PDA

Покажи пълната версия : Запечено положение



ani_bumer2008
16.07.2011, 12:02
Здравейте моля за съвет как да се справя със запека.Някаква диета или чай знам за медикаменти но те неможе да се приемат постяно а на мен ми трябва нещо ефективно и да се приема по често.Режима ми на хранене е ужасен но и до като работя в тази фирма немога да го нормализирам.:kissyou:

Nev
16.07.2011, 13:41
Имаш ли възможност да пиеш гореща вода в работата? Или да я преваряваш в къщи и после да я носиш в термос?
Един доктор ми казваше за такива случаи сутрин на гладно да се пише преварена вода с малко мед, гореща колкото можеш да търпиш. След обяда и след вечерята - също по една чаша гореща вода, но без мед. Щом казваш, че режимът ти на хранене не е добър, вероятно пропускаш някое от храненията за деня, но... след като се нахраниш, когато и да е това, можеш да пробваш с водата. Иначе, чайове - колкото искаш. Има разни зелени, които се водят за отслабване. Май ефектът им е разхлабващ.

kiraa
16.07.2011, 14:57
Аз ще ти кажа нещо , но е малко гадно. Имам начален стадии на язва и една по стара лекарка ми препоръча сутрин на гладно по една лъжица овца лой , като поне половин час след това нито се яде нито се пие нещо . Лапам и гълтам веднага , че почва да мие се гади ужасно Наистина болките намаляха , но по -голям беше резултата при запека . Явно от мазничкото по лесно ....

leti_at
16.07.2011, 15:07
Чайовете не ти ги препоръчвам, защото са на принципа на билки, които действат слабително, а организмът свиква с тях и перисталтиката съвсем започва да мързелува..Препоръчвам ти да започваш деня си с 1 суп лъж. зехтин на гладно..Ако това не ти харесва, свикни да закусваш преди да излезеш от къщи-1 купичка овесени ядки/трици/ с прясно мляко, др. вариант са пресни плодове на гладно- кайсии, круши, сини сливи и др. Или пък Активия мюзли + 1 кафе...при мен работи безотказно!:D

ata
16.07.2011, 16:38
Може да пробваш със смляно ленено семе, фибри или пък най-лесно с лъжичка сладко от рози.:kissyou:

jivi
16.07.2011, 17:53
Аз мога да ти препоръчам да пробваш със сушени сини сливи сутрин преди закуска или 2-3 кивита,при мен действа :)

ebn
16.07.2011, 18:35
А аз ти препоръчвам по един литър на ден чай от коприва, поне 20 дни. Преди години имах същия проблем и пих чая поне 30дни и ми се нормализира всичко и сега съм добре.А иначе беше ужасно.Съчувствам ти. И това може да опиташ сутрин преди да станеш от леглото си разтривай стомаха с кръгови движения по посока на часовниковата страна. По този начин помагаш на работата на червата.

roza000
16.07.2011, 23:36
По 2 билкови таблетки ЛАКС-С
вечер(евтини,но много ефективни) при мен действат безотказно!

ani_bumer2008
17.07.2011, 00:29
Благодаряви за бързите отговори ще пробвам всичко само да има ефект.За килограми съм добре 49кг напикана къде се казва аз вчера бях много зле подута като плондер даже една колежка забеляза и ми се учуди че съм пуснала корем.Притесних се и взех две пакетчета Дуфалак има ефект днес съм много по добре но неможе да се пие повече от два три дни.Целувки на всички:kissyou:след почивката ще пиша кое съм пробвала и кое ми е подействало:kissyou::kissyou::kissyou:

roza000
17.07.2011, 16:15
Да не би да имаш колит, щом като се подуваш? ТОГАВА ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМАТ ДРУГИ МЕРКИ.

ivelina70
18.07.2011, 15:12
Аз пък ти преръчвам сутрин на гладно чаша с гореща вода я вътре в нея разтвори 1ч.л. сладко от сливи размий го и го изпий на мен ми действа.

mamani
19.07.2011, 22:49
Бонбони "ЛАКТОФОР" ,приличат на старите бонбони лакта.Приятни са .Не се привиква. Успех.

tazzzz
27.07.2011, 10:03
аз имах същия проблем, но започнах всяка сутрин на гладно да пия една чаша топла вода с лъжица мед. Помага да се почисти лигавицата на хранопровода, стомаха и червата от излишни остатъци. Може и две, но след това поне 20-30 мин нищо не трябва да ядеш. Стана ми навик и вече нямам проблем с ходенето до тоалетна. Колкото до горещата вода, не съм много съгласна с Нев, мисля, че водата трябва да е топла колкото е телесната ти температура. А медът в гореща вода губи ценните си качества. От половин година прибавям и 15-20 капки клеева тинктура.
Иначе наблягай на плодовете сутрин, за сметка на тестяната закуска.
:kissyou:

titi_73
27.07.2011, 13:33
Лененото семе е много ефективно, но не трябва да се прекалява. И трябва да се смели или счука. Хубаво е и на десетина дни да се прави почивки.

tazzzz
29.07.2011, 10:17
Лененото семе е много ефективно, но не трябва да се прекалява. И трябва да се смели или счука. Хубаво е и на десетина дни да се прави почивки.

вярно е! и освен това пък си е полезно и без да има запечено положение!
овесените ядки също помагат, може да замениш едно хранене, напр.закуската, с овесени ядки.

ani_bumer2008
31.07.2011, 14:12
Здравейте страхотнисте tazzzz, titi_73, mamani ,ivelina70, roza000 ,ebn ,jivi ,leti_at, kiraa, Nev,:kissyou:
Nev засега твоята препоръка действа безотказно като нова съм аз по принцип изпускам закуската:D записала съм си всеки съвет при нужда дано да няма благодаряви момичета:kissyou::kissyou:

Nev
02.08.2011, 00:00
Радвам се, че съм успяла да помогна :)
Аз също благодаря на всички, които се включиха, защото сега знам поне десет начина за справяне със запеченото положение :D

hubavella
28.09.2011, 12:32
аз имах същия проблем, но започнах всяка сутрин на гладно да пия една чаша топла вода с лъжица мед. Помага да се почисти лигавицата на хранопровода, стомаха и червата от излишни остатъци. Може и две, но след това поне 20-30 мин нищо не трябва да ядеш. Стана ми навик и вече нямам проблем с ходенето до тоалетна. Колкото до горещата вода, не съм много съгласна с Нев, мисля, че водата трябва да е топла колкото е телесната ти температура. А медът в гореща вода губи ценните си качества. От половин година прибавям и 15-20 капки клеева тинктура.
Иначе наблягай на плодовете сутрин, за сметка на тестяната закуска.
:kissyou:

И аз съм така като tazzzz и от доста време вече нямам проблеми. И ефектът с прочистването на червата е много полезен, нямаш си и представа какво се натрупва по тях, особено, ако е налице констипация! :uhhhh: