PDA

Покажи пълната версия : Електро-уреди,прибори,съдове



qni
04.04.2006, 14:04
Предлагам тук да споделим опит за това ,което сме използвали в кухнята като прибори съдове и такива ,които мислим да закупим . :nose: Въобще да си говорим за домашни потреби :D
Тези нови иконки са супер ,създават голяма настроение :D :D :D

Valja
04.04.2006, 19:28
Да живее микровълновата фурна :rainbow:
Това ми е най-ценния уред в домакинството. Спестява ми най-много време от всички домакински уреди. Моята е с двоен грил - горен и долен и е с много програми за различни видове ястия - задаваш вида на ястието и грамажа и тя си знае работата - автоматично включва различни мощности, горния или долния грил. Само в средата на печенето ме известява, че трябва да обърна пилето или каквото там се пече. :)

Djemma
04.04.2006, 20:14
За мен незаменим и любим уред е хлебопекарната, миялната машина,кафемашината и комбайна. Готварската печка не я броя. :D Иначе обичам разни такива уреди. Сега съм си поръчала картофобелачка, ама така и не пристигна вече втора седница,звънях- казаха,че имали някакви проблеми и ще я пратят скоро. :oops: Миналата седмица си поръчах миксерче за фрапе- очарована съм. Единственият му недостатък е ,че е на батерии- ще трябва да си купя още един комплект от презареждащите се.Веднъж годишно- през лятото ползвам сокоизтисквачката, затварям нектари и доматен сок в бутилки. Микровълновата - само за претопляне , варене на макарони, печене на ядки и много рядко- сандвичи на грила.Тостера също го ползвам средно-нито често, нито рядко.Най- неизползвани са фритюрника и кафемелачката. Кафемелачката я ползвам само за смилане на пудра захар и евентуално подправки- карамфил, индийско орехче и подобни.Последно време към любимите уреди се причислява и пароварката- много ми харесва приготвената в нея храна,запазва се вкуса. Най-ми харесва паламуд на пара-м-м, вкусотия.Сандвичмейкъра големия син го ползва повече- фен му е.

qni
04.04.2006, 21:16
Djemma пусни някоя снимка на тези уреди ...пароварка ,миксерчето за фрапе ...картофобелачката/като пристигне/така ще е по интересно предполагам за всички ,а и ще ги видим как изглеждат .
:rainbow:
Преди време търсех преса за орехчета. Днес открих ,че имало електрически уред за тези сладки.Ето така изглежда

Djemma
04.04.2006, 22:15
Миксерчето за фрапе е това:
http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/22_43/products_id/482
Картофобелачката е тази:
http://www.telestar.bg/core/view_produkt.php?produktId=200
А пароварката ще я снимам и ще я покажа[/img]

bambina
04.04.2006, 23:13
Най-много ползвам тостера,миксера,сокоизтисквачката,Бьорнера и по-рядко фритюрника .
Искам да си купя хлебопекарна.

Steny
04.04.2006, 23:35
Аз май се ограничавам до микровълновата, ел. печката и миксера. Разбира се микровълновата ползвам най-вече за претопляне и варене. Печката понеже ни е новичка все още не мога да и се нарадвам и гледам да се въртя повечко край нея. :D
От съдовете любими са ми новата ми форма за печене на блатове за торта във формата на сърце и уок тигана на Тефал.
Откакто открих форума обаче ми се иска да се сдобия със силиконови форми за печене, формички за мъфини(може и хартиени да са) и най-вече хлебопекарна.
Може да ви се стори куриозно, но в повечето магазини в Стара Загора ме изгледаха супер странно като питах дори и за хартиените формички за кексчета (мъфини).
Бих искала да помоля момичетата от Стара Загора да споделят от къде са се сдобили със силиконови форми за печене или с хлебопекарна.

sladka hapka
05.04.2006, 00:11
Бих искала да помоля момичетата от Стара Загора да споделят от къде са се сдобили със силиконови форми за печене или с хлебопекарна.
Силиконови форми за печене засега има само в магазините на ТСМ, и то не във всички. В м-на срещу ІІро ОУ, на бул. "Руски" (точно до аптека "Ивана"), както и в м-на на бул. "Патриарх Евтимий" до р-т "Феникс" има силиконови форми за кекс - правоъгълна ( http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/22_41/products_id/154 ). Магазините са на един собственик и цената е 8 лв. В м-на до "Феникса" имаше и 2 бр. силиконови подложки за печене на цена 14 лв. двете. Същите в София ги гледах за 9 лв., ама това е положението.

В м-на на ТСМ, който се намира в търговския център на "П. Евтимий" срещу Верея - там където е офиса на М-тел, но в подземния етаж, има кръгла и правоъгълна форма ( http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/22_41/products_id/444 ). Кръглата май беше 10 лв., но не съм сигурна, че отдавна я купувах моята.

Навсякъде те гледат като извънземно като питаш за силиконовите форми, а една от продавачките, докато плащам моята, ме пита кога се слага кекса вътре - като се изпече ли :D . И аз й викам: "толкова грасива ли ви се вижда тая форма, че да съхранявам в нея печивото". Щото те са едни сиви, приличат на галоши, ама тя жената откъде да знае :idea:

Метални тави за мъфини (за по 6 бр.) си бях купувала за 3 лв от един м-н за 1 лв. на Главната, но го закриха, така че няма как да си купиш оттам. Хартиени формички в СЗ няма, аз моите ги купувах от София.

Машината за хляб я купувах също от един ТСМ, който беше на гърбиците до VІто ОУ, но вече го закриха. Понякога има такива машини в ТСМ-а под М-тел, но са с огромна надценка. По-добре си я купи от София, ако ще е от ТСМ, или от Техномаркет или Метро.

Сори на авторката на темата за офф-а.

pep-4o
05.04.2006, 10:28
Силиконови форми за печене засега има само в магазините на ТСМ, и то не във всички. В м-на срещу ІІро ОУ, на бул. "Руски" (точно до аптека "Ивана"), както и в м-на на бул. "Патриарх Евтимий" до р-т "Феникс" има силиконови форми за кекс - правоъгълна
В м-на на ТСМ, който се намира в търговския център на "П. Евтимий" срещу Верея - там където е офиса на М-тел, но в подземния етаж, има кръгла и правоъгълна форма
Сори на авторката на темата за офф-а.
И аз сори, Хапке, :fight: ама не трябва ли да заменим "Патриарх Евтимий" с "Цар Симеон Велики" :?: :?: :scared: Че нали знаеш Патриарха къде на изток е :shhh:


За хартиените формички - Джемма беше пекла мъфини във формички от пастет - сега има такива малки пастетчета в кутии от по-дебело фолио в почти всички хранителни магазини. Ако не си виждала Steny, пиши, ще ти кажа
По темата за уредите:
Моят любим уред явно е хладилника, защото моите все ме бъзикат, че минингит ще хвана някой ден :crazy: Сега сериозно: най-много използвам печката, микровълновата и тостер-сандвича. Сокоизстисквачката напоследък да, фритюрника е задача на децата - винаги, като ни няма го вадят и пържат картофки (защото у нас по-малките ел.уреди се прибират заради мястото). Комбайн имам, но го използвам само за приготвяне на каймата и ако ще режа повечко зеле за салата. Иначе не ми струва ваденето и прибирането. Кафемашината ми не прави хубаво кафе, та я зазимих в един гардероб и си ползвам кубинската кафеварка. Иначе мечтата ми е за хлебопечка, но няма къде да я сложа. :scared: Но след някоя годинка, като засиля сина към другото жилище :P
За съдовете: тенджери-неръждаеми, тефлон и обикновени
тигани: тефлонови и 1 стар дебел чугунен за панирани изделия
тави-неръждаеми и прости
чинии: порцелан и аркопал
чаши-стъкло и кристал и костен порцелан
друго не се сещам :D
ама се сетих: Магазин на ТСМ има и на пазара, срещу чешмичката

sladka hapka
05.04.2006, 15:53
Цар Симеон е, не е „Патриарха”. Мерси, Пепчо!

Djemma
05.04.2006, 18:55
Момичета, да се похваля, днес посетих Биг шипа във Варна и си накупих някои неща. Ето това:
Уред за понички- бях му хвърлила око отдавна, ама не ми се даваха 34 лв,сега ги прежалих.
Силиконова точилка- и нея отдавна я исках, но в другите магазини е по 40 лв, тук я намерих за 15 и съм щастлива от този факт.

Djemma
05.04.2006, 18:56
Продължавам с формите за медена къщичка- направо умирам от щастие , че ги намерих.По коледа бяха скъпи, а сега ги взех за 4 лв.
Актуална за сезона кошничка за яйца.

Djemma
05.04.2006, 18:58
Инакрая силиконово килимче само за 7 лв . :D
Много съм доволна от ползотворните си покупки днес.

natalyna
05.04.2006, 19:15
Djemma - направо ме разби с твоите форми! И като знам как в Бг се намират такива неща, направо ти свалям шапка, за страхотната сбирка! :flowerlove:

Djemma
05.04.2006, 19:20
Блафодаря Нат,много се кефя на покупките си, наистина немога да повярвам,че ги намерих. Ще го наобикалям вече честичко тоя Биг шоп. :D

pep-4o
05.04.2006, 20:18
Да са ти честити! Аз сега идвам тук от ТСМ-магазините, бях решила да разгледам хлебопекарни. В единия нямаше, а в другия магазинерката по-невежа от мен по отношение на използването. Ще проверя в темата, сигурно ще получа повече информация от там, колкото от магазина.

qni
05.04.2006, 22:55
pep-4o ,Steny....ако имате път към пазара в Димитровград може да си купите от м-н"Рибката" хлебопекарна.Цената им е около 40-50лв.и са немски .Когото и да попиташ ще те упъти къде се намира магазина .До скоро имаше ...

