PDA

Покажи пълната версия : Борба срещу пъпки!



Verche_98
13.06.2011, 11:06
Един от големите ми проблеми са пъпките.Ходила съм на кожен лекар,предписвали са ми какви ли не мазила,но няма ефект от тях.По точно казано за някакъв кратък период от 1 седмица пъпките изчезват,но след това отново се появяват.Според вас какво мислите и какви идеи ще дадете за този проблем.Може и някои лекар да напише коментар върху този проблем.

murr
01.07.2011, 11:14
Verche, консултирала ли си се с козметичка? Преди време и аз имах подобен проблем, но при мен се оказа че е от прекалено омазнената ми кожа на лицето. Откакто започнах да ползвам продукти, намаляващи омазняването, нещата значително се подобриха.

abi1004
01.07.2011, 11:50
имаше период когато работех на място което беше силно замърсено (офиса ни беше над централен булевард, прах ....ужас...) и аз също започнах да имам подобен проблем -след консултация с дерматолог предписанието беше : вечер след измиване на лицето пудрене със сулфатиацол + бирена мая 1 таблетка на ден . При мен даде резултат след около 2 седмици чесно казано не стана бързо ....

DRashkova
01.07.2011, 12:38
Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
С памуче се почиства лицето.
Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
Иска си време, но ще минат.
Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит :loveglasses:

rostso
01.07.2011, 16:21
Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.

Verche_98
01.07.2011, 21:52
Verche, консултирала ли си се с козметичка? Преди време и аз имах подобен проблем, но при мен се оказа че е от прекалено омазнената ми кожа на лицето. Откакто започнах да ползвам продукти, намаляващи омазняването, нещата значително се подобриха.

Да консултирала съм се с козметичка,но никакъв ефект нямаше.

Verche_98
01.07.2011, 21:59
Упорито акне би могло да се дължи на стафилококова инфекция, която се лекува и с мазане и с пиене на антибиотици доста дълго време (месеци!!!). Съветвам те да отидеш на друг кожен лекар. Лично аз знам в София един добър специалист. На лични бих мога да ти дам телефонния му номер!

Друг вариянт е - ако идва от проблеми с женските хормони. В този случей се пият хормонални хапчета и нещата изчезват до няколко месеца. Та може би е добре да отидеш и на гинеколог.

Но за мен стафилококите са най-вероятния причинител на това заболяване.

От малка по-точно още от бебе в родилното съм хванала стофилококите,защото ми излизаха нещо като петна по лицето и се консултирах със един завеждащ лекар директор на кожно отделение в Пловдив, и той ми изписа едно лекарство-крем за стафилококите,но незнам дали те са причинители на пъпките защото той нищо не каза. Мажеш,да ми пратиш телефонния номер на специалиста.

van4e_to
01.07.2011, 22:30
Аз като един виден пример за изстрадал от акнето екземпляр да споделя как се справих с този проблем.
Салицилов спирт + 1 опаковка стрит хлорнитомицин - преди употреба разклати.
С памуче се почиства лицето.
Това чудо обаче изсушава доста кожата и за да няма обратен ефект- пършинки по лицето се използва НЕОМАЗНЯВАЩ крем, аз лично използвах Джонсън bedtime крем за бебета с лавандула - не е мазен, бързо попива. Редовно си миех лицето със сапун мляко бебешки на същата фирма - не правя реклама нямам далавера, просто той също суши лицето.
От време на време в къщи си правиш парна баня от отвара от лайка, за да ти се отворят порите и да ти подиша кожата. Също помага компрес от т.нар. шведска горчивка - продава се в аптеките, но май има и доста фалшификати.
Относно слънцето помага, но само няколко седмици после става още по зле.
И един мой малък трик - не ми се смейте. Казват, че не трябва да се стискат пъпките, защото едно че се зачервяват, второ че може да образуват дупки по лицето. А може ли да излезнеш с пъпка на лицето - не става. Та задължително, ако стискаш пъпки трябва да са с връх, задължително изкарваш цялата гной до кръв (не се стиска с нокти остава следи - с връхчетата на пръстите). И след това задължително си сложи ЧИСТОТО пръстче върху пъпката за доста време например 2 минути - едно че се успокоява мястото, едно че не му позволяваш да влезне въздух и прах от помещението. Един вид го вакумираш.
Иска си време, но ще минат.
Докторите да оборват, но това си ми е от личен опит :loveglasses:

