PDA

Покажи пълната версия : ПРОГРАМА ЗА ПРАВЕНЕ НА СХЕМИ – PCStitch



dinko
12.03.2005, 15:42
Вижте на какво попаднах:
http://www.pcstitch.com/Download/SwDL.aspx?SID=66

:oops:

lili
24.05.2005, 19:33
А програмата дава ли колко бода има от всеки цвят? По броя на бодовете можеше да се определи приблизително количеството на конеца.

jumper
11.08.2005, 12:19
самата програма дава информация колко метра са ви нужни от даден цвят доколко тези сметки са верни незнам

Anonymous
17.08.2005, 15:54
Imam PCStitch. Golqm bokluk. Goblenite, koito konstruira sa dosta razmazani i dosta lilavi. Mislq che Pattern Marker e po dobra. No s neq goblenite stawat malko tumni. Eto tuk ima i drugi programi http://www.7ya.ru/faq/embro.aspx?l=2&id=382

vesela
24.08.2005, 17:18
ИЗТЕГЛИХ ПРОГРАМАТА И Я ИНСТАЛИРАХ. НО ПРИ ОПЦИЯ ОТВАРЯНЕ НА ФАЙЛ ТЪРСИ САМО ФАЙЛОВЕ С РАЗШИРЕНИЕ .РАТ АКО ТРЪГНЕШ ДА ПРАВИШ ИМПОРТ ИСКА ПАРОЛИ.
ПОМОГНЕТЕ И МИ РАЗЯСНЕТЕ КАК СЕ РАБОТИ С ПРОГРАМАТА И КЪДЕ МОЖЕ ДА ВИДЯ ТЕЗИ ФАЙЛОВЕ С РАЗШИРЕНИЕ .РАТ




Вижте на какво попаднах:
http://www.pcstitch.com/Download/SwDL.aspx?SID=66

:oops:

Бамби
01.09.2005, 11:16
Izteglete q ot sajta, kojto posochih!
Аз изтеглих тази програма, но принципно трудно се разбирам с компютрите.
Обаче правих квот правих (не ме питай-и аз не знам :D ) и все пак излезе някакъв гоблен със схема и легенда.
Обаче и идея си нямам как да си го ползвам. В смисъл искам да си го запиша на диск и да отида да си го принтирам, но не знам дали изобщо става- поне аз не мога да разбера как. :?

Бамби
01.09.2005, 23:07
Успях! Успях!
Вече ми е записана схемата на диск и утре отивам да си я принтирам някъде. :idea:
Добре, че съм инат и не се отказах до последно. Обаче май се изсилих малко, защото легендата ми е за 90 цвята и сега се чудя дали да не направя друга схема. :? Не знам и дали ще е добре пък с по-малко цветове, като се има впредвид, че правя схема от снимка на дъщеря ми.
Някой знае ли дали би се получило хубаво ако е и с по-малко цвята?

flame
01.09.2005, 23:17
Зависи от снимката но спокойно можеш
да намалиш броя на цветовете.

Бамби
01.09.2005, 23:44
Ами намалих ги на 76, повече не смея, за да не отиде трудът ми на вятъра, въпреки че и от тази бройка ми настръхва косата.
А и малко тъпичък въпрос, но какви са цените на DMC конците? Аз до сега съм купувала само готови комплекти (четери само, от които един не започнат даже), та се чудя колко ще ми излезе удоволствието. :?

Бамби
05.09.2005, 15:20
:cry: :cry: :cry:
Бясна съм!!!
Оказва се че тъпата програма си слага каквито и цветове падне. :mad:
Отивам днес да си купувам конци и какво излиза-лицето на дъщеря ми-лилаво. :mad:
Ще трябва да пробвам с някоя друга програма. :?

werty
25.09.2005, 18:21
Бамби, ох, не знам как да ти го кажа, но по-добре недей да разчиташ тези програми да ти направят лице. Те слагат най-близкия цвят.. Без да се съобразят, че това е човешко лице. Лилаво, зелено, синьо... А безбройността на единичните бодове може да ти докара нервна криза и охтика. Тези програми могат да ти дадат само основните контури и характерни черти на лицето. Останалото - с мишката и на ръка - и напасването на цветовете и изчистването на единичните бодове. Хубаво е и под ръка да имаш цветови каталог на конците, които си избрала в програмата, за да сравняваш дали това, което се вижда на екрана, е това, което ще получиш после. Или трябва да се заредиш с много търпение и ентусиазъм, за да обработиш снимката и схемата... или да ушиеш творението на тази програма и да не поглежаш гоблена отблизо... отдалеч може и да ти хареса...

dalia
10.10.2005, 16:25
може ли някои да ми обясни с каква програма се отварят PAT фаилове.

Renny
10.10.2005, 16:28
С PC Stitch

http://www.pcstitch.com

а може и с Pattern Viewer

http://www.pcstitch.com/PatternViewer/PatView.aspx

Anonymous
17.10.2005, 01:52
Здравейте,добре е , че доста от вас са разбрали , че да се направи схема , годна за бродиране изисква доста творчески мъки.Преди да ползвате гобленарската програма , надявам се , че сте обработили картинката или снимката преди това във Фотошоп.След това намаляването на цветовете става с доста рисуване - ръчно , пиксел по пиксел.Не става за 1 сядане на компютъра.Казвам това не за да изтъкна колко е трудна работата на дизайнерите , но за да не се обезкуражите :zipper:
Всички програми , както и таблици за преминаване от една в друга марка мулине дават неточности на цветовете, трябва да се коригират.Това всеки дизайнер го прави според виждането си.Успех на тръгналите по този път!

