PDA

Покажи пълната версия : помощ - Цвете за Тана



vesi700
08.08.2011, 17:46
Поствам линк към Фейсбук, където група приятели се опитват да помогнат на една жена да се пребори с усложнения след операция на рак на гърдата.

http://www.facebook.com/event.php?eid=263541423672995

Не апелирам за пари-който може, ще помогне, всеки има дом и семейство, за които да мисли. Ако можете, помогнете и с пари.
Апелирам към друго-всички сте със сръчни ръце, а за едно мъниче едва ли отделяме по повече от един ден. Моля Ви, ако имате време и желание, за нещо малко-картичка, монохромче, каквото и да е - което да изпратим на организаторите за благотворителна разпродажба.
Смятам, че с това няма да навредим на семейния бюджет, а ще извършим и едно добро дело в навечерието на 15.08.

vesi700
09.08.2011, 15:17
Ето подробности за търга:

2. Относно предложенията за дарителска продажба на творби:

2.1. Всеки, който иска да дари някаква своя творба, да изпрати една фотография на изделието и предварително обявена от него цена.

2.2. Съаднимистраторите ще открият специален албум, където ще се публикуват предложените творби, заедно с цената.

2.3. Всеки който желае да закупи творбата с благотворителна цел уведомява, някой от администраторите на групата и превежда сумата по сметката на Тана.

2.4. След като се получи превода, администраторите ще се уговорят с дарителя как да получи творбата.

Ако решите да дарите нещо, изпратете ми снимка на лични. Аз ще се погрижа тази снимка да бъде публикувана в групата във Фейсбук, където ще се провежда продажбата-ако имате регистрация там, можете да го направите и сами. След това за творбата ще бъде продадена и чак тогава следва изпращане-на този, който я е купил.
Молбата на организаторите е тези, които директно качват снимки в албума за продажба, да пишат и на стената-да уведомят, че има нова творба за продан.

skorpion
09.08.2011, 23:02
:kissyou: Качих снимки директно във фейсбук-профила. Дано се получат нещата и помогнем!

vesi700
10.08.2011, 14:25
Виждам, че темата се посещава-дано се присъединят още желаещи да помогнат и дано наистина помощта не закъснее :(

Искрено благодаря на всички откликнали на молбата за помощ-има вече качени снимки на творби за продан, други се дооформят и ще бъдат качени в близките дни.
Моля да бъда извинена, че първоначално съм се обърнала само към гобленарките във форума-от вълнение е. Има изявено желание за помощ и от другите изкуства, които goblenite.org е приютил. Поднасям извиненията си още веднъж и отправям благодарности и към тяхното желание за помощ.

leti_at
10.08.2011, 14:41
Нали Тийнчето преди време прави базар за Орхан Мурад и се събраха към 2000 лв, а операцията му в крайна сметка се отложи и тя беше внесла парите, за да се изчака др. кауза...ето кауза...внесете ги тук!

http://goblenite.org/showthread.php?t=5123&highlight=%EE%F0%F5%E0%ED&page=33

Сега видях,че парите са преведени на фондация и много се разочаровах...
Момичета, фондациите легално си печелят пари от даренията..Доколкото знам 17 % от даренията си ги дръпват официално...а неофициално...в крайна сметка за какво са отишли тези пари някой знае ли?

vesi700
10.08.2011, 15:04
Тук парите от продажбата на творенията се изпращат директно в сметката на жената, на нейно име-изобщо не минават през никъде другаде. А колегите й продължават да търсят и дарения в пари. Когато отида в Пловдив в петък, ще преведа и аз, каквото мога да отделя.Не е много, но толкова мога в момента.
Не я познавам лично, член е на счетоводен форум, където и аз влизам поради професионалните ми ангажименти. Мислех, че скоро не е влизала по други причини-миналия месец научих, че е поради здравословни.
Всеки сам си преценява, не мога да насилвам никого, просто търся помощ-ако някой иска да помогне, нека помогне.
Преди години мой познат ми сподели как съпругата му в последните месеци от живота си е минала през различни етапи - от това да го моли да й помогне да живее (остави го с две момчета на 10 и 4 г) до това да й помогне да умре по-бързо.
Затова реших, ако мога да помогна в този случай да не се стига до това, да помогна.

vishenka
10.08.2011, 15:15
Дай и аз ще бъда сопричастна.
За сега нямам время да помогна с ушит гоблен - чесно, простон е стига время:(
Но, обещават приведя пари, направо на сметка на Тана (или пощенски запис) в размер 5% от всички поръчки от мен от Украйна в период до края на август.
Кой не знае - вземам 10% на расходи по поръчка в Украйна, отказвам се от част за для Тана (мислям ще опитвам се в 5% събира, ако не, здраве да е ще заплатя сама)

За това, кой нещо поръча с моята помощ тука http://www.goblenite.org/showthread.php?t=9221 - да дава линк в тема, а не на лични, за для знаеме колко пари.
И в края на месец, преди да замина в Укранйа ще преведя пари на неяна сметка.

