PDA

Покажи пълната версия : Проблем!



Verche_98
14.07.2011, 17:29
Здравейте,момичета.Незвам дали темата е за тук,но имам голям проблем и реших да се консултирам с вас.Четох из други форуми,но нищо не разбрах.Зотава се допитвам до вас.Та въпроса ми е значи на 1 Август заминавам на море, а точно тогава ще ми дойде цикъла,а ми се иска да го забавя или да не пия нищо.казват,че витамин С помага за закъсняването му.Вие как мислите вярно ли е,някой прилагал ли го е?
Вие как ще ме посъветвате да пия ли някакви хапчета за забавяне?
Не ми се иска да съм на морето с цикъл ще е неприятно.

d78152
14.07.2011, 18:34
На моята приятелка и се наложи да заминава и си купи хапчета Оргаметрил,Аз също съм ги пила,Попитай в аптеката за тях и ще ти обяснят, Ето http://apteka.framar.bg/15000293/%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D 0%B8%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-5-%D0%BC%D0%B3-30

ani_bumer2008
14.07.2011, 18:36
Съвет точно за хапчета незнам и по добре отиди на гинеколог тойзнае най добре.Една моя колежка така си забави цикъла но ходи на лекар.А пък на мен ми се случи друго още от март знам кога ще ходим на море и се късах от яд че ще има точно три плажни дни и ще цъфна а то пък от април се премести с 6 дни напред и сега съм сигорна че ще използвам всички плажни дни пълноценно.Успех и при всички положения ти пожелавам едно прекрасно изкарване на морето :kissyou:

vessi123
14.07.2011, 18:43
Примолут Нор действат за това.За всеки случай поне можеш да попиташ гинеколога или личния си лекар за тях.Освен това има вероятност да не ти ги дадат без рецепта от аптеката.

Verche_98
14.07.2011, 18:45
Съвет точно за хапчета незнам и по добре отиди на гинеколог тойзнае най добре.Една моя колежка така си забави цикъла но ходи на лекар.А пък на мен ми се случи друго още от март знам кога ще ходим на море и се късах от яд че ще има точно три плажни дни и ще цъфна а то пък от април се премести с 6 дни напред и сега съм сигорна че ще използвам всички плажни дни пълноценно.Успех и при всички положения ти пожелавам едно прекрасно изкарване на морето :kissyou:

Благодаря ти! Незнам аз ще съм на морето 10 дена и много ще съм притеснена ако цъфна точно тогава.

Verche_98
14.07.2011, 18:47
А за хапчетата не са ли вредни за организма. Питам защото четох по други форуми,че са вредни?

Verche_98
14.07.2011, 18:51
На моята приятелка и се наложи да заминава и си купи хапчета Оргаметрил,Аз също съм ги пила,Попитай в аптеката за тях и ще ти обяснят, Ето http://apteka.framar.bg/15000293/%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D 0%B8%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-5-%D0%BC%D0%B3-30

Тези хапчета ще ги дадат ли без рецепта или трябва да ида до личната лекарка за дами ги предпише?

d78152
14.07.2011, 21:40
Тези хапчета ще ги дадат ли без рецепта или трябва да ида до личната лекарка за дами ги предпише?

Ами с позната аптекарка ще ти ги дадат,Ако не личната лекарка няма да ти откаже,

ani_bumer2008
14.07.2011, 21:55
Винаги е най добре с лекар гинеколог при моята колежка на прегледа и отриха киста на яйчника незнам заради нея или хапчетата които пи година след това се ожени възникна проблем с зачеването и се стигна до операция сега е добре и чака първата си рожба.Моят апел:Първо хубаво да се разучат нещата и тогава да се взимат каквито и да е било медикаменти.Успех Верче но ти казвам мини през гинеколог той ще ди даде най точната информация която ти трябва. Аз скоро бях няма да казвам че се съм се навивала половин година да отида не е приятно но все пак не хапят:D:D:D
:kissyou:

Verche_98
14.07.2011, 22:09
Ани ,аз реших да не пия никакви хапчета,а просто да си ползвам тампони,така е най-сигурно и безопасно. Пък ако ми закъснее ще е още по-добре.
Ако вземам някога такива хапчета,разбира се,че ще се консултирам с лекар.Благодаря ти за съдейстието.:kissyou:

Jully
15.07.2011, 00:04
Верче, много правилно решение. На мен Оргаметрил са ми изписвали, за да ми предизвикат цикъл. Но при него има доста приложения, но мисля че не трябва да си пием хапчета каквито ни паднат само защото някой казал, че помагат. Затова има лекари, които да ни консултират.

ivelina70
15.07.2011, 23:05
Аз също пих до април оргаметрил предупреждавам че има 14 странични ефекта които са мн гадни.Единия е че предизвиква разширени вени от които сега страдам и съм с големи болки и тежаст в краката сякаш нося тухли.А и той се пие за да предизвика цикъл.Ние жените заради естрогена който отделяме се разхлабват стените на вените и затова страдаме от тромбофлибит и разширени вени.По добре се консултирай с лекар.