PDA

Покажи пълната версия : ROSACE-китайското DMC



mnogope4en
12.04.2011, 19:49
Здравейте дами :kissyou:
Надявам се, че нямате нищо против към вас да се присъедини един мъж..!
Като начало смятам да ви бъда полезен с този линк, където ще видите пълния конвертор на ROSACE, DMC И ANCHOR! Не съм шил досега с Rosace, но ще ги пробвам, защото DMC-то в БГ е далече от оригинала ;)
Ето и линка:
http://www.threadrosace.com/conversion-rosace-dmc-anchor

Nelly_L
12.04.2011, 20:14
mnogope4en, добре дошъл!!! Мнооооого се радвам на мъжете тук, а и на мъже-гобленари, които не са във форума.
Що се отнася до темата, ако трябва модераторите ще я преместят или изтрият. На мен, обаче, ми е интересно защо смяташ, че DMC-то в България е далеч от оригинала. Аз шия само с DMC или Anchor, ако е готов комплект и купувам от приятелка, която зарежда от официален вносител. Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.

mnogope4en
12.04.2011, 20:16
Еее... язък.. Ми не съм я видял, ама нищо де.. Дай линк и тази я затварям!?

mnogope4en
12.04.2011, 20:23
Като цвят няма разлика, но ментето се размъхва! Това го установих, когато си купих DMC в Испания преди 5г. и онова стои по-лъскаво ;)
И да добавя личното си мнение, а именно че полската Ариадна например по нищо не отстъпва на DMC-то като качество... Но това си е лично мое мнение!!!

Nelly_L
12.04.2011, 20:34
Аз си гледам етикетите. Оригинални са. И, според мен, а и според специалисти в химическата и текстилната промишленост, зависи от цвета на конеца. При багренето, за да се постигне някой цвят, се подхожда доста агресивно към памука. Да, има разлика в самата нишка между различните цветове. На мен, обаче, не ми се размъхва.

Nelly_L
12.04.2011, 20:39
.... размъхване може да се получи, например, ако при организацията на шиене имаш навика да навиваш конеца от чилето на картонена бобина...
.... някои казват, че ако шият с дълъг конец, също им се размъхва... аз шия с 1.5 м конец и пак не ми се размъхва...
.... много зависи и е много индивидуално...
.... все пак не ми се шие с Росаче...

Tooth
12.04.2011, 22:19
Розачето не са лоши по качество.Много малко № цветове се различават мъничко от "оригиналното" ДМС.Цената им е поносима.Аз лично съм много доволна.

steffanni
13.04.2011, 06:53
Вече трети /не малък/ гоблен шия с Розаче. Поръчала съм по Интернет почти половината им каталог. В момента си комплектовам три гоблена на Dimensions с конци Розаче. Даже днес се каня отново да си поръчам. Мога да кажа, че съм много доволна. Както казва Tooth, само няколко цвята се разминават съвсем мъничко с тези на DMC. Пране, гладене на гоблена след това и не са мръднали, нито боица са пуснали. Струва си да се опита с тях.

maya_the_bee
13.04.2011, 07:46
Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.

За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена :gipsy:

Nelly_L
13.04.2011, 07:59
За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена :gipsy:

А, това го има! И на мен ми се е случвало. За това, ако ще шия по-голямо пространство с един цвят, си купувам необходимото количество чилета наведнъж. Според мен, обаче, не това определя "оригиналността". В южна България на доста места се продава DMC, произведено в Гърция. Етикетът е абсолютно идентичен на тези, произведени във Франция. Има разлика в една думичка. Предполагам, че е твърде вероятно да се получи и разлика в цвета.

Nelly_L
13.04.2011, 08:07
Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.

elka_dobreva
13.04.2011, 09:26
Аз също шия с конци Rosace и съм много доволна. Не се размъхва, нямала съм проблеми при прането и гладенето. На поносима цена са, имат богата цветова гама. Който не е пробвал му препоръчвам да пробва. :gipsy:

steffanni
13.04.2011, 09:59
Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.

До сега се "блещих" да сравнявам DMC и Розаче, кой колко е пресукан. Честно казано, не открих разлика. Относно шиенето с по-дълъг конец: аз шия с дълги конци, около 1.5 м . Конецът не ми се разделя и не се размъхва в края, както примерно става при Ариадна. Но /мое мнение/ при Розаче, както и при DMC, тъмните цветове не са толкова плътни. Сякаш конецът е мааалко по-тънък.
Това е изцяло с Розаче и си личи за какво става дума като казвам, че тъмните конци не са толкова плътни.
http://s15.radikal.ru/i189/1104/78/8868c48ae24ft.jpg (http://radikal.ru/F/s15.radikal.ru/i189/1104/78/8868c48ae24f.jpg.html)

Nev
13.04.2011, 10:14
Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.

elka_dobreva
13.04.2011, 10:22
Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.

Да, наистина! Аз по друг начин съм преобразувала номерата на конците и честно казано не вярвам на тая таблица и не бих я ползвала.

steffanni
13.04.2011, 10:24
Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.

Умножаваш номера на DMC по 2 и се получава аналога от Розаче. Този конвертор нещо послъгва.

