PDA

Покажи пълната версия : риба



tanq
27.03.2006, 11:23
:no: Знае ли някой рецепта за консервиране на риба.Тъй като нямам време за него от мерак за шиене,той стана рибар и вчера ми донесе доста червеноперки.Чудя се как да ги приготвя.

keissi
27.03.2006, 12:47
Eто рецепта която ние правим редовно/макар че с това кръвно не е полезно/ :D
Няма точен грамаж и е маринована: прави се саламура с едра сол,/ като се пусне сурово яйце върха му да се вижда колкото 5 стотинки.Почистената и нарязана риба се държи в саламурата 24ч.,след което се изцежда и залива с оцет, за предпочитане ябълков и стои още 24ч. Така приготвена рибата се нарежда в бурканчета, в които е сложен черен пипер,дафинов лист и се залива с олио/сгорещено и охладено/. Консумира се след 2-3 дни. Тази рецепта сме я правили с цаца, скумрия, чернокоп, таранка,червеноперка,скубар и става много вкусна,костите на рибата са стопени.
Да ви е сладко!!!

Dayli
27.03.2006, 15:47
1.Почистваш и измиваш рибата.Нарязваш на шайби.
2.Осоляваш със сол,чер.пипер,чесън на прах.Престоява 24часа.
3.Редиш в буркан-ред риба,ред лютеница,ред сварен и подправен фасул,ред кисели краставички на шайби и отгоре пак риба,като доливаш и мазнина.
4.Вариш около 3ч.

Става невероятно.Можеш да си добавиш дафинов лист,кромид и др.Да ви е сладко! [:]

pep-4o
27.03.2006, 16:46
Долу г оре като на Deyli я правя от много години, но скумрия. Пробвах със шаран и каракуда, но не ни хареса.
Аз държа в марината 24ч. - сол, вино/оцет, чесън, лук, дафинов лист, черен пипер и бахар.
В бурканчета нареждам - без точна последователност - риба, грах, боб и моркови, сварени и овкусени, кръгчета кисели краставици, лъжичка олио или зехтин, доливам с гъст доматен сок, запечатвам и варя 1 час бурканите. Костите се топят, за учениците ми е страшно удобно, като решат, че не им се яде манджата от вчера, сами се справят с 1 бурканче (400гр)

Djemma
27.03.2006, 17:45
Консерва риба

Рибата се кисне 2 часа в силна саламура от сол и вода, нарежда се в тава, полива се с 1 ч.ч олио, 1 ч.ч оцет, дафинов лист, бахар. Пече се до зачервяване. Реди се в буркани, полива се със соса от тавата и доматен сос , направен от разредено с вода доматено пюре. Затваря се и се стерилизира 2 часа.Жестока консерва става, топят се и костите. Аз всяка есен правя около 50-ина бурканчета. По тази рецепта съм правила сафрид,паламуд,карагьоз,лефер дори и трицона (цаца). Предполагам,че и с червеноперки ще стане.

tanq
27.03.2006, 22:30
:lady: Благодоря ви за отзивчивоста.Рецептите са интересни и смятам да ги пробвам.Тъй като нямах време да получа вашите рецепти,ще ви кажа какво направих рибата.Изчистих я от главите и перките,сложих я в тенджера,сипах оцет(четох някъде че оцета топи костите) и варих около час.Имах фасул,добавих кисели краставички,царевица ,чушка и доматено пюре.Насипах го в буркани и стерилизирах около 2 часа.В четвъртък моят хубостник ще ми донесе още риба и смятам да пробвам някоя от вашите рецепти.