PDA

Покажи пълната версия : Смесване на кислол и тризон



galia69
19.05.2011, 14:47
Мили момичета започнах тази тема от една страна за да потърся съвет и от друга тя да е предупреждение за всички домакини да не допуснат моята грешка .:uhhhh:
Снощи реших да измия пода на банята с кислол понеже пода е с мозайка и кислола най добре го почиства .Преди това бях ползвала тризон да измия една неръждаема тенджера и от него е останало по пода .Когато го залях с кислола и веднага започна да се отделя газ който ме задуши със сетни сили отворих прозореца на банята и вратата за да изляза от там .
Не мога да ви опиша ужаса който преживях имах чувство че ще умра такава кашлица имах не можех да дишам в бърза помощ ми сложиха урбазон и дишах кислород .Тези дни трябва да приемам само мляко и да стоя на въздух .Днес ходих на личния лекар защото още ме задушава при прегледа се установи че имам сърцебиене 140 удара в мин. на ренгеновата снимка се видя че дробовете не са засегнати но задушаването си продължава гърлото и трахеята ми са засегнати болят ме и смуча трахизан .Личния ми сложи отново урбазон даде ми за сърцебиенето Небиволол Сандоз 5мг на ден и каза че не знае какво повече да направи обикаля по кабинетите на другите лекари но и те нищо не можаха да измислят .Най ме хвана яд че се оказа че в Казанлък няма токсикологоя а също така и в Ст. Загора нямало по думите на личния лекар.
Моля ви внимавайте с почистващите препарати оказва се че са много опасни при неправилно боравене с тях .
Ако някой има информация моля да я сподели .

rodich
19.05.2011, 16:15
Дано бързо се възстановиш, Галя! Ползвай по-леки препарати за съдове. Тризона е МНОГО опасен.

Кислола е солна киселина. Разтваря котлен камък, дори цимент. На етикета винаги трябва да пише: да не се смесва с хлорсъдържащи препарати, да се ползват ръкавици, пазете очите и кожата

Тризона е вид концентрирана белина. Ползвайте разреден и с противогаз! Не е смешно! При смесване с киселини отделя задушлив газ.

http://www.hexazon.com/product.html

mamanushi
19.05.2011, 17:31
Не знам дали четете инструкциите на препаратите. Изрично е писано на етикетите, особено на тези съдържащи киселина или основа да не се смесва определен препарат с други подобни. Бъдете много внимателни.
Галя, дано се оправиш мила. Желая ти от все сърце!

galia69
19.05.2011, 20:30
rodich ,mamanushi благодаря ви и аз се надявам по бързичко да се оправя че в неделя ще имаме гости за абитуриентския бал на малкия син и не искам да развалям празника на детето .

delhina
19.05.2011, 22:08
Родич е права.Пий кисело мляко ,също така помага и ракия,леко си се понатровила,не е страшно ще ти мине...Киселина и основи не бива да се смесват!Тризона е белина ,но се слагат още две съставки като водно стъкло и един прах на който съм му забравила вече името....

cvetomilka.1
19.05.2011, 22:31
От личен опит искрено ти съчувствам.Преди почти 9години един петък вечер ми се обаждат за персийско коте/дълго го търсих/.Решавам да дезинфекцирам котешка тоалетна от предишно коте/неизползвана/.Смесвам доместус и белина "Аче"- обгазяване, а банята няма и прозорче за проветрение-обгазява се целия апартамент.На всичкото отгоре съм и сама в къщи.Да не изпусна котето, отивам и го купувам .На връщане в таксито започва да ми прилошава.Със сетни сили се прибирам и само си мисля да не изпусна котето.Влизайки в къщи съм колабирала до входната врата.Като идвам на себе си ,лазейки изпивам един алергозан и чаша вода с хлебна сода.Няколко дни ме болеше гърлото,очите,гърдите,дишах трудно.Ужаса,който изживях ще помня цял живот.Дори и сега,като прочетох какво ти се е случило снощи с пълна сила се върнаха всички спомени.Това коте ни радва и до ден днешен,но така и не поиска да ползва въпросната тоалетна.:D

cvetomilka.1
19.05.2011, 22:35
Ето я въпросната любимка, но оттогава чета внимателно всички инструкции.http://i021.radikal.ru/1105/68/4a107fb87e7ct.jpg (http://radikal.ru/F/i021.radikal.ru/1105/68/4a107fb87e7c.jpg.html)

galia69
20.05.2011, 22:33
От както се натрових карам само на кисело и прясно мляко .Днес ходих при личния лекар опита се да ми сложи система но нали са ми много лоши вените само ме надупчиха накрая извикаха сестра от лаболаторията където вземат кръв пуснаха системата но се оказа че се е спукала вената и ми се поду ръката .

