PDA

Покажи пълната версия : Дупка в панамата



murr
12.07.2011, 09:11
Момичета моля ви, дайте съвет какво да правя, че ми иде :cry:

Според вас има ли шанс да се оправи тази дупка от изгорено?

Дупката е от 6х6 нишки:(

Светла Петрова
12.07.2011, 09:18
Който :smokin: до като бродира така се получава. А сега сериозно - залепи отдолу тънко подлепващо и като го избродираш от горе няма да личи

rodich
12.07.2011, 09:58
то, че е пушил, който е бродирал или някой манавал наблизо, но май е и заспал, за да стане отвор 6х6 нишки ;)

maya_the_bee
12.07.2011, 10:31
Аз бих постъпила по следния начин: внимателно ще изрежа изгореното до първата здрава нишка (тъй като мисля, че върху него не може да се шие), отдолу ще подложа парченце панама малко по-голямо от дупката, ще пришия с тропоска и вече може да се шие. Възможно е леко да се различава по релеф, но пък ще се спаси гобленът.

:D И още веднъж се доказва вредата от пушенето! Отървете се от този вреден навик!!! :idea:

murr
12.07.2011, 11:32
Благодаря за съвета :kissyou:Довечера като се прибера ще се опитам да го спася, че това е на така мечтаната карта на Хеад.

rodich, за протокола това ми се случва за пръв път, и определено не съм "спала" а по-скоро забляла в телевизора, когато се случи.

Лили
12.07.2011, 12:50
Направо ми иде да те:bong:.Такъв прекрасен гоблен и толкова труден.Дано там където е дупката да няма много единични бодчета.Но най добре ще стане като пришиеш панама от долу после ще изрежеш излишното.Изрежи до здраво и с много тънко конче тропосай.

rodich
12.07.2011, 13:29
rodich, за протокола това ми се случва за пръв път, и определено не съм "спала" а по-скоро забляла в телевизора, когато се случи.

Казах го заради майтапа! Дано не се обидиш, ама аз така си се шегувам с пушачи :D

leti_at
12.07.2011, 16:34
Мур,
и аз те съветвам да подшиеш отдолу здраво парче панама..даже и да е малко по- дълго, защото виждам,че дупката е към края на гоблена. Да не се разшие, когато го опъват и рамкират..в смисъл и то да се хване при опъването..дано си ме разбрала..с моите обяснения...:kissyou:

ya-ya
12.07.2011, 16:59
Murr,и на мен ми се случи нещо подобно,само че от безопасна игла.Така се беше врязала в панамата,че се получиха 2 солидни дупки .Е не бяха 6/6 ама бая скъсани нишки имаше.Приших здрава панама,за всеки случай минах ръбовете с безцветен лак от опоковата страна и стана.Малко по-трудно се промушва,но отпред нищо не личи.
Ще се оправи,недей да:cry: Освен това съм на мнение,че гоблена е най-сладък с цигара.:D

tsvety
12.07.2011, 17:06
Аз преди време като разшивах сбъркано, си отрязах няколко нишки с ножицата право на средата на гоблен. Просто подших с дебел конец (изтеглен от същата панама) по няколко пъти и преплетох нишките - все е едно е изтъкано, после нищо не личеше. Сложно обяснение - но дупката е само нерви - иначе ще се оправи, без да личи.

kara52
13.07.2011, 00:44
Дано не е късно за съвет, но най-добре ще е да послушаш съвета на tsvety - на това надтъкаване му се казва репрезиране на тъканта.
Намери конци с цвета панамата очертай си квадратче на панамата, което разбира се да е по- голямо от дупката и промушвай и проточвай конеца,точно по нишката и връщай обратно , когато насновеш конеца по този начин в едната пососока - например хоризонтално, тогава почни по същия начин вертикално като промушваш през нишка, за да се получи като тъкано, но предварително изпъни панамата на гергеф, за да не се получи набиране, след това съвсем внимателно можеш да отстраниш част от панамата с изгорения участък (но все пак прецени нещата на място дали да режеш или не).
Като разшивах един доста голям участък от Воденицата на Буше бях срязала доста сериозно панамата и по този начин го натъках и заздравих - след ушиването не остана и следа.
Успех - струва си да опиташ не захвърляй прекрасния гоблен.:kissyou:

neonila
13.07.2011, 08:34
Момичета, здравейте...
Съвсем наскоро имах същия проблем...поради моя глупост и недомислие се получиха поредица от дупки...доброто при мен е, че дупките са в края на панамата т.е. празната ивица, която остава отстрани...по свое усмотрение реших, че ще бъде най-добре по начина, по който дават съвети kara52 и tsvety...мисля, че това е най-добрия вариант за спасяване на положението...но не е необходимо нищо да се изрязва защото колкото повече изрязваш, толкова повече ще се разплита панамата...
Изтегли нишки от края на гоблена , ако нямаш друго свободно парче панама и с тези така получени конци наснови дупката т.е ще се замрежи мястото...
Не се тревожи и не се отчайвай...всичко е поправимо...:idea:...

murr
13.07.2011, 13:03
Мили момичета искренно ви благодаря за съветите :kissyou:

След голямо умуване снощи си изкарах едно парче панама и от него си изкарах нишки с които най-съвестно си "изтъках" наново изгореното. Сега остава да го ушия този участък и ще покажа как изглежда :)

Отказах се да пришивам парче, защото точно в този участък има адски много единични бодове и ми се струваше неудачно.:greeneye:

За всички вас :upbeer:

И занапред цигара и гоблен по никакъв начин няма да комбинирам :D