PDA

Покажи пълната версия : Въпрос относно сайтоветеAmazon и ebay.com



lenao
06.07.2011, 21:31
Здравейте, момичета!
от Форума разбрах ,че често поръчвате гоблени от е -бей.аз обаче е се интересувам от книги на немски език от тези два сайта/ защото тези намерих/.Колко струва доставката ,как се поръчва.Понеже е на чужд език и аз не разбирам.а със немския съм още съвсем в началото.
Та отново да попитам - много ли е скъпо да си поръчаш по интернет? И как точно става?

mamanushi
07.07.2011, 13:30
Поръчвах няколко неща - 2 пъти от търг спечелих наддаванията, 1 път си поръчах направо. Пристигат бързо . Все пак откъдето поръчвах е английския и бей. По принцип за всяко нещо, което се предлага от различни хора има и конкретна цена на пощенските услуги. Има и нещо друго - има писано понякога, че не доставят за България. Всеки си има предпочитания за вида транспорт. Ако ми пишеш на лични и пратиш линк за това, което искаш ще ти обясня за всеки конкретен случай. Трябва да имаш международна карта за разплащане, дебитна е по-добре че може да внасяш пари колкото ти е поръчката, и регистрация в пей пал.

Поръчвах от САЩ от сайт за гоблени и при 3 неща на стойност около 37 долара, пътя беше 10-11 долара.

lenao
07.07.2011, 17:15
Благодаря за информацията.изглежда им доста сложно и несигурно .

mamanushi
07.07.2011, 18:01
Не е така, много са точни особено от 123стич, за 10 дни след поръчката получих пратката на крака от пощальонката. Магазина е в щата Юта, доста далеч, пращат ти номера на поръчката и кога и пратен по мейла, който използваш .
В и бей има рейтинг на продавача и отзиви за него, за вида на пратката - дали отговара на това, което е писано, за пощенската пратка- дали цената е добра за този вид и т.н. Не казвам, че няма и мошенници, но слава Богу не съм попадала на такива.