PDA

Покажи пълната версия : Проблем с Picasa!



pepen
04.08.2011, 19:44
Може ли някой да ми помогне :confused:!От доста време в пикаса не мога да качвам файлове, не ми ги приема!Излиза прозорец -изберете файл от компютъра ,но след това -нищо !Къде може да е проблема?Доста се рових из опциите им ,даже не открих към кого да се обърна за помощ от поддържащите го !Благодаря на всеки който ми помогне със съвет :kissyou:!

maleks
04.08.2011, 22:12
Имам инсталирана Pikasa 3 - моята работи
1.От файл - горе в ляво
2.Добавяне на файл от падащото меню
3.Избира се файла, маркираш, щрак
4.Снимка - от лентата горе
5. От падащото меню - Редактиране и преглед
6. От менюто в ляво избираш опция какво ще я правиш- текст, рязане, червени очи...
7. Пак файл от лентата горе ляво
8.Избираш какво ще я правиш - най-често - Запазване като...
9. Имам навик да трия всичко - Премахване от Пикаса
Ако ще правиш колаж:
1,2,3 - са сащите действия, като добавяне на файл в Пикаса са повтаря колкото снимки искаш да станат колаж
над самите снимки - бутон - Създаване на колаж
- ползваш менюто в ляво
Сигурно всичко това ти е известно, извинявай, но при мен си работи програмата.

pepen
04.08.2011, 22:33
maleks
- ти съвсем ме ошашави :DНямам идея на коя пикаса съм ,просто съм се регистрирала и от там нататък качих няколко снимки .А за това което пишеш ,нямам си никаква идея ,не съм специалист по компютрите , аз си знам само да щракам!Уча се сама в движение и чрез вас/тези които разбират/Слагам ти моя адрес в пикаса , ако можеш нещо да ми помогнеш ,ще съм ти благодарна :kissyou:

https://picasaweb.google.com/pepapepen

maleks
04.08.2011, 22:56
Хахаха, това ти са пикаса албумите.
И тъй като аз правя всичко на обратно,незнам дали ще съм ти от полза.
1.Влизаш в джимеил пощата си.
2 Горе почти в дясно - Снимки
3.Зареждат ти се твоите албуми, избираш си албум, в който ще качваш
4 Някъде в албума трябва да има -Добавянена снимки - щрак -добавяне на снимки от вашия компютър-оттам ти е ясно.
5 Винаги след качване удари бутона Ок - долу в дясно.
Аз си качвам снимките през пикаса 3
След като си качила снимка в Пикаса 3 и без значение след това дали си я редактирала по някакъв начин
1.Най .долу има една лента
2.Цъкам на зелената стрелка – Качи в Пикаса Уеб Албуми
3 През падащ прозорец въвеждам потребителско име и парола
4.Избирам албум , в който ще се качва
и качвам
така както си ми дала линка към албумите си - аз лично не виждам тоя бутон качи снимки.
което ще рече, че нямам право да качвам, щото 1. - нямам достъп до албума.2. твоите настройни не позволявяват да потребители да качват .3. ти сигурна ли си, че си в профила си...
Ох, ако има някой по-читаво да и помогне - да не се крие:confused:

pepen
05.08.2011, 14:29
maleks- това което ми пишеш във 2 си пост го правя ,но все пак ти благодаря за това че ми се отзова на молбата!:flowerlove:
Сега да ти дам отчет къде ми беше проблема .Нямах заредена програмата пикаса 3.:uhhhh:Горе-долу и аз бях стигнала до този извод ,но компютърният специалист в къщи/мъжо/ не ми разрешава да пипам без него !Сега вече след неговата намеса всичко си дойде на мястото.Доволна съм и започвам да качвам снимки !Отново ти благодаря и лек ден!:kissyou:

did_tag
13.01.2012, 08:31
Ще ползвам темата, надявам се Пепен да не се сърди.........

Та, проблема ми с пикасата е следния - имах албуми - малко, но от един момент, като пробвам да влезна или отворя друк линк към пикаса ми излиза, че акаунта ми е блокиран. Албумите ми се виждат през Гугъл+, но нищо повече. За други линкове - нищо - "акауна Ви е блокиран" Инсталирах пикаса 3, но пак нищо и я деинсталирах. Изчистих си бисквитките и какво ли още не - няма и няма отваряне на пикаса албуми - дори и общодостъпни.

Някой има ли идея, не мога да си изчистя профила, защото ще ми отиде и gmail - адреса................

pepen
13.01.2012, 11:54
Диди проблема може да е точно в този gmail !?Подобен проблем се получи при една позната!:idea:След като го е направила е била блокирана и в девичника /тя е рускиня/ и в пикаса .:kissyou: