PDA

Покажи пълната версия : Молба към Стоматолози и Ортодони и към всички сблъскали се с този проблем



ani_bumer2008
12.06.2011, 18:23
Здравейте наскоро се сблъсках с един проблем за който не очаквах и ще се радвам да събера повече мнения по тази тема и от хора които са го преминали.Дъщерями е на 7години има нисък френулум и на 10 юни бяхме на пластичен хирург за консултация той ни увери че това за нея не е проблем и докато се радвах той ме сюрпезира с това че захапката не и е правилна зъбки върху зъбки и в един момент можела да стане обратна захапка.Ще ходя на ортодонт в Пазарджик при др.Кадийска.Но освен това ще се радвам на всяко мнение и съвет който получа.Ето една нейна снимка.:kissyou:

emi.v
12.06.2011, 20:18
Не съм ортодонт,но и двете ми деца имат дълбока захапка т.е. горните зъбки опират долния венец.Мерки могат да се предприемат едва,когато детето е сменило почти всичките си зъби.Сина ми е на 15г. и първо носеше скоби,а сега е с бреки и резултата е страхотен.Дъщеря ми в момента е със скоби.Мога да препоръчам добър ортодонт в Пловдив.

ivelina70
12.06.2011, 22:15
Моята дъщеря също беше с такава захапка.Долните зъби бяха мн напред и самите зъби ситни като мъниста,но като започна да ги сменя горните излязоха преди да са паднали старите.Оправи й се захапката и без шини.Докато не започне да ги сменя нищо не може да се направи.А и съм виждала толкова големи деца да имат шини.Не се притеснявай то ще си покаже.А и новите винаги са по големи от старите.Като ги гледам все едно виждам на дъщеря ми ситни и редки.

leti_at
13.06.2011, 16:56
Аз също водих дъщеря ми на стоматолог-ортодонт и от нея знам,че захапката се коригира едва, когато всички зъби са сменени. Като логопед те съветвам да цепнете френулума на време, за да не стигне до артикулационни проблеми . Между другото покрай работата си и аз се сблъсках с дете на 5 години, с временни зъбки и майката ме убеждаваше,че от 1 година ходят на стоматолог и лекуват дълбока захапка..опитах се да й обясня,че детето не е започнало да сменя още зъбите си и това се прави ,когато са се сменили всички зъбки от редицата, но тя не ме чу... не знам това някакъв трик ли е на стоматолозите..
Ако има някой дентален лекар нека ни светне за проблема...Че до гуша ми е дошло от лекари печалбари-навремето на мен така щяха да ми развалят 7 здрави зъба и да ми сложат миниатюрни пломби. Още след първата се усетих и отидох на др.лекар и той ми каза,че нямам кариеси..Съветът ми е- искайте консулт и с още един лекар..

ani_bumer2008
13.06.2011, 18:30
И аз мисля за мнение поне от двама лекари а за френулума от повече лекари личният ни стоматолог казва че трябва а от Пловдив др.Гигов казва че не трябва.И честно казано незнам какво да правя.Първо ще отида на консултация при ортодонт а за френулума ще се радвам да ми обясниш за тези (артикулационни проблеми) да ми се изясни какво ме чака.
И благодаря на всички които ми отговориха да знаете как само ме поуспокоихте.
emi.v ivelina70 leti_at :kissyou:

ani_bumer2008
17.06.2011, 21:26
Днес бяхме на ортодонт но ходихме в Пловдив докторката от Пазарджик била на конгрес а на мен не мисе чакаше.Захапката наистина вървяла на обратна но засега нищо не може да се направи но догодина когато и излезнат постяните зъбчета и тя забеляза проблема с френулума но каза че догодина когато отидем щяло да се види дали дрябва да цепи или не.Въпросът ми е някой познавали д.рСехер Йозгюр и какво мнение има за нея на мен ми се струва много мила и добър професионалист.:kissyou:

Tooth
23.06.2011, 20:10
Здравейте!
Ще се опитам да ви бъда максимално полезна за проблема.
Още е много рано да се притеснявате за детенцето.доколкото виждам от снимката не са сменени още зъбките и това може да доведе до заблуда.Наистина ако има проблем то ще е не дълбока захапка ,а обратна защото ми се струва ,че в момента е леко ръбцова.много е трудно да се прецени затова ще кажа ,че:
при нормалната захапка, горните зъбчета при стиснати зъбчета/оклузия/ нормално покриват долните около 2мм.
при ръбзова- горните и долнитеса едни срещу други
при обратна -долните покриват горните
при дълбока захапка горните покриват долните почти цялата видима част на долните
има и кръстосана захапка и т.н.
Периода на смесено съзъбие е между 6 и 12 години и смятам ,че през това време ще се разбере има ли проблем или не.Не бързайте.Не се прави нищо докато не са сменени зъбките ,особено ако се касае за брекети.
Нормално една година след поникването на зъбчето се оформя корена му ,а всяка ортодонска намеса /лечение / е свързана предимно с действието на сили с определена посока ,време на действие ,интензитет и т.н.
Колкото до френулома ако дърпа венеца ще се наложи да се цепне.
Ако Ви интересува нещо конкретно пишете на лични не се притеснявайте.