PDA

Покажи пълната версия : Брой конци



veselka68
27.02.2011, 10:02
Как се определя колко конци ще трябват за даден гоблен ,при положение че не се знае нищо за него - ИМАМ САМО СХЕМАТА...:confused:и ключа:(!!!

sanita
27.02.2011, 10:18
:confused:Ако е в Рм лесно става.Изпрати ми я!

cecunka
27.02.2011, 10:21
Аз действам на "око". Гледам от кои знаци има повече в схемата и според площта която заемат и големината на гоблена купувам 2-3 чилета. За тези с по малко площ в схемата по 1 чиле. Като си подготвям пликовете в които си държа конците си пиша на всяко едно от тях знака от схемата, номера и марката на конеца и колко чилета съм си купила. Ако някой не ми достига отивам и си купувам. Като ушия гоблена си правя легенда с конците и номерата и броя на чилетата на едно картонче добавям схема на гоблена и го пращам в "архива".така ако реша да го шия пак, или ако някой ме помоли за схемата съм готова за действие.:idea:
А конците, които остават от въпросният гоблен влизат в употреба в друг или в разни минита, на които сама подбирам цветовете.

tdm13
27.02.2011, 11:41
Ако схемата не е в РМ,а сканирана,купувам по 1 чиле(ако нямам от останали гоблени) и в процеса на шиене,ако преценя,че някой цвят няма да ми стигне и върви като "топъл хляб",си купувам още.

veselka68
27.02.2011, 12:06
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО МОМИЧЕТА,то не било кой знае какво ама като до сега не съм шила по този начин...:D.Все съм си мислела че се правят някакви изчисления!:crazy::D

dushkova
27.02.2011, 17:22
Може и приблизително да се изчисли. :idea: На 10 квадратчета пълнеж отива 1 мулине -гоблен бод 1 на 4,а с 1 м двоен конец се ушиват 50 знака 1 на 4. Като си огледаш схемата ,на око можеш приблизително да си определиш ,а някъде може и да поизброиш:D Успех нататък!:loveglasses:

veselka68
27.02.2011, 18:27
Е, това вече е отговор на професионалист:clap:!Доволна съм че съм сред вас!!!:kissyou: