PDA

Покажи пълната версия : ebay-dimensions



sianie35
13.05.2011, 15:52
Момичета, които сте поръчвали от ebay Dimensions-искам да попитам дали има митнически налог на поръчките ,когато поръчваш от там и ако може да ми дадете точен линк за целта?Искам да поръчам 3 гоблена,но не съм запозната.Досега поръчах само 1 от сайта на Dimensions , там обаче се чака дълго доставката-от 6 до 8 седмици, а знам че в ebay става по-бързо.

ANIMONI
13.05.2011, 16:15
това го копнах от форум за който е необходима регистрация/затова не ти пратих линк/.ако трябва ще ти пратя и снимки на отделните стъпки." И ако ти трябват тези неща, но обяваната от търговеца стойност на пакета надвишава 150$/ мисля ,ч е е толкова / ще има и мито. Това значи още разходи за попълване на митническа декларация и за самото мито. "

ANIMONI
13.05.2011, 16:17
става въпрос че ако от един търговец купиш няколко неща,доставката ще ти излезе по-евтино,освен ако надвишиш посочената сума-защото се налага мито.поста е от преди,ако някой е в течение да пише как е сега.

sianie35
13.05.2011, 20:45
ANIMONI ,благодаря ти.Никой друг ли няма опит в това за да ми даде съвет?

nellli
13.05.2011, 21:00
Ами бутона "търси", кой ще ползва? :confused:
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=8180&highlight=%EF%E0%E7%E0%F0%F3%E2%E0%ED%E5
Ето ти тема, питай момичетата и на ЛС.
Пазарувам от и-бей, но все от търговци в европейския съюз и при тях няма мито. Мисля, че някъде в темата имаше различни мнения и моето впечатление е, че пратките в големите градове май минават през митница почти винаги, в по-малките градчета има случаи директно до адреса да е доставен пакета без никакви мита. И не забравяй, че и транспортните разходи до България влизат в тези 15 долара.
В един друг форум за мами /да не му споменава името, че ще ме мъмрят/ има толкова много теми за пазаруването в и-бей с най-подробни обяснения за мита и теб подобни.
Успех с пазаруването! :thumbup:

И май темата хич не е за тук. Създадохме работа на модераторите, ама простено да ни е. :D

sianie35
13.05.2011, 21:04
Благодаря за отговора, щом не е за тук темата-се извинявам, модераторите може да трият.

yonka
13.05.2011, 21:25
Необлагаемата стойност е 15 евро,но зависи от къде купуваш.Ако е английския сайт или друг европейски няма проблеми.Но от американския е възможно/почти сигурно че ще иде на митница и ще се плаща ако не мито ,то май беше ддс.Е възможно е да си го получиш в пощата и да няма плащане

nimate
13.05.2011, 23:53
Да ти кажа и моят скромен опит с пазаруването от Ebay на гоблените на Dimensions. Всичките, които съм ушила на тази фирма ги поръчвах от американският Ebay с изключение на първият, който е от тук. Всичките са ми доставяни до вкъщи и не се е налагало да плащам мита. Винаги поръчките са ми били от един или два гоблена и може би затова не са се облагали с мита. И наистина пристигат най-много за десетина дни, но са идвали и за 2-3 дни. Това е от мен. :kissyou:

Freeky
14.05.2011, 15:14
Аз поръчвам от тук www.123stitch.com и съм нямала проблеми, освен първия ми опит когато сама си обърках поръчката :D. Пристигат за около 10 дена, само веднъж се случи и закъсня малко. Може и в ибей да се намират по-евтини, но на мен този сайт ми е по-удобен.

wylchin
14.05.2011, 21:23
Ако купуваш от страни в Европейския съюз няма ограничения.
Пратки на физически лица
1. Пратки от физическо лице до физическо лице

Необлагаем минимум: 45 EUR
Мито - в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум пратката не се облага с мито.
ДДС – границата, до която не се прилага ДДС е 15 EUR