PDA

Покажи пълната версия : Торта "Снежна колибка"



Marinera
17.03.2006, 21:01
Правила съм тази торта, става много вкусна и ефектна.

Продукти:
За тестото:
500 г брашно, 1/2 ч.л. бакпулвер, 1 ч. кристална захар, 250 г масло или маргарин, 200 г сметана
За пълнежа:
1 3/4 буркана изчистени вишни от компот (или 500-700 грамов буркан вишнево сладко, или замразени вишни)
За гарниране:
600 г сметана, 2 с.л. кристална захар, кокосови стърготини, пудра захар
Приготовление:
От брашното, бакпулвера, захарта, маслото на парченца и сметаната с помощта на миксер, а след това и с ръце измесете гладко тесто. Разделете го на 15 еднакви парчета и ги поставете за 1 час на студено, като ги покриете.
Оставете вишните да се отцедят и от тях изберете най-добрите за гарниране накрая. Отделете 5 парчета от тестото и ги разточете на правоъгълници със страни 16/20 см. Слагайте по 1 ред вишни по дългата страна на всеки правоъгълник и завивайте на руло.
Върху застлана с хартия за печене тавичка поставете петте рула едно до друго, като леко ги притиснете. Изпечете ги в загрята до 200 градуса фурна. Готовите рула оставете да изстинат.
По същия начин разточете и останалите 10 парчета от тестото и оформете с вишни 10 рула. Наредете в тавичка плътно едно до друго 4 рула, на малко разстояние от тях наредете 3, после 2 и накрая 1. Изпечете ги при същата температура и охладете.
Разбийте хубаво сметаната с 2 с.л. кристална захар. В тортена чиния сложете групичката от 5 рула и ги намажете с тънък пласт сметана. Върху тях пирамидално наредете останалите групички: 4, 3, 2 рула и отгоре - 1, като слагате сметана между редовете. С останалата сметана "измажете" добре колибката. Сложете я в хладилника за 1 час.
Поръсете със смес от кокосови стърготини и пудра захар. Украсете ръба на покрива със заделените вишни.
Може да се украси и с настърган шоколад, както е на снимката.

Vancheto
17.03.2006, 22:54
Изглежда много добре!

Djemma
18.03.2006, 02:16
Тортата се нарича още Манастирска изба :wink:

Marinera
19.03.2006, 21:46
Знам, в сайта good-cook.ru има написани много имена, и рецептата е малко по-друга, аз я написах както я знам от един вестник.

man4e
20.03.2006, 11:05
Имам рецептата в едно списание и на картинката изглежда много красива, но на мен ми се стори доста трудна за изпълнение. Ти от опит какви впечатления имаш? Много ли е връткава или става сравнително бързо?

DolceVita
20.03.2006, 13:41
:? MMMMM, ot dosta vreme i se chudq na tazi torta, no nikoga ne sum popadala na nqkoi kojto vehce q e pravil i optval ??? Dali e vksuna ??? Struva li si « Vratkaneto » Da ne stava suha ?!!

Tozi we probvah torta « TATIANA » i naistina retzeptata e chudesna !!!!

Marinera
22.03.2006, 16:52
Имам рецептата в едно списание и на картинката изглежда много красива, но на мен ми се стори доста трудна за изпълнение. Ти от опит какви впечатления имаш? Много ли е връткава или става сравнително бързо?
Аз я правих преди няколко години и вече много не помня, ама си беше малко играчка. Бих я правила само за някакъв повод (тогава беше на Нова година). Но си заслужава!
DolceVita, изобщо не е суха. Аз я правих със замразени вишни, те придават влажност, сметаната също. Със сладко не съм пробвала.