PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за нет USB модем



tsvety
10.07.2011, 00:37
Проблемът ми е, че от време на време ми се "губи" WIFI мрежата (която струва 30 лв. месечно, само интернет 30 МБ :( ). А например днес гоня срок до утре и единственото, което техниците на тъпия ми интернет доставчик ми казват е да си занеса лаптопа в офиса им, което е невъзможно, защото имам неща за писане и то в срок. Вече десетина пъти бягам на пожар до разни интернет зали, защото нямам нет. В момента пиша от "безплатна" градска WIFI мрежа и една страница се зарежда за 5 мин. Ако не се оправи и утре, когато е срокът, ще трябва да отида в зала и да платя 10-15 лева, за да мога да си свърша проектите. Искам да питам за мнения за мобилен интернет с USB. Знам, че мтел и глобул предлагат предплатени пакети, но не съм ползвала досега. Някой ползва ли такъв, надежден ли е както мобилната телефония? Всякакви мнения и истории приемам и предварително благодаря

did_tag
10.07.2011, 06:43
И при мен на работата се получи проблем и докато чакам да се оправи си взех такава джиджавка. Проверих и трите оператора, а условията им бяха такива :

Мтел - 12 лв на месец, 500 МВ трафик и доплащане за превишаване - 1 год договор

Глобул 20 лв без ограничения за 1 год договор

БТК 10лв, 750 МВ и при превишаване, скоростта пада - 1 год

От 2 месец ползвам този на Виваком
Нета горе - долу става, е не е супер бърз, но ................ За 10 лева започвам да се съмнявам - първата ми фактура беше за 17 и ............., . Това мога да споделя.

Мислих и избрах според мен тогава най-малкото зло, чакайки да се оправи нета ми......

Успех.............

LENKA
10.07.2011, 08:03
Дъщеря ми ползва на Глобул,при тях има определени МВ(не знам колко) където скоростта е по- голяма,след изчерпването им скоростта пада, дъщеря ми е доволна.

tsvety
10.07.2011, 09:14
Благодаря, обаче виждам, че сте на месечна такса. В сайтовете им има услуга предплатен нет. Пише, че като си изчерпиш мегабайтите, зареждаш наново ако искаш, както се прави с предплатената карта за телефон. Интересува ме дали, ако пак на пожар ми спрат нета, един такъв "инцидентен" нет с предплатена карта е редовен или е тука има, тука нема.

rodich
10.07.2011, 10:11
на БТК ли си?
ако си си запазила стария модем (без WiFi) си сложи пак него - те не поддържат висока скорост, но пък не прекъсват
този с WiFi често прави този проблем, защото БТК дават боклуци и освен това има специфични настройки, за да може да е защитен (скрит от съседи, които могат да се свържат през твоя модем)

ако си на Интербилд - те са си мошенници

за интернет кафе 10-15 лв - звучи астрономическа стойност?!?!? Мисля, че е 1,50-2 за час. Предполагам си носиш нещата и ползваш само връзката за изпращане, или се налага да седиш 10 часа в залата ??

ако си на СпектърНет - те май са стабилни, но на всеки може да се случи да му гръмне комутатора и да остави хората без нет 2 ден

за МТЕЛ - имат едни стикове, но те за с месечна такса, която включва определен трафик
например: http://www.mtel.bg/mobile/devices/usb-modems/k3565/index.php
глобул, виваком и те са така
т.е. няма такова животно дето се плаща само ако се ползва

Пухче
10.07.2011, 10:15
Аз ползвам на Виваком мобилен интернет 500МВ за 5лв.на месец.Но го ползвам единствено когато съм в движение и постоянно съм "на тръни" защото си следя трафика. Иначе сядам в близост до някой офис на Виваком и им хващам мрежата :idea:.Гледах и предплатените пакети,но много скъпичко излиза. Другия вариант е да отидеш на гости на познати с интернет. Лично аз вече не го предпочитам този вариант,заради въпросите които ми задават

adrian89
28.09.2011, 10:13
Аз лично ползвам услугите на Макс Телеком и сам доволен,поне засега
дадоха ми 2 дни тест скороста е по висока няма падане след 2GB или....
реално нямаш и трафик покритието е малко слабо но аз си го ползвам в големите градове кадето е супер!:D