Подкрепям написаното, аз също съм го ползвала в пубертетските години, а и по-късно, докато се успокоят хормоните. Наистина дава желаният ефект! А колко пари ме брулеше "компетентната" аптекарка с това "Лекарство-чудо" само аз си знам. Но съвсем случайно разбрах за комбинацията и вече започнах да си я приготвям сама. При това къде къде по-евтино! Успех!

Nev
01.07.2011, 23:22
Известно време работих с един тибетски лекар, който казваше, че проблемите с кожата обикновено тръгват от черния дроб, който не си върши работата добре и не пречиства кръвта. В резултат разни работи избиват по кожата, венците и други разни места. Не знам какъв е случая при теб, но той даваше следните препоръки за хранене:
- по-малко свинско месо и животински мазнини;
- по-малко кисело, туршии и консервирани храни изобщо. Ако искаш да сложиш нещо кисело на салата примерно, за предпочитане е изцеден лимон пред оцет или готов лимонов кок от магазина;
- сутрин на гладно - 1 чаша преварена вода, поизстинала колкото търпиш, с една ч.л. мед;
- вечерята да е лесна за разтваряне в стомаха, без много месо и мазнини, по-малко сурови зеленчуци;
- след обяда и след вечерята - пак преварена, топла вода, без мед.
Това е най-общо. Едва ли пъпките ще изчезнат само с тези неща, но едно по-добро храносмилане никога не е излишно ;)

Verche_98
02.07.2011, 19:11
Известно време работих с един тибетски лекар, който казваше, че проблемите с кожата обикновено тръгват от черния дроб, който не си върши работата добре и не пречиства кръвта. В резултат разни работи избиват по кожата, венците и други разни места. Не знам какъв е случая при теб, но той даваше следните препоръки за хранене:
- по-малко свинско месо и животински мазнини;
- по-малко кисело, туршии и консервирани храни изобщо. Ако искаш да сложиш нещо кисело на салата примерно, за предпочитане е изцеден лимон пред оцет или готов лимонов кок от магазина;
- сутрин на гладно - 1 чаша преварена вода, поизстинала колкото търпиш, с една ч.л. мед;
- вечерята да е лесна за разтваряне в стомаха, без много месо и мазнини, по-малко сурови зеленчуци;
- след обяда и след вечерята - пак преварена, топла вода, без мед.
Това е най-общо. Едва ли пъпките ще изчезнат само с тези неща, но едно по-добро храносмилане никога не е излишно ;)

Ами чесно казано не искам да пробвам да този метод,защото знам какъв ще е резултата- никакъв.Просто много рецепти съм пробвала и маски за лице и ефекта е никакъв.Все повече и повече акнето излиза с маските за лице.

Пухче
02.07.2011, 19:46
Според мен лечението би трябвало да се проведе вътрешно външно.Едва ли само с мазане ще се реши проблемът

Nev
02.07.2011, 21:37
И аз така мисля. Ако причината е в кръвта, то да се лекува само кожата е временно решение. Като се спрат маските, проблемите ще се върнат. Но... всеки сам решава как да се лекува и всеки преценя кое му влияе най-добре.

Verche_98
02.07.2011, 22:16
Както вече казах на мен от малка от родилното още имам стафилококи и мисля,че те са причениталите,но не съм съвсем сигурна. Аз мисля,че с мазане с крем-лекарство ще стане,но незнам.

