PDA

Покажи пълната версия : ЕДИН СКРОМЕН ВЪПРОС...



veselka68
18.06.2011, 21:14
Винаги ме е било страх от неразграфената панама:idea:.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам:D!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки:confused::D.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!:kissyou:

vania.kaimska
18.06.2011, 21:58
Prosto q razgrafqva6.Az prawq tova s 4eren moliv,kojto posle se izpira.Moje i s troposka

Loria
19.06.2011, 08:42
Аз пък шия без да я разграфявам. Съответно шия даден цвят до него другия и така продължавам. Наскоро ми се налойи да бодна два бода на разграфена.....изживях някакъв ужас, отгоре ли отдолу ли е цветната нишка, па че едно ли е дже ли е до нея... Мисля, че човек щом свикне с неразграфената после е трудно да се въреш. А мама прави като Ваня, разграфява си я с молив и после се изпира. Въпрос на вкус. На менлично ми е доста по лесно на неразграфената

juliana231
19.06.2011, 16:13
В магазините на ДМС има специални маркери които са на водна основа - след намокрянето на гоблена не остава и следа. Някъде около 8 лв. Има и китайски маркери ,който са с цена 1.20 лв. Аз ползвам от тях и съм много доволна.

Freeky
19.06.2011, 17:25
Аз разграфявах с молив, но при два гоблена не се изпра и сега не разграфявам. Ориентирам се по вече ушитото и не ми е проблем. :gipsy:

TDK
19.06.2011, 17:57
Вярно, че има специални маркери за разграфяване, които се изпират.

Но скоро една млада майка на двама малки художника ми каза, че продават вече фулмастри за рисуване, които се изпират. И така си почиства стени, покривки и т.н.
Попитай в книжарницата за такива.
Но ако продавачката не знае, погледни опаковката, том задължително пише.

И разбира се, първо пробвай върху малко парченце, дали ще стане!:gipsy:

dessislawa1
19.06.2011, 19:06
Моля да ме извините, че леко измествам въпроса, но ми дадоха един гоблен на Ланарте -неразграфена панама и кръстат бод.
Не съм шила нито едното, нито другото. Мога ли да заместя кръстатия бод с 1:4? Така поне едното ще ми е познато....

fanivarna
19.06.2011, 19:38
Моля да ме извините, че леко измествам въпроса, но ми дадоха един гоблен на Ланарте -неразграфена панама и кръстат бод.
Не съм шила нито едното, нито другото. Мога ли да заместя кръстатия бод с 1:4? Така поне едното ще ми е познато....

според мен ший както е на оригинала разграфиси панамата с маркер* аз също ползвам такъв* http://www.8888bg.com от тук можеш да си поръчаш и не се плаши от кръстатия бод той е по приятен от 1>4

doris
19.06.2011, 19:40
По- добре разграфи панамата /така ще ти е по-лесно за шиене/, но ще запазиш красотата на оригинала!:idea::kissyou:

roza000
19.06.2011, 20:58
Аз понеже предпочитам гобленовия бод, затова често замествам кръстчето с 1:4.

Дида
19.06.2011, 21:10
Винаги ме е било страх от неразграфената панама:idea:.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам:D!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки:confused::D.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!:kissyou:

Ако още не си си купила неразграфена панама,давам ти сайтчето на нашата Иренка.Аз си купих от нея магическа - разграфена и се изпира страхотно.http://www.8888bg.com/catalog.php?cid=113

niki-m
17.10.2011, 21:07
Здравейте.Присламчвам се към тази тема със следния въпрос.Решила съм да шия "Майчинство" на HAED.От тук разбрах,че най-добре е да се шие кръстат бод по квадратчета-10/10.Въпросът ми е-по този начин гоблена не се ли насича, т.е. да си личат квадратчетата.Ама и аз го написах..Дано сте ме разбрали.Ще се радвам, ако ми дадете съвет и отговор.

fogis
17.10.2011, 21:21
niki-m dp ших на тази фирма гоблен но с гобленов бод 1:1 на българска разграфена панама.Получи се много добре

RUSINOVA65
17.10.2011, 23:14
И аз мисля ,че HAED се шие с гобленов бод 1:1.Достатъчно са сложни и с много единични бодчета,за да се мъчиш и с кръстчета,а и с гобленов бод става по-нежно

niki-m
18.10.2011, 22:19
Благодаря за отговорите.Ако шия с гобленов бод на гърба бода наклонен ли трябва да е или като на полукръст-изправен?Как е по-икономично и най-важното да не стане ушитото на отделни квадратчета/при шев 10/10бода/?

dushkova
19.10.2011, 09:10
Ситната панама става на кръстче само на 2 нишки .Другите панами тип Аида стават за кръстчета.За големината на кръстчето има значение размерът на панамат18,16,14..Най- ситната Аида става и за гоблен бод.:idea:Много зависи каква панама ще ползваш, за да решиш как ще шиеш.На гобленовия бод гърба е наклонен ,а кръстчето -гърба е прави чертички.Успех!:loveglasses:

RUSINOVA65
19.10.2011, 09:22
Да обобщя от това ,което съм чела по форумите-Ако шиеш на 22 каунта/бълг.разграфена панама/-с 2 нишки гобленов бод/може и през нишка на кръстчета,но няма смисъл според мен/,на 18-може 2 нишки кръстчета или 3 нишки гобленов бод,на 16 и 14 -най-добре е с 2 нишки кръстчета.Само да уточня,че гобленовия бод има по добро покритие от полукръсчето,но полукръстчето е по- икономично.Пробвай и прецени.Успех!

rodich
19.10.2011, 09:40
... с 2 нишки гобленов бод/може и през нишка на кръстчета,но няма смисъл според мен/...

За можене - може, но ще е много рехово ;)

Nelly_L
19.10.2011, 09:42
........Само да уточня,че гобленовия бод има по добро покритие от полукръсчето,но полукръстчето е по- икономично.Пробвай и прецени.Успех!

Само да уточня, че гобленовият бод и полукръстчето НЯМАТ разлика в покритието и в това как изглежда ушитото отпред на гоблена. Разликата е на гърба. И да, полукръста е по-икономичен бод, но на 22-ри каунт панама се шие по-удобно с гергеф.

Nelly_L
19.10.2011, 09:44
За можене - може, но ще е много рехово ;)

Съгласна съм! Видях ушит по този начин гоблен - на обикновената българска панама, през нишка и кръстчета. Мога да кажа само едно - УЖАС!!! Язък за труда!

do_ni
22.10.2011, 22:51
Винаги ме е било страх от неразграфената панама:idea:.А пък има толкова хубави моделчета!!!Приемам абсолютно всички майсторски трикове и хитринки които сте използвали момичета- ще чета с удоволствие и ще попивам:D!!!А сигурно ще има нещо полезно и за другите неуки:confused::D.Давайте съвети и напътствия - МОЛЯ!!!:kissyou:

Моята хитринка е, че на неразграфената панама започвам да шия от центъра. Почти всички схеми имат стрелки и лесно се засича средата. А след това цвят до цвят и модела сам те води. И много отдавна използвам тройка конец и бод 1:2. Покрива идеално.