П.С. ако модератори помислят, че това не редовен пост - изитрите го:kissyou:

vesi700
11.08.2011, 16:12
Момичета, има вече две продадени гобленчета!!!!:clap:

maleks
11.08.2011, 16:35
Това е много хубава новина!Но за съжаление хората нямат богат избор...

mimiiv
11.08.2011, 16:38
Момичета, има вече две продадени гобленчета!!!!:clap:

кажи на каква цена са продадени. Така ще се ориентираме какви цени да сложим за другите дарения. Идеята ми е да са продаваеми , но и да се съберат повече пари.Аз също искам да предложа нещо но ще трябва да моля някой да го снима , да се справи с Фейсбук и т. н. Дано се справя

maleks
11.08.2011, 16:49
mimiv, моите ти качва vesi700.Можеш да и пратиш линк и тук, на ЛС.

vesi700
11.08.2011, 17:22
Качват ги само организаторите-аз просто им пращам това, което ми пратите на мен. Танцьорите бяха с цена 20 лв, , малките Богородички - на 15 лв,4 броя са, има още 3 за продан.
Има и три картички с мъниста за по 5 лв.Предложих да нашия малко ключодържатели с цена около 2,50 - 3,00 лв, но организаторите закръглиха направо на по 5 лв.За жалост, не успях днес да си купя самите ключодържатели и сега само шия с надеждата да мога да ги вмъкна някакси, когато във вторник pepina евентуално ми донесе 15 броя.
Та за качването само снимка трябва-да обобщя накрая, че пак се раздърдорих

Юра
11.08.2011, 19:17
Нали Тийнчето преди време прави базар за Орхан Мурад и се събраха към 2000 лв, а операцията му в крайна сметка се отложи и тя беше внесла парите, за да се изчака др. кауза...ето кауза...внесете ги тук!

http://goblenite.org/showthread.php?t=5123&highlight=%EE%F0%F5%E0%ED&page=33

Сега видях,че парите са преведени на фондация и много се разочаровах...
Момичета, фондациите легално си печелят пари от даренията..Доколкото знам 17 % от даренията си ги дръпват официално...а неофициално...в крайна сметка за какво са отишли тези пари някой знае ли?

Имаше един период в който една съфорумка събираше средства за своя племенница. Тогава се свързахме с Пънар - ето ти новата кауза - изпратете ги. Ако не се лъжа приведоха около 70-80 лева. С останалото какво се случи остана в затъмнение....

vesi700
11.08.2011, 19:50
Палучих страхотен ръстомер от kaliakra2002 и едно коте в обувка от canko, за 35 и 30 лв съответно ги оценихме.
Благодаря ви много, почти ме разплакахте-изпращахте ги едновременно и това повдигна духа ми :clap:

vesi700
12.08.2011, 14:03
Котето в обувка вече е продадено на bole, изработено е от canko.,
Има :
4 Богородички (skorpion) ,
5 картички с мъниста (maleks),
едно музикантче (pepina_p) ,
едни танцьори и една дама в графика, ,
ръстомер от kaliakra2002,
както и бродерия с ленти-страхотни цветя (elena699).


от 491 преглеждания на темата 6 са откликнали на молбата ми за помощ - skorpion, maleks, pepina_p, kaliakra2002, elena699, canko.

Искрени благодарности за щедростта, много красив предстоящ голям празник ви пожелавам !!!

vesi700
12.08.2011, 16:26
появиха се още 3 бр. прекрасни картички, изработени от mimik :clap: :kissyou:

2 от Богородичките (по 15 лв всяка), танцьорите и дамата в графика (по 20 лв. всяко) също са продадени

Radi
13.08.2011, 01:48
Днес се прибрах в Панагюрище и видях за Благотворителния базар. Нямам време да шия тепърва, но имам една графика, която си има и рамка но няма стъкло, ще се постарая да сложа стъкло и моля за адрес, за да я изпратя. Мисля все още имам време, във фейсбук прочетох, че удължават срока до 31 август.

vesi700
13.08.2011, 08:28
Ради, няма базар-снимаме графиката ти, обявяваме я за продан с дадена цена,някой я харесва и купува, превежда парите по сметката на Тана и после ти получаваш адреса на закупилия я и я пращаш. Това е цялата кондика.
Ако все още имаш желание, прати снимка-това се иска. Може и да е бед стъкло-ще го упоменем и няма да искаме 50лв примерно, а 20-30.

vesi700
13.08.2011, 18:02
margo67 прати страхотни маков (Марго, изпрати ми имената си, моля те, за да се изпишат под творбата ти)
zezata изпрати снимки на 4 гобленчета- 3 с цветя и 1 невероятна дама, която не знам защо ми напомня на учительница (може би е професионално изкривяване :)
С radi уточняваме точно кое ще дари, защото нещо не мога да се ориентирам из дебрите на нейното творчество, надявам се да мога скоро да пиша и за нея по-подробно :-|
както и за нови продадени творби, разбира се

vesi700
14.08.2011, 12:22
Бродираните с ленти цветя на elena699 при обявена цена от 35 лв са закупени за 70 лв !!!!:clap::D
Ели, пратих ти съобщение -купувачът е от София, да се уточним как да стане предаването .
Благодаря ти много.

А от radi имаме една невероятна графика върху червена панама - дама с цвете

vesi700
16.08.2011, 18:58
Събрани са вече около 10 000 лв, а като наш принос имаме и продадени 6 гобленчета и 1 картина от съпруга на lari.:clap::kissyou:

Е, остават още някакви си 70 000 лв ....

vishenka
17.08.2011, 12:23
Аз днеска изпратих 20 лева:-|

vesi700
17.08.2011, 13:20
Благодаря!!!

От 18-ти до 23-ти няма да ме има.Ако нещо се продаде дотогава, доставката ще трябва да изчака - ще уведомя за новостите веднага, щом се върна.
В момента се създава фондация на името на Тана - за да могат да се привлекат и фирми - по-големи дарителки.
Моля до 23-ти, ако някой има такива контакти, нека помисли дали може да ги използва и като се върна, да ме уведоми.
На 25.08. от 16.00 часа в Пловдив в църквата Св. Петка ще бъде отслужен молебен за нейното здраве. Който желае, може да дойде да запали свещичка за нейно здраве.

vesi700
23.08.2011, 16:15
Почивката ми свърши, събраните пари по време на моето отсъствие са вече около 13 000 лв, като се очаква от счетоводен семинар, организиран с благотворителна цел, да бъдат събрани още около 1 500 лв.
Това е засега.

vesi700
01.09.2011, 10:07
Давам пълен отчет за продаденото до момента :

За малко повече от 400 лв са продадени :
1 акварел от съпруга на lari
1 коте в обувка от canko
1 цветя, бродирани с ленти от elena699
WC, ключодържател и баня, изработени от mimik
1 дама (дето я писах бизнес, пък то било учителка :) ) и едни розови цветенца, изработени от zezata
Музикантче, изработено от pepina_p
1 графика на женска глава и 1 бр. Танцьори

До момента са събрани около 17 000 лв. Ако някой има контакти с политици, журналисти, нека ме потърси на лични -търсим начин да се разреши употребата на ваксината на Коули в България и по този начин да помогнем не само на Тана, но и на други жени в нейното положение

vesi700
01.01.2012, 23:31
Плаче ми се от щастие, не мога да не го споделя - парите за Тана са събрани и тя заминава на 13.01. в Мексико, в тази клиника
http://chipsa.com/
Искрени благодарности на всички вас, които се включихте, както можахте, за да съберем нужните средства!:clap::kissyou:
Страхотни сте, момичета!
Пожелавам ви една успешна година, изпълнена само с красота, късмет, щастие и здраве!
Обичам ви!
:wine:

skorpion
01.01.2012, 23:53
:clap: :clap: :clap:

lari
02.01.2012, 17:59
Дано Новата година донесе много здраве на една млада жена!Нека бъде щастлива близо до децата си и всички приятели!Успешно лечение!

kaliakra2002
02.01.2012, 19:50
Бравооооооо! Прекрасно е- честно казано не мислех, че ще стане толкова бързо!

vesi700
08.03.2012, 11:33
Мили момичета!
Задържах до днешния ден-
- да ви поздравя с празника, да ви пожелая много здраве, много късмет, много обич;:kissyou:
-да изкажа още един път благодарност към всички вас, които откликнахте и помогнахте на една млада жена:kissyou:
-да ви съобщя, че Тана се върна от Мексико, където беше на лечение и резултатите от новите изследвания са много добри, което означава, мили дами, че ние заедно сме спасили един човешки живот :clap:
И да кажа, че групата във Фейсбук, създадена с цел събиране на средства, днес ще бъде закрита, тъй като целта е изпълнена.
Поклон пред вашето благородство!:clap:
Ако модераторите преценят, могат да изтрият темата. Нашата мисия приключи с успех...

lari
08.03.2012, 12:28
От сърце се радвам за тази млада жена! Нека бъде щастлива сред своите близки на днешния празник и всичко лошо да остане в миналото!
Весел празник на всички празнуващи!

maleks
08.03.2012, 19:45
:flower: Много се радвам за Тана!Желая и много щастие!

vesi700
08.04.2012, 23:00
С огромна скръб научих, че днес в 16.00 часа Тана е починала въпреки всички усиля да я задържим до нас на тоя свят. Тя до последно се надяваше, че ще се пребори и наричаше мексиканския си лекар "спасител".
Моля ви да запалите утре по една свещ в нейна памет.
Не мога да отида на погребението й-просто не мога.
То ще е утре в 15 часа в църквата на кв. Прослав в Пловдив.
Почивай в мир, мила моя!
https://www.facebook.com/gavadinova

lari
09.04.2012, 09:32
Една много тъжна новина,която научавам тази сутрин!:(Нека почива в мир!