Джема страхотни покупки :thumbup:

Steny
05.04.2006, 23:27
Бързам да се похваля с новата придобивка :lady: .
Благодарение на sladka hapka и pep-4o вече притежавам първата си силиконова форма от магазините на ТСМ - http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/22_41/products_id/154
Тази вечер я изпробвах - не миришеше неприятно от печката както очаквах, а кейка с карамел стана супер.
Относно хлебопекарните имаше два вида. "Нормални"-съжалявам това бе израза на продавачката по 70 лв и дигитални по 90, но наистина информация не даде никаква. Може би ще трябва да последвам съветите на qni и да видя тези в Димитровград.
Благодаря на всички за съветите - целувки :kissyou: и НАЗДРАВЕ :upbeer:

pep-4o
06.04.2006, 09:56
Бързам да се похваля с новата придобивка :lady: .
Благодарение на sladka hapka и pep-4o вече притежавам първата си силиконова форма от магазините на ТСМ - ...........Относно хлебопекарните имаше два вида. "Нормални"-съжалявам това бе израза на продавачката по 70 лв и дигитални по 90, но наистина информация не даде никаква. Може би ще трябва да последвам съветите на qni и да видя тези в Димитровград.
Благодаря на всички за съветите - целувки :kissyou: и НАЗДРАВЕ :upbeer:
А така, значи ти си минала преди мен. Там където продавачката има "нормални" и дигитални" хлебопекарни, ми каза, че днес свършили силиконовите форми :fight: а на магазина на пазара дори не беше чувала за такива.

По темата искам да допълня, че напоследък пасатора ми е уред, използван ежедневно - компот, майонеза, домати от консерва за пиците и манджи+гъбите и лука.

pep-4o
06.04.2006, 12:15
Djemma, имам въпрос за поничките. Отдавна гледам уреда, защото много ги обичаме, но не смея да купя, защото: тук ги продават пържени в много олио (и с оня вкусен топинг отгоре :sleepy:) , а в тази машинка не се ли пекат? Чакам отзиви като я изпробваш, твоето мнение ще бъде решаващо :cookies:

sladka hapka
06.04.2006, 12:44
Там където продавачката има "нормални" и дигитални" хлебопекарни, ми каза, че днес свършили силиконовите форми :fight: а на магазина на пазара дори не беше чувала за такива.
Тая от магазина на пазара е безнадеждна, хич не я пробвайте. Аз съм скъсала кило нерви с нея, като дърво е - ни слуша, ни се интересува...

Хлебопекарните в м-на под М-тел не са лоши, но са със страшна надценка!!!

luluto
06.04.2006, 14:10
Джема, сподели за уреда за понички :rezando: Аз го гледам от няколко дни в магазина до нас и имам известни мераци да си го купя. Дай някоя рецепта за домашни понички. :idea:

По темата: от кухненските ми придобивки, най- големият удар е хлебопекарната. Имаме я от 2 месеца и от тогава хляб не сме купували. И козунак ядем почти през ден от тогава :D У нас сокоизтисквачката също е много широко застъпен уред. Сутрин фрешовете са ни семейната закуска. Имам гофретник, който се ползва ежеседмично, а едно от любимите съоръжения се оказа скарата на балкона. И аз се снабдих със силиконови форми и съм много доволна. Взех си за мъфини и за кекс. Сега мисля да купя и една за сладки. Кухненския комбайн също го ползваме, но не толкова често, колкото пасатора и чопъра. Друго мое любимо съоръжение е уреда за варене на пара. Като привърженик на здравословното хранене, доста често го вкарвам в употреба, а за пюретата на бебето е просто незаменим.

Djemma
06.04.2006, 15:38
Ха-ха,аз точно заради това го взехуреда, че много обичам понички,а пържено още дълго време не трябва да ям. Ще докладвам за резултата. :D

Скарлет
06.04.2006, 16:40
Да се подредя и аз:
На първо място е минкровелето,много го ползваХХХХ,в минало време,защото чинчилата нагриза кабела :bunny: и сега е за ремонт.
Още съм мераклийка и на готварската печка,защото е сравнително нова и ми е интересно да пробвам различните функции.
Силиконките :angel: са страхотни!Имам си форма за мъфини и съм много доволна.
А,иначе ми е любимо всичко,което олеснява работата и спестява времето за приготвяне от рода на :
фритюрник,гофретник