PDA

Покажи пълната версия : ЛЮ-ТЕ-НИ-ЦА!!!



kaliakra2002
31.08.2011, 15:16
Пак закъсах! Скоро ще правя първото си самостоятелно правене на лютеница, но имам спешна нужда от страхотна рецепта на та кава с ПАТЛАДЖАН!!!
Ударете едно рамо и тук, моля!

Лили
31.08.2011, 16:37
Много вкусна лютеница.
4 кг червени чушки аз слагам и зелени
2кг патлажан
1 кг. моркови
10кг домати може и повече
2-3 скилитки чесън
1 ч.ч.олио сол,захар и оцет малко да убие киселото на доматите.
Чушките и патладжана ги изпичам и смилам на едро,морковите също
Доматите минавам през машинка за отделяне на семето и люспите и сгъстявам.10 мин.преди да махна всичко сипвам чушките ,патладжана и морковите добавям магданоз и счукания чесън.Аз слагам малко повече захар защото ние обичаме малко по сладичко.:D
С стерилизирам бурканчетата само за капачките.
Не съм много добра в писането .

kaliakra2002
31.08.2011, 17:37
Благодаря!

meri_88
22.06.2016, 17:31
Много вкусна лютеница.
4 кг червени чушки аз слагам и зелени
2кг патлажан
1 кг. моркови
10кг домати може и повече
2-3 скилитки чесън
1 ч.ч.олио сол,захар и оцет малко да убие киселото на доматите.
Чушките и патладжана ги изпичам и смилам на едро,морковите също
Доматите минавам през машинка за отделяне на семето и люспите и сгъстявам.10 мин.преди да махна всичко сипвам чушките ,патладжана и морковите добавям магданоз и счукания чесън.Аз слагам малко повече захар защото ние обичаме малко по сладичко.:D
С стерилизирам бурканчетата само за капачките.
Не съм много добра в писането .

От дете правим подобна рецепта на село. Разликата е, че не слагаме моркови и я наричаме Апетитка, а не Лютеница, защото добавяме и люти чушку, за да стане малко пикантна. Страхотна е!

Mihaela_Sys
03.02.2019, 10:42
Хубавото червено вино (https://seewines.eu/bottle-shop/wine-type/red-wine) си е традиция за всякакви официални или неофициални поводи. Винаги си вземам оттук и досега не е имало никакъв проблем с качеството - Seewines.eu

lidmn
27.02.2019, 16:45
Кражбите вече са си направо ежедневие, затова реших да не чакам да ме оберат, ами да се подсигуря по-отрано. Потърсих информация за различните модели блиндирани врати (https://doordecor.bg/blindirani-vrati/) и избрах подходящ модел с допълнителна брава, за да е по-надеждно. Засега съм много доволна и се чувствам по-спокойна.