pepen
21.05.2011, 00:55
galia69 - :(Днес и на мене ми се случи същото !Това да не е нов вирус , вируса на чистниците /шегувам се/!Влезнах в банята да се къпя и имах 2 шишета -в едното белина/беше без етикет / в другото кислол и реших с един куршум ....-хем да измия банята ,хем да се изкъпя и познайте!Първо плиснах по плочките белина .Като разбрах че не е кислол веднага плиснах него и то цялото шише ,започнах да търкам и изведнъж ме задуши ,почнах да кашлям, отворих прозорчето на банята , но кашлицата се засили ,почти до задушаване!Но нали се бях съблякла да се къпя не излезнах и така стоях поне 1 час вътре ,дори се изкъпах кашляйки!Нямаше спиране!Изобщо не ми е минало през ум че двете неща си взаимодействат, а и друг път съм чистила с кислол!Като излезнах от банята ,кашлицата ми продължи около 2 часа-смуках разни хапчета , пих сироп !Кашлицата се поуспокои ,но в момента ме боли трахеята и леко се задушавам!Мириши ми непрекъснато на хлор ,въпреки проветряването, люти ми на очите!Не съм ходила на лекар, пия айрян .Не знам ако това продължи да се обърна ли към лекар ?Съвсем случайно отворих темичката и ще следя и твоето състояние !Знам какво е и ти съчуствам !Дано се оправим и двете ,да не стане нещо по-сериозно :(

galia69
23.05.2011, 20:38
pepen надявам се да си по добре трябвало да излезеш от банята на мен личния ми забрани да мия банята ама пак ще съм аз .Аз не съм се появявала тези дни нали имаме абитуриент много са ми задачките вчера посрещахме гости как издържах цял ден на крак само аз си знам добре че сестра ми ми помагаше .Аз имам алергия към почистващите препарати алергичен синуит и веднага ми се запуши носа боли ме главата въпреки че пия хапчета .Надявам се да ми мине до 25 и да не ми се наложи да ходя по поликлиниката
Ето на мама слънчицата
http://gilia.snimka.bg/graduates/abiturienski-bal-kiril-2011.591105.23576369

mamanushi
24.05.2011, 17:45
Дами, вие спиране нямате ли? Дано се оправите по-бързо!!!!!!!!!!!!!!!
Знам какво е да посрещаш толкова гости, мен ме спаси съдомиялната машина.

galia69
25.05.2011, 23:33
Днес така и не можах да отида на работа с хрема и кашлица съм
синуита ми е възпален и то само от лявата страна голям кошмар .

Diana Delibasheva
26.05.2011, 12:22
Благодаря, че сте споделили. Много е важно да се знаят тези неща. Пожелавам по-бързо оздравяване!

tdm13
27.05.2011, 14:15
Кислола съдържа солна киселина,която спомага за отмиването на варовика.А тризона съдържа натриев хипохлорит,който е вид основа.При смесването на двете се извършва процесът "неутрализация" и се отделя свободен хлор-газ.От своя страна,освен че е много задушлив,попадайки в лигавицата на дихателните пътища,хлора се превръща в солна киселина,която разяжда.
Отървали сте се на косъм!Докато зарасне разядената лигавица,ще има доста дразнения.
Никога не смесвайте почистващи препарати с различни рН-та.Внимавайте и с ползването на белината,защото пак се отделя хлор,макар и в по-малки количества.След измиване с кислол,задължително измивайте обилно с вода,преди да приложите белината.
Универсална противоотрова при натравяния,докато получите лекарска помощ:
Изпива се един суров белтък с една чаша прясно мляко.