PDA

Покажи пълната версия : Шев и кройка молба



ivelina70
30.07.2011, 13:55
Момичета мн искам да ушия такава пола на дъщеря ми.Мн ви моля ако някой има или знае от къде да взема кройка нека ми я прати или да даде линк да си я сваля.Мн благодаря на всички отзовали се.

matcata
31.07.2011, 23:51
Не съм ходила отдавна в магазин "Дамар",но преди продаваха там готови кройки.Може да има нещо такова.:idea:

ivelina70
01.08.2011, 08:01
Благодаря ти ама не съм го чувала къде се намира.

matcata
01.08.2011, 14:40
Това е магазин за платове на Червения площад.Ако не се лъжа от Орбита като тръгнеш към Спортна зала.Има едно като градинка.Но не съм ходила отдавна в тази посока и може да има промени

tian_64
24.08.2011, 16:19
Ivelina70, тази рокличка според мен е на три пласта. Скрояват се полукръгове - горе с ширина колкото талията, всички с различна дължина. Опитай на бял лист хартия, Сгъваш го на две - получава се правоъгълник - отрязваш излишното за да стане квадрат. Сгъваш на триъгълник, от върха на острия ъгъл нанасяш навътре като с пергел на еднакво разстояние така че да очертаеш полукръг с дължина 1/4 талията- изрягваш по полукръга. Под него правиш еднакви страните на триъгълника(това са страничните линий на полата) В долната част на фигура(там е подгъва на полата) оформи леки овали нагоре към талията. Като разгъваш листа ще прецениш как да го направиш. По добра съм в шиенето отколкото в компютрите. Надявам се че разбра. Ако не си ще се опитам да ти изпратя схема.

ivelina70
24.08.2011, 23:16
Ivelina70, тази рокличка според мен е на три пласта. Скрояват се полукръгове - горе с ширина колкото талията, всички с различна дължина. Опитай на бял лист хартия, Сгъваш го на две - получава се правоъгълник - отрязваш излишното за да стане квадрат. Сгъваш на триъгълник, от върха на острия ъгъл нанасяш навътре като с пергел на еднакво разстояние така че да очертаеш полукръг с дължина 1/4 талията- изрягваш по полукръга. Под него правиш еднакви страните на триъгълника(това са страничните линий на полата) В долната част на фигура(там е подгъва на полата) оформи леки овали нагоре към талията. Като разгъваш листа ще прецениш как да го направиш. По добра съм в шиенето отколкото в компютрите. Надявам се че разбра. Ако не си ще се опитам да ти изпратя схема.

Мн ти благодаря.Били ми изпратила схемата.Отново благодаря. :kissyou: