PDA

Покажи пълната версия : периартрит на рамото



vania.kaimska
23.08.2011, 20:55
периартрит на рамото.Има ли някой с такава диагноза,за да сподели нещо по темата.На мен ми я поставиха.Проблемите с ръката са сериозни,а как само ми се шие.

rositsa
23.08.2011, 22:53
От три месеца имам ужасни болки в лявото рамо , обхванаха цялата ми ръка до китката ,преди два месеца лекар ми каза ,че само с инжекций ще се оправя ,но ме наплашиха ,че е много рисковано и започнах да опитвам какво ли не от лекарства и мазила до народна медицина и нищо не ми помогна , в момента ходя на физиотерапия до 2 септември , но още не усещам облекчение , ако от процедурите които правя в момента няма ефект само инжекции щели да помогнат , но се слагат само от опитен специалист ....това мога да ти споделя от личният ми опит .
Не ми пречи много на шиенето , понеже шия с дясната ръка , но много ми пречи при шофиране .
Ако те интересува , мога още да ти споделя , понеже това е и моя БОЛКА в момента , пиши на лични ,за да не отекчаваме останалите.

pepina_p
24.08.2011, 17:20
Ваня, на Росица от Видин / че ми е много далече/, няма да мога да помогна, но ти понеже си сравнително близко до Пловдив, мисля че ще мога поне да се опитам да помогна.:thumbup:
Пиши ми на лични да ти обясня нещо............
Май трябваше да започна с обяснението, че работя като рехабилитатор в стационарно отделение по Физиотерапия, а по образование съм Кинезитерапевт и ежедневно се занимавам с рехабилитация на страдащи с неврологични и ортопедични диагнози.
Всъщност на Роси мога да препоръчам, след амбулаторната/ предполагам/ физиотерапия, като работещ и осигурен човек да отиде по програмите на НОЙ в санаториум. Там освен " нагревките", ще й се прави масаж, тангентор, евентуално/ според състоянието/ парафин или луга и т.н. Част от физикалните средства вече ги има само в санаториумите........
Важно е й въздействието на минералната вода/ стига да няма някакви противопоказания в индивидуалния случай/.
Едва на последно място препоръчвам инжекцийте, които за момента сигурно ще облакчат, но във времето/ след години/ е възможно нови проблеми да създадат. Гаранция за нищо няма.
Ако имате въпроси към мен- на лични.:kissyou:

ya-ya
24.08.2011, 18:00
Като лекар и от личен опит ви препоръчвам и на двете DEEP RELIEF или FINALGON-и двете са кремове за външно приложение върху кожата.За трайно излекуване не може да се говори ,но облекчават страданието и болката.Внимавайте с Финалгона-нанасяйте много малко количество,защото много пари и изгаря кожата.
Заболяването протича с периоди на обостряне и затихване. Много често е свързано с хронична травма или еднообразни и повтарящи се движения на крайника,най-често свързани с професията.Каквото и да опитвате,се появява след време.Избягвайте климатиците и теченията.
Категорично НЕ приемайте нестероидни противовъзпалителни средства през устата-разбиват и увреждат стомаха.
Освен това ,подкрепям изцяло казаното от pepina_p.Ако имате въпроси-насреща съм.

viking
09.10.2012, 15:49
аз също имам такава диагноза и даже спрях да бодирам, в момента съм на физиотерапия но още няма ефект
ето какво намерих тук
http://www.doctorbg.com/page.php?id=14557

dvebrezi
13.11.2012, 11:08
Момичета,преди седем години получих инсулт след операция на аневризма имах проблеми с лявата ръа и левия ра ато и боли.Моята рехабилитатора ми препоръча Матсан Дойч-червена опаовkа-за мазане,не пари,отнема болата

dvebrezi
29.03.2013, 14:51
Имам силни боли в краката и ръката,затова проучих всичко подробно и се спрях на турмалинов колан заупих си и таблетки водорасли,по съвет на д-р Диди Иванова използвам това от 2 седмици и болите отшумяха.Ето и линк
http://www.green-master.eu/index.php/products/innovation.html

karolka
15.06.2013, 21:02
Има алтернатива, която помага при костно-ставни проблеми - статии алое фрийдъм и крем МСМ - alloe.net/publikacii/freedom.pdf, и на сайта в продукти/други прочетете още за Аctiv HA и Artic See. Изключително въздействие имат, благодарение на тях съм много по-добре и в движение.

Иначе, става ли дума за здраве е най-добре да си се свържете със специалист. Такива ще можете да намерите в медицински център Домусчиеви (http://www.domuschievi.com/). Имайте предвид, че тяхната специализирана клиника (http://www.domuschievi.com/abort.html) е една от малко в България, в които може да се извършва медицински аборт.