Nelly_L
13.04.2011, 10:25
До сега се "блещих" да сравнявам DMC и Розаче, кой колко е пресукан. Честно казано, не открих разлика. Относно шиенето с по-дълъг конец: аз шия с дълги конци, около 1.5 м . Конецът не ми се разделя и не се размъхва в края, както примерно става при Ариадна. Но /мое мнение/ при Розаче, както и при DMC, тъмните цветове не са толкова плътни. Сякаш конецът е мааалко по-тънък.
Това е изцяло с Розаче и си личи за какво става дума като казвам, че тъмните конци не са толкова плътни.
http://s15.radikal.ru/i189/1104/78/8868c48ae24ft.jpg (http://radikal.ru/F/s15.radikal.ru/i189/1104/78/8868c48ae24f.jpg.html)

Добре изглеждат, май и блясък си имат, доколкото се вижда на снимката...

elka_dobreva
13.04.2011, 10:26
Умножаваш номера на DMC по 2 и се получава аналога от Розаче.

Да, така се получава и затова се чудя ква е тая таблица?

steffanni
13.04.2011, 10:28
Добре изглеждат, май и блясък си имат, доколкото се вижда на снимката...
Имат и блясък, да.
Ехааа, голяма реклама им направих :) , но наистина съм доволна! И от цената, на която ги купувам също ;)

mnogope4en
13.04.2011, 12:57
Значи този линк го открих съвсем случайно и реших да го побликувам точно поради тази причина, а именно защото от писаниците тук разбрах, че едните се умножават по две, а във въпросния сайт има само по две нули отпред! Намерих връзка с производителя и мисля да си поръчам направо от Китай!

Tooth
13.04.2011, 13:50
Всичко казано до тук за Розачето е истина.Конците не отстъпват на ДМС.Шийте с тях и не се притеснявайте.
ПЕЧЕН .... защо да поръчваш от Китай като можеш да си вземеш който цвят ти трябва от магазина на Шехеразада на Хр. Ботев..Разбирам ,че живееш в София. :idea:

mnogope4en
13.04.2011, 13:56
Щото се предполага че ще е бая по-евтино ;) Но не съм от София... Аз съм провинциалист ;) ;) ;)

mnogope4en
13.04.2011, 15:20
Питах ги във въпросната "Шехерезада" и ми отговориха, че едно чиле за фирми е 42 ст., а за физ. лице - 60 ст. Като прибавим и 9-10 лв. с Еконт.... Получава се почти като DMC-то.. Затова от Китай!!!
Питах ги за номерацията и се оказа, че те така са си я удвоили, а номерата в линка, който дадох в началото на темата се оказва че е оригиналните ;)

steffanni
13.04.2011, 15:29
Направих снимка на DMC 3371 и аналога Розаче 6742.
http://s51.radikal.ru/i132/1104/eb/f9c65b0d398at.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i132/1104/eb/f9c65b0d398a.jpg.html)
Е, по 2 се умножава номера на DMC-то. Няма логика да си добавяме и махаме нулички тук и там.

RUSINOVA65
13.04.2011, 16:10
Питах ги във въпросната "Шехерезада" и ми отговориха, че едно чиле за фирми е 42 ст., а за физ. лице - 60 ст. Като прибавим и 9-10 лв. с Еконт.... Получава се почти като DMC-то.. Затова от Китай!!!
Питах ги за номерацията и се оказа, че те така са си я удвоили, а номерата в линка, който дадох в началото на темата се оказва че е оригиналните ;)

А от Китай с транспорта колко ще се получи?И ти в количества за фирма ли ще поръчваш?:confused:

Лили
13.04.2011, 17:52
Щото се предполага че ще е бая по-евтино ;) Но не съм от София... Аз съм провинциалист ;) ;) ;)
Ами ако си сериозен човек можем да услужим.В Горна Оряховица вече продават росаче така че мога да услужа при коректни условия.

bisy_k
13.04.2011, 19:49
Аз също шия с Розаче и съм много доволна от качеството им и преди всичко от цена :idea:.
Това е официалния сайт на фирмата производител. И там номерата са с две нули отпред, а тук се продават номера умножени по 2. http://www.shenchentextile.com/pro1_en.html
Конците са направени от 100 % египетски памук и боядисани със швейцарски бои.
Аз също си мислех да поръчвам от производителя, но има минимални количества и транспорта не се знае до колко ще се спре. А и ще трябва да се плаща мито и ДДС ...:uhhhh:
Така, че по добре си ги поръчай по интернет + транспорт около 6 лв. Оскъпяването зависи от броя мулинета, и ако се комбинираш в поръчката с някой друг може да ти стъпят на добра цена.

svetoslav_c
13.04.2011, 21:48
Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.

Да определено по друг начин се преобразуват.

Val4e
13.04.2011, 22:14
Конци Rosace мога да пратя на всеки в цялата страна на цена от 0,65 ст. , с препоръчано писмо за 1,20 при предварително заплащане с пощенски запис. Който се интерисува да пише на лични.

mnogope4en
14.04.2011, 15:51
Само в БГ и по-точно в шехерезада се умножава, дели, корен квадратен и т.н...... По целият свят, номерата на Rosace съвпадат с DMC, като имат две нули отпред. Точка!

Nev
14.04.2011, 18:11
:scared: