PDA

Покажи пълната версия : помощ за Атропин



vesi700
20.05.2011, 00:07
Момичета, пиша с молба за помощ - трябват ми спешно капки за очи Атропин.
Казаха ми, че в България ги нямало.Поръчвали по тираджиите от Гъпция и Турция.
Нямам такива познати. Не знам към кого да се обърна.
Щерката е на 12 г, от миналата година се оплакваше, че не вижда, но като й казах, че ще я водя на очен лекар и ще слага очила, реши, че вече вижда.Виновна съм, че й повярвах.Сега минава на вариант диоптър минус 3. И лекарката каза, че без да й разшири зениците за 10 дни, няма да рискува да й изпише такъв голям диоптър. Освен това утре сме на преглед и за някакви папили - ама нищо не разбрах, вече бях достатъчно ошашавена от другите новини.
Търсих линк да поръчам он-лайн , ама попадам все на предложения от 10 тубички нагоре или от САЩ с доставка 15 дни, а не ми се иска да чакам толкова много.
Помогнете, моля:(

ya-ya
20.05.2011, 08:45
Привет!Бих те посъветвала да потърсиш друг офталмолог.Методът с 10-дневното разширяване е доста стар.В момента има съвременни мидриатици,които са бързо действащи.Чистият Атропин като капки за очи наистина е спрян от производство.Но всички останали капки за разширяванена зениците,които се използват в момента ,съдържат Атропин.Защо ще мъчиш детето толкова време.А има и компютърно определяне на корекцията.Заслужава си да отидеш в най-близкия до вас областен град и там да изпишете очилата.Не се притеснявай толкова,не е чак толкова страшно.Ако ги носи постоянно,може и да намали диоптъра.
Забравих да питам,на колко години е дъщеря ти?

vesi700
20.05.2011, 10:05
на 12. И бяхме в Пловдив. Беше проверена на компютър-оттам излязоха тези - 3 диоптъра.Но после я прегледа на някакъв друг апарат и оттам излязоха тия папили-след час тръгваме към хирургиите, после ще пиша какво друго са открили.:confused:

Juli71
20.05.2011, 15:12
Абсолютно подкрепям мнението на ya-ya!Не се плаши,и задължително направи преглед и при друг лекар!Аз мисля,че това 10 дневно разширение отдавна е отпаднало ,сега има толкова модерни методи за диагностика и разширението го правят само за 1 ден.Пиши какво е станало!

venipetgab
20.05.2011, 21:26
Веси,аз също съм против атропина от позицията на патил човек. Имам късогледство и астигматизъм.След десетдневно капане на капки през една коледно-новогодишна почивка, ми се наложи да си взема отпуска, защото работех на компютър и не можех да го виждам. Купих си най-тъмните слънчеви очила и почти не излизах от къщи може би месец, защото белотата на снега ме дразнеше. Освен това ми предписаха очила, които бяха с неподходящ диоптър и получавах главоболие от тях. След това отидох при лекар с модерна апаратура и ми изписа от раз очила, с които не се разделям вече 5 години и са ми много удобни. А и дискомфорта от капките, които ми накапа трая само няколко часа.

vesi700
21.05.2011, 10:25
вчера се реши да не се прилага десетдневно разширяване, ас "ци..."нещо си за един час и последващ преглед и после още един преглед при свити зеници след няколко дни и вече изписване на очила.
Аз също бях против атропина-и аз съм с очила, с астигматизъм и далекогледство и знам какво е. Нося очила от 6-годишна (т.е. - почти 35 години вече).
Но нали разчитаме лекарите да са тези, котио да знаят повече от нас за лечението на болестите...
Благодаря на включилите се за подкрепата и съветите:kissyou: