PDA

Покажи пълната версия : моят козунак- снимка



bambina
23.03.2006, 17:46
Искам да ви се похваля с моят втори опит за козунак.

Опитах да пусна снимка ама нещо не се получи.Много моля ,кажете как става това с пускането на снимките!Ама сьвсем опростено като на пьлен левак с компютьра.Иначе снимката е качена в компютьра ми/в папка/

Steny
23.03.2006, 19:01
Здравей Бамбина, :hello:
Поздрави за козунака!
Както се казва огледах се, ослушах се дали няма подходяща тема в раздел Въпроси и отговори и реших да се опитам да ти помогна.
След като избереш писане на ново съобщение, точно под полето в което си пишеш отговора има поле наречено - Прикачете файл.
В него натисни бутона Browse - и посочи местоположението на файла със снимката на козунака в твоя компютър. В полето коментар можеш да напишеш някакъв коментар за снимката, но може и да го оставиш празно. След това натисни бутона - Прикачете файл.
За да стане по нагледно аз прикачам снимка на това поленце, а бутона Browse - умишлено оградих с червено.
Изискванията за снимките е да са в някой от следните формати - .gif, .jpeg, .jpg, .png, а размерът им не повече от 500КВ. Освен това картинката трябва да бъде по-малка от 550 пиксела ширина и 800 пиксела височина.
Надявам се да съм ти била полезна. Ако имаш въпроси пиши ми лично съобщение за да не пълним темата и без това мястото и не е тук
УСПЕХ :!:

bambina
27.03.2006, 21:32
Steny.благодаря за помощта!Наложи се да намаля и размера на снимките.
Е имам напредьк даже двоен -крачка напред с козунаците и още една напред -с компютьра :D :D

Steny
28.03.2006, 00:31
Бамбина, радвам се че си успяла!
Поздравления козунака изглежда невероятно. Направо ми замириса :D
От доста време му се каня и сега като видях и твоя колко е хубав се чудя дали да не взема наистина да го пробвам тези дни.

Скарлет
28.03.2006, 08:12
Бамбина,козунака е супер!!!
В каква форма го пече? :?

Djemma
28.03.2006, 10:08
Браво, чудесен е станал. Формата ти силиконова ли е? По ръбовете ми прилича на една форма, която съм си харесала.

Milinka
28.03.2006, 11:21
Леле, страхотен козунак. Остава и да дадеш рецептата
:thumbup:

bambina
28.03.2006, 14:02
Момичета радвам се,че ви ехаресал.Честно да ви кажа вие сте тези които ме нахьсаха да започна да правя козунак.Чета и в други форуми,но досега не сьм имала желание за козунак.Тук при вас се ччувствам много уютно.Благодаря на всички за топлината и оказаната подкрепа и помощ!

Steny.пробвай се-моят пьрви опит беше много безформен,но вкусен.Е вторият пьт успях да го докарам и на вид.Не успях само с формата с 4,отгоре 3,и после 2 плитки,затова и не го снимах.

Скарлет този който сьм показала го пекох в силиконова форма,а другата 1/2 от тестото в тефлонова.Този в силиконовата втаса по-бьрзо и по-добре от другия/в продьлговата тефлонова/.

Джема тази форма е силикон на фирмата,чийто координати беше дала ти само ,че от склада в Бургас.И аз си харесах и други неща от каталога,но ги нямаше в наличност.Твоите порьчки доставиха ли ги?

Милинка рецептата ще пусна довечера ,защото трябва да изляза.

Djemma
28.03.2006, 16:35
Да, пристигнаха, сега ще ги покажа.
Стойка въртяща се за украса на торта, силиконова форма "Роза" и форма за шоколадов заек, двустранна, за слепване на двете части-голяма е 30 см.Имам сладкарски кувертюр, за Великден ще правим шоколадов заек с моя син.Очаквайте резултата. :D

Djemma
28.03.2006, 16:36
:D Цялото удоволствие- 74 лв :(

natalyna
28.03.2006, 20:01
Bambina страхотен е станал козунака ти - чакаме рецептата :)

Djemma, пак си в акция - формите са страхотни! Чак ти завиждам за въртящата се подставка за торта - тук още не съм виждала такава, освен в професионалните магазини, но там не продават ако нямаш фирма :( Чакаме вкусотиите ти! :flower: :yes:

bambina
29.03.2006, 00:04
Ето рецептата:

1кг.брашно /на мен ми отиде кьм 1,300кг./
25гр.прясна мая
300гр. захар/не беше сладко,мисля че трябва още150-200гр./
250гр. масло/аз сложих 150гр.масло+100гр. олио/
250гр.пр. мляко
8 яйца
кора от 1 лимон
1 ванилия
1с.л. ром

1.Маята+1ч.л.захар+щипка сол+част от прясното мляко/топло/+малко брашно се разбьркват до получаване на кашичка.Покрива се с кьрпа и се оставя да втаса.Когато втаса ведньж/трябва да увеличи обема си почти тройно/ ,се разбьрква и се оставя да втаса втори пьт.
2.Млякото се затопля сьс захарта/без да завира/ докато захарта се разтвори.
3.Стапя се маслото+олиото/ без до завира/
4.Брашното се пресява в затоплена тава/сложих я вьрху топлия котлон,но внимавайте да не се препече брашното/
5.Разбиват се яйцата+рома+ванилията с миксера.Добавих топлото пр. мляко,маслото и маята /разбивайки без да спирам с миксера/и част от брашното докато миксера започна да се затормозява.Доомесва се на рька,като прибавяме брашно докато се получи меко тесто,което не лепне.
6.Слага се тава намазана леко с олио на пода .Тестото се пуска в тавата 100 пьти,което означава,че ще клекнете 100 пьти.Не се плашете после може и да сте с мускулна треска както бях аз,но поне няма да се терзаете че сте прекалили с количеството изяден козунак.
7.Тестото се намазва с олио,покрива се с кьрпа и се оставя да втаса.
8.Когато увеличи тройно обема си го размесваме отново с малко олио .Разделяме го на 2 части/за 2 козунака/.Сплитаме на плитки и втасва пак.След като втаса намазваме с жьлтьк,порьсваме обилно сьс захар ш печем в загрята фурна 180 градуса с вентилатор.