PDA

Покажи пълната версия : Ядене, което няма да забравя



pep-4o
28.03.2006, 16:30
Хайде момичета, пишете тук: баници, сладкиши, питки, закуски, печени-готвени яденета, кой каквото ще си спомня докато е жив :?
Аз утре :wink: обещавам

Скарлет
28.03.2006, 17:14
Течния шоколад,който сама си правя!!! [:] [:] [:]

аномалия
29.03.2006, 12:45
Аааа, моля-моля, манджичките да вървят с рецептата :!: :)

Natalka
29.03.2006, 13:18
Аз да споделя една от любимите семейни баници.
1бр. пакет кори "Фамилия"
100 гр.олио
300 гр. вода
1,2,3 бр. / по желание/ айца
250-350 гр сирене
Корите се нареждат в тавата, като се редуват : кори,сирене,кори, сирене,докато завърша с кори.Така наредена баницата се нарязва на парчета/ като торта/.Олиото се запържва и снего се залива точно там,където е нарязана.След това яйцата се разбиват и се смесват с водата/ аз слагам само жълтъци, понеже малкия е с алергия/ .Пече се 30-40 мин. След като я извадя от фурната ,я обръщам върху 3 чаши за изстива/без да я вадя от тавата.

олето
29.03.2006, 13:20
Каквато съм лакомия то всичко ми е вкусно и няма да го забравя.....
Ще почна с
"Мързелива манджа":
Патладжани-1,5
чушки-1/за предпочитане червени/
домати-1,5-2кг.
Патладжаните се режат на филии и се поръсват съсъ сло.Чака се малко да им изтече сока и се нареждат в тава. Слага се червен пипер и олио. От горе чушките и накрая доматите.Пак олио и черевн пипер. Пече се на около 200.

Ябълков сладкиш:

3яйца
1,5ч брашно
1ч захар
1кч олио
1/2коф. кисело мляко
1 бакпулвер
1ч.л сода
1/2ч лимонада.
Всичко се разбърква на ръка/не с миксер/ и се изипва в намазнена и набрашнена тавичка. Отгоре се слага предварително настъргани 3-4ябълки, разбъркани с орехи захар и канела.
Невероятно вкусно и бързо е!

[b]Баница с майонеза[/b

2-3 кренвирша нарязани на дребно се разбъркват с
300гр сирене
На три кори се слага от сухата плънка.
след като се нареди баницата се реже на парчета и се залива със:
3яйца, 1майонеза и толкова вода, малко сода и готово...

мога да пиша до утре ама айде стига за сега :)

Dayli
29.03.2006, 17:09
"Пиле-асорти"

1.Пилешките гърди се разрязват по дебелина,така,че да се получи джоб.
2.Осоляват се с чесън на прах,черен пипер и сол.
3.Пълни се с нарязани на ситно-кисела краставичка,пушени гърди или кренвирш,кашкавал,малко масло,резенче лимон.
4.Овалват се в брашно и се нареждат в йенска тавичка.Сипва се на дъното малко мазнина и една чашка вино-около 150-200г.
5.Пекат се с капак или фолио,до полуготовност при 180-200градуса,отварят се и се пекат още 10мин.
6.Сервират се топли със зелена салата,като се заливат със сос-сметана:бульон 2:1и с лимон.

:) ,да ви е сладко