Гинка Попова

designline
12.05.2006, 23:58
ами то е просто, като си направите бодовете махнете картинката която стои зад тях - менюто Fabric->picture on top, после изберете картинката и клавиша Delete, ще остане САМО бродерията без картинка под нея! а всъщност тя прави файла да е огромен!!!

Мариана
19.05.2006, 01:12
Справих се, свалих ги, пробвах и става добре.
Много благодаря! Не получих линкове, но затова пък се запознах подробно със сайта и ги намерих. Голяма играчка, но е приятно!
:thumbup:

Romi
28.06.2006, 16:23
:? www.paraskeva.ru/pcstitch2.htm - ето на тук има подробно обяснение как се работи със програмата.«PCStitch. Как сделать схему» :thumbup: :kissyou[/url]

skarlet_x
20.02.2007, 17:43
Имам въпрос :?:
Инсталирах си PC Stitch 7 успявам да си кача снимка, но не откривам опцията за знаците и как се разполагат върху схемата. Може ли да ми помогнете:angel:

NIA
19.06.2008, 13:39
Може ли някой да ми помогне-отварям файл с PC Stitch, схемата е перфектна. Правя Export , записва се, разпечатвам- схемата е с не съвсем ясни и леко променени знаци. И на екран записаният файл е такъв. Къде да пипна?

След като кликнеш на Export ти се отваря прозорец. Горе в ляво на този прозорец пише Zoom Setting и до него малко прозорче с числото 100 , което обаче може да промениш на 200 или 300, докато ти хареса схемата.
Под него пък има друго малко прозорче с падащо меню - там може да си избереш каква да ти е схемата - цветна, с черно бели символи или друга.
А под него пък има празно квадратче и срещу него надпис Display Grid
ако сложиш отметка в празното квадратче схемата ти ще излезе на квадратчета разграфена, ако пропуснеш и не е с отметка -схемата ти няма да е разграфена.
Надявам се да съм ти помогнала.:idea:

zaek
27.08.2008, 11:55
matcata
имам и крак но все това ми излиза
някаде гре6а ама къде?:(

varvarka
04.05.2009, 14:08
Здравейте на всички:hello: Аз си свалих и двете програми и Pattern Maker и Pcstitch, но първата не стана и затова оставих Pcstitch. Сега обаче не мога да намеря сериен номер за тази версия - 7. :( и се чудя дали тук някой ще може да ми помогне. Моля ви, ако знаете къде има....:-|:blueflow:

sLaV
16.07.2009, 17:00
А как разбирате колко количество конец ви е нужен от всеки цвят на получената схема и в двете програми PCStitch i Pattern Maker? :confused:
Накрая гледам, че пише в повечето случаи все по2 чилета, което не е достоверно.

sneji
26.10.2009, 14:43
Сигурно вече е досадно,но имам молба -дайте ми линк за програма,с която да пробвам да направя гоблен от картинка-имам такава,но тя само отваря съответните файлове.
Благодаря предварително!

biskvitka_
05.11.2009, 21:35
makrat, имам много скромен опит в правенето на схеми.
Мисля, че не от всяка картина става гоблен, или поне схмеа, която да е реално да се ушие.
С твоята картинка ще се получи гоблен с размерите на чаршаф и с над 90 цвята. Има прекалено много дребни детайли, а фонът е сложен.

makrat
05.11.2009, 22:16
И аз стигнах до тази "крива круша":(
Но пък от друга страна хората правят какви по-сложни неща, та реших да опитам с молба:confused:

RUSINOVA65
08.04.2011, 15:48
Момичета,дали някой има инсталирана програма PC stich за отваряне на .pat файлове и възможност да превърне една схема от .pat в pdf формат.
Благодаря на отзовалите се

mag
01.06.2011, 12:35
Здравейте,

Имам питанка за тази програма.

Направих си схемата, разпечатка, цветове с кодове.

Но четох някъде във форума, че може да се получи и инфо за това колко метра от цвят са необходими.

Ако е вярно, някой може ли да ми помогне къде излиза тази информация.

Мерси предварително и лек ден на всички.

P.S. При разпечатката на последната страница е списък на цветовете и една от информацията е цифра в квадратни скоби.
Това звучи много като брой чилета, но при мен навсякъде пише 2.

did_tag
01.06.2011, 12:49
Здравейте,

Имам питанка за тази програма.

Направих си схемата, разпечатка, цветове с кодове.

Но четох някъде във форума, че може да се получи и инфо за това колко метра от цвят са необходими.

Ако е вярно, някой може ли да ми помогне къде излиза тази информация.

Мерси предварително и лек ден на всички.

P.S. При разпечатката на последната страница е списък на цветовете и една от информацията е цифра в квадратни скоби.
Това звучи много като брой чилета, но при мен навсякъде пише 2.

Виж тук:
http://www.goblenite.org/showpost.php?p=380953&postcount=43