,кой ще пасне най-добре и съответно коя панама е добре да се използва.
Благодаря Ви предварително за помощта!

Лили
28.02.2011, 09:51
Ани аз бих ги шила на неразграфена бълг.панама по простата причина е е най изгодна.А предпочитания бод специално за цветя за мен е 1:1.

marji
28.02.2011, 11:18
Моят съвет е да следваш указанията и щом моделите са дадени за панама 14-ти каунт, да ги ушиеш с бод кръстче. Не мисля че с гобленов бод ще се получи същия ефект, особено ако има и контурен бод. Аз самата предпочитам бод кръстче за съвременните модели. :idea:

van4e_to
28.02.2011, 11:34
anito_23, вярвам че в архивите си все ще имаш парченца ненужна панама. Уший примерно част от листенцето на някое цвете с кръстче и едно с гобленов бод 1:4 или 1:1. Което на теб ти хареса най-много - така си го уший. Съгласна съм с Маржи за спазването на инструкциите, но пък някога когато не ти е по мерак нещо, то просто не ти спори да го правиш :idea:
Индийката на Ленарте си я уших с гобленов бод вместо с кръстчета и бих казала стана страхотна! Успех в начинанието :kissyou::kissyou:

mareha
28.02.2011, 14:43
Ще станат много малки ако ги шиеш на българска панама,но ще се получи.Можеш и с гобленов бод да ги ушиеш.Стават по красиви обаче с кръстат.Ако искаш уший си ги на Бг панама с кръстат бод като прескачаш шдно квадратше.Така ще ти станат долу горе реален размер както е по оригиналната схема.

Nelly_L
28.02.2011, 15:29
Точно тези цветя ще станат много нежни на българска панама 22-ри каунт 1:1.

Val4e
28.02.2011, 19:44
Моят съвет е да ги ушиеш на кръстчета на бг едра панама, тя е малко по-ситна от 14 каунт и на нея кръстчетата са супер. Бод 1:1 ще е много малко, а 1:4 ще стане по-грубо.

anito_23
28.02.2011, 22:24
Благодаря Ви момичета за съветите . Бяхте ми от полза.Ще пробвам най-добре малко да зашия с кръстчета и 1:1, на ,пък да видим.Ще Ви информирам.Отново Ви благодаря!