Пухче
02.07.2011, 23:31
Да ти го обясня елементарно-както казваш ако са ти още от родилното те са и в червата ти,проникнали са и в кръвта ти.Необходимо е едновременно лечение-вътрешно и външно,иначе ще се въртиш постоянно в омагьосан кръг. Това е.Само с мазане външно няма да стане.

Verche_98
03.07.2011, 10:20
Да още от родилното ги имам и знам, че нова не се лекува фстафилакаките и ще си го имам. Главния лекар ми каза,че когато ми се появят пъпки или петна от стафилакаките да ги мажа с едно лекарство и наистина те изчезват за някакъв период просто ще си го имам и нищо не може да помогне в този случей.

inetbiznes
04.07.2011, 03:27
Салицилов спирт 1% + розова вода = магия!

hubavella
28.09.2011, 12:58
Според мен лечението би трябвало да се проведе вътрешно външно.Едва ли само с мазане ще се реши проблемът

Със сигурност е вътрешен проблемът, но трябва да се комбинират дветре лечения, за да не останат белези

Verche_98
28.09.2011, 21:35
Аз мисля,че проблема не е вътрешен защото от 1 месес пъпките изчезнаха е тук-там се появява по някоя,но е много по добре от преди.Започнах да използвам нощен и дневен крем за лице на еvon и ми помага.

Nev
29.09.2011, 10:18
А като го спреш?

Verche_98
04.10.2011, 21:57
Ами нищо не ми се появяват пъпките вече.

Nev
08.10.2011, 00:56
Е, радвам се, че си се отървала :)

Verche_98
08.10.2011, 11:08
Да и аз много се радвам,че изчезна този проблем.

doria
25.10.2011, 13:24
Синът ми имаше същия проблем и след като направихме консултация с лекар-дерматолог установи, че има нарушен липиден баланс. Изписа му Roaccutane 20mg, който се приема 3месеца - но ефект никакъв. Направо съм отчаяна - най-ефикасното лекарство не му помогна.

hubavella
09.11.2011, 11:49
е, щом вече всичко е наред, това е много добре, явно е бил козметичен проблема.

Doria, има ли равитие по вашия въпрос? Изследвали ли сте хормоните?

Verche_98
09.11.2011, 12:18
Да козметичен е бил проблема.Аз бях си правила изледвания,но нямаше никакъв проблем.
Doria трябва да направите едно изледване да се види дали има някакъв проблем.

Sisitoo
16.12.2011, 18:17
Аз сега си взех един сапун, който бил точно против акне, много ми го препоръчаха, дано да действа! От известно време почнаха да ми излизат пъпки по гърба и няма отърване от тях!!

Verche_98
16.12.2011, 18:52
Пробвай го този сапун против пъпки, и ако може би ли ми казала дали действа. Моя крем от еvon е много добър, ако искаш ми пиши на лични да ти обясня.

d78152
16.12.2011, 22:08
Аз сега си взех един сапун, който бил точно против акне, много ми го препоръчаха, дано да действа! От известно време почнаха да ми излизат пъпки по гърба и няма отърване от тях!!

Дали ще е удобно да споделиш името на този сапун и от аптека ли се купува,Моля те,

sheni
18.12.2011, 01:57
Momi4eta a nyakoy 4uval li e za rozavata maska i dali moje da se hameri po magazinite. Maskata obelvala i obnovyavala kojata . Ne ostavali nito pıpki nito belezi:clap:Maskata ako ne se lıza se kazva PBM pink beauty mask.

Verche_98
18.12.2011, 09:45
Momi4eta a nyakoy 4uval li e za rozavata maska i dali moje da se hameri po magazinite. Maskata obelvala i obnovyavala kojata . Ne ostavali nito pıpki nito belezi:clap:Maskata ako ne se lıza se kazva PBM pink beauty mask.

Всички видове маски съм пробвала,даже и розовата маска,но при мен не действа. При други може да е подействала,но при мен не.

kinggod
01.01.2016, 17:48
Използвайте Акне -аут,действа добре.