PDA

Покажи пълната версия : Торта за рожденик



Journey
20.03.2006, 17:52
:hello:
Здравейте! Най-после и аз реших да се включа в някой форум, досега само четях и попивах всичко, което е написано и мога да кажа, че всичко което съм приготвила с рецепти от форуми е сполучливо.
А аз много обичам да готвя и да експериментирам в кухнята :)
Тази торта я правихме с една колежка за 55-ия рожден ден на колега!

Journey
20.03.2006, 18:05
Май нещо с прикачването на файлът не се е получило:(
Ще опитам отново

Този път май стана:)

Dayli
20.03.2006, 18:08
Много хубава е станала :yes: ,по каква рецепта е правена?

man4e
21.03.2006, 13:40
Розите са страхотни :!: И те ли са от този форум или е някаква друга рецепта :?:

kamellia
21.03.2006, 15:19
:clap: Браво,много красива е тортата! Кажи как си я направила :lady:

Journey
21.03.2006, 16:53
Благодаря ви!
Много се притеснявах да знаете:) Розите са правени от мен, от сладко тесто (рецептата я имам от един учебник за техникум за обществено хранене) - не че съм учила в такъв - просто исках да се науча на някои неща:)

Но не знам пропорциите наизуст, но май се казваше марципан "Варна", слага се вода и масло да заврят, след което наведнъж се изсипва определеното количество брашно, оставя се да изстине, измесва се с пудра захар, оцетява се и се моделира.

А иначе - съдържанието и може да бъде всякакво - тази специално е с 3 правоъгълни блата, маслен крем, и оххх забравих му името - нещо като бял шоколад, който се разтопява с олио на водна баня и се облива тортата.

Кремът е много сполучлив:)

1/2 литър прясно млякао
2 !!! пакетчета пудинг на Д-р Йоткер ( обръщам внимание на това че са 2 - става мнооогооо гъст крем, направо на буци, което да не ви притеснява)
около 1 ч.ч. захар

Вари се стандартно.


Докато се охлажда се разбиват 2 пак.краве масло ( може и едно - за тези които не си падат по маслените кремове) , и след като напълно изстине нишестения крем (докато изстива от време навреме се разбърква енергично) се добавя лъжица по лъжица към маслото, докато се получи хомогенна смес
Тук вече може и да се прояви фантазия.Аз например го деля после на 2 - в едната добавям разбита сметана ( няколко лъжици ), а в другата едно бурканче от детско пюре с желе от дюли ( просто само такова съм си приготвила лятото)
И това е.

P.S. Може и с домашен крем, като количеството на брашното да е 2 пъти повече от нормалното.Изобщо с всички вариации на домашен крем или лрем нишесте

Marinera
22.03.2006, 17:01
Ако някой се интересува, аз имам рецептата на марципан "Варна" от Иван Звездев. Journey, извинявай, че така се намесвам в темата ти. :!:
400 г пудра захар
100 г брашно
50 г маргарин
100 мл вода
сладкарска боя

Маргаринът се разтопява във водата на тих огън. Щом сместа кипне, се добавя брашното. Бърка се, докато се хомогенизира. Докато е топло, тестото се разстила върху плоча и се охлажда до 18 градуса. След това се омесва с пудрата захар. Слага се в найлонов плик, на хладно. После се оцветява с боя и се моделира.

За съжаление още не съм го пробвала. Иначе прилича на парено тесто (като за еклери), но без яйца и смесено с пудра захар.