PDA

Покажи пълната версия : моля за съвет



Лили
27.07.2011, 17:55
Тези дни някои подхвърли едно мъничко коте в двора ми.Но познайте какво става с Рекс.Борба.Днес да го спася от зъбите му го хванах то не е диво явно е стояло при добри стопани но в ужаса си котето ме ухапа.И сега пръста ми се подува и боли.Намазах с йод но май няма резултат.А не ми се ходи на лекар.Казвайте какво да направя.:(

d78152
27.07.2011, 19:45
Трябва да отидеш на лекар и най-вероятно ще трябва да ти бият тетанус,Недей рискува,

laskova_46
27.07.2011, 21:27
наистина трябва да отидеш на лекар и да ти сложат инжекция против тетанус-така наречена Тап.Струва заедно със спринцовката около един лев и трябва да се сложи до 24 часа след ухапването.Желая ти бързо оздравяване!

Лили
27.07.2011, 22:06
24 часа е утре ще е вече късно.Ще си търпя болката пък утре каквото сабя покаже.Дано да нямам проблеми.Благодаря Ви момичета.

sanita
27.07.2011, 22:39
Лили,баня с топла вода и разтворен в нея калиев перманганат-разтвора да е лилав.Не се притеснявай,че пръста ще покафенее.След това намажи с йод.

marji
28.07.2011, 11:18
Имах преди време подобен проблем с домашната котка - уплши се и ме ухапа над веждата. И аз мислех да мина без лекарска помощ, но на 2-3 ден мястото се подду и окото ми се затвори. В болницата първо ми се накараха, че не съм отишла веднага, а след това ми сложиха две инжекции - против тетанус и противоалергична, защото се оказа че се е получила алергична реакция. Моят съвет е да не чакаш повече и веднага да отидеш на лекар.:idea: