PDA

Покажи пълната версия : Размери на гоблен



veselka68
16.03.2011, 07:42
Моля,някой да ми каже :- при готов комплектован гоблен,колко см. трябва да оставя за рамка:rezando:.И още един въпрос: - във описанието на гоблен (като съмтиметри например) само това което ще се шие ли се дава или заедно със рамката.Как е по принцип???:confused::shy2:Изобщо не съм в течение на тези неща.:(

sianie35
16.03.2011, 07:56
Зависи на коя фирма ще шиеш.На Dimenions например ги дават да се почват от средата да се шият.По принцип знам, че поне два пръста ширина трябва да се остави за опъването накрая в рамка.Но пак зависи производителя колко панама е решил да сложи:D.А за размера, който е даден-това е за ушитата част само.Дано съм била изчерпателна ,но нека все пак и други кажат.

RUSINOVA65
16.03.2011, 08:23
Ако шием готова комплектовка на БГ фирма на бълг.разграфена панама,обикновено оставят по 2 квадратчета от всяка страна.А най добре е да видиш колко квадратчета е по ширина и височина схемата и да се ориентираш по колко остава отстрани.А размерите ,които дават са само за гоблена-трябва да си добавиш резерва за рамкиране.

marji
16.03.2011, 09:26
Щом е готова комплектовка защо се тревожиш? Производителят е преценил колко панама да остави, просто си разполагаш гоблена така, че от всички страни да остане еднакво растояние. А дадения размер е за ушитата част.