PDA

Покажи пълната версия : Безплатен гоблен от Goblenar



petiako
08.12.2011, 21:00
Здравейте, шия гоблени от близо 18 години и досега съм ушила над 30. Бях приятно изненадана от новата услуга, която предлагат Goblenar.com - да си ушия гоблен по мой избор от снимка или картинка. Първо реших да пробвам безплатния гоблен, който се предлага. Имах малко останала панама от други гоблени. Вложих и малко творчество, панамата ми беше бяла, неразграфена, цвят шампанско и я използвах, за да не шия белия фон, а по-тъмните цветове уших с конци на 3 или 4 ката. Хареса ми схемата - беше проста и лесна за шиене.
Реших да кача готовия гоблен на сайта, за да го видите и Вие. Даже си поръчах един - кораби и лодки в море и смятам да кача и него, когато го завърша.
Този подход е доста удобен - първо шиеш това, което харесваш и искаш. С толкова цвята, колкото желаеш. А е и удобно от материална гледна точка. Може да не купиш всички конци на един път, а на няколко (когато имаш пари); да гледаш схемата от компютъра и по този начин очите ти да не се изморяват от взирането в схемата.
Браво на създателите на програмата! Аз лично смятам да я ползвам в бъдеще, за да си ушия още оригинални гоблени.

manka
08.12.2011, 22:17
Здравейте,с нетърпение очакваме даже и етап от морето и лодките,може да не е в завършен вид:confused:
А относно подхода на шиене,ние си шием от доста години така,правим си комплектовките сами от нета .:idea:

petiako
12.12.2011, 07:08
Разбира се, че има други програми и възможности за шиене на гоблени. Аз самата съм използвала. Просто споделям моето мнение и впечатления.