PDA

Покажи пълната версия : Въпрос относно шевна машина



nellyta
07.11.2011, 15:50
Здравейте, видях в МЕТРО тази шевна машина на промоция. Моля за съвет дали си заслужава да си я купя. По принцип не ми трябва професионално, а любителски. И дали оверлочният шев ще върши работа, зная че няма да е като на професионалните машини, но да върши работа. Предварително се извинявам за лошата снимка, но е направена с телефона.

sanita
07.11.2011, 16:19
:confused:Аз имам такъв Лучник електрически и почти не го използвам.Бода е зиг-заг и изобщо не е като оверлога.Зависи за какво ще я използваш,аз съвсем не съм по шиенето:D

venipetgab
07.11.2011, 18:17
Ако питаш мен- за тези пари си заслужава да я купиш. Аз имам Лучник на повече от 20 години и ми върши перфектна работа.Тогава беше много скъпа, но не съжалявам, че съм я купила. Шия на нея всичко- пердета, покривки, ципове на якета, трико, скъсявам дори дънки. Какво като не е оверлог- зиг-зага става за почистване на ръбовете. Мога да шия дори илици и копчета. Освен това е много яка и не се чупи. За начинаещ просто е идеална, но това е мое мнение - не искам да те подвеждам.

d78152
07.11.2011, 19:36
Преди два месеца си купих от Метро същата машина но друг модел и съм много доволна,За домашни условия/не съм професионална шивачка/ми върши прекрасна работа.

nellyta
08.11.2011, 09:42
Много Ви благодаря момичета за мненията. Тъй като ще я ползвам за домашни нужди и при тази цена ще я взема пък ще видим :-)

tsvety
08.11.2011, 13:25
Аз пък да си кажа, зиг-зага изобщо не струва да замести овърлога. Нашата машина шие зиг-заг - умряла работа, на ръка стават по-чисти кантовете, донякъде спира разнищването, но пак си се нищи.

ivelina70
08.11.2011, 20:41
Най хубавите машини са на жаном.Имам тойота и не съм доволна при малък ръб трябва да я караш на ръка,ако пък се забие иглата в совалката трябва да разглобиш леглото на совалката за да освободиш иглата.А старите тойоти са били пушки шили са кожа и по 5 дънкини плата подведоха ме и съжалявам.А дори и да е за домашна работа пак ти трябва нещо хубаво.Като погледнеш реално тя ти остава за цял живот.Така че си вземи жаном. http://www.sevilmisler.com/marka.php?marka=57&isim=Janome
http://www.axioma.3clab.com/janome_d.html може да са по скъпи но няма да съжаляваш. Работила съм и на лада чешките те също са мн добри.

nellyta
08.11.2011, 22:19
Това намерих като описание на модела, от официалната страница на Лучник преведена с гугъл

Основни функции:
• 13 шева
• 4-стъпка, автоматично buttonholes хвърляне
• безплатно ръка
• дръжка за носене
• контейнер за аксесоари
• 24 месеца гаранция
Други характеристики:
• Лесен и бърз обмен на краката-долен колонтитул на резето
• Електронни управител
• Интегрирана горната tightener тема
• Невидим представя за банките - закрит бод
• Шевни ципове - закрит бод
• Шевни каучук, ремонти, укрепване на тъкани, шевни дрехи - еластичен бод wielościegowym
• Шевни еластични материали - просто тройна бод
• В рамките на подшиване и плат - obrzucającym диагонален бод
• Ramal бод - идеален за бродерия или капитониране
• Satin бод (зиг-заг концентрирани) - декоративен шев
• Шивашки материали - от мека (тюл, шифон, дантела, жоржет) след средно тежки (тънко кадифе, туид, платно) - с подходящ избор на игли и конци
• Работа улеснява шевни маншети, панталони, шапка
• Характеристики: шевни бутони
• Висока лифт крачето дава възможност за шиене няколко слоя материал
• Приложимостта на двойни игли - декоративно шиене
• Прекратяване на долния конец szpuleczkę с автоматично навиване изключване на системата след попълване szpuleczki
Стандартно оборудване:
• 2 ролки
• 3 игли
• Felt подложка под бобина тема
• долен колонтитул за buttonholes с бутони
• нож дупки
• oilcan
Допълнително оборудване:
• Zipper крака миг
• Foot сатен
• Footer за плетене на една кука
• Foot закрит
• Shirring
• Foot да шият низ, канап
• Кърпене крака
• Foot за Quilting
• Zipper крака закрит
• Двойна игла
Особености:
• 220-240V, 50Hz
• Motor 70W, 15W крушка
• Нето тегло 5 кг, шест кг Бруто

Ако може някой, който разбира да даде съвет.

smeshko
08.11.2011, 22:35
Ама и превода е един :crazy: гугълска работа.
Аз имам Лучник от 13 год. - в сравнение с този на снимката все едно е от памтивека. Като функции, така като гледам са същите. Досега няма грешка. За тази цена не бих се замисляла много, ясно че зиг-зага не е оверлог, те затова са с различни имена. При 2 години гаранция няма какво да му мислиш.

doris
08.11.2011, 23:00
:confused:Тая"кутия с пласмасови чаркалаци",освен да си зачистваш панамата на гоблена или да я гледаш за красота, за друго няма да става.:idea::kissyou:

DRashkova
08.11.2011, 23:13
Ааааааааа и аз получих брошурката на Метро. Само на 11 ноември в петък тази шевна машина ще е за 120лв от 227лв.
И т.к. от известно време се интересувам от шевна машина, като подходящ подарък от дядо Коледа, много ме заинтересува тази промоция. Така, че давайте със "ЗА" и "Против", че 11.11.11 - петък идва, да знаем дали да се набутваме или да дадем повечко парички за нещо друго.
Не искам да шия само прави тегели. Искам да може всичко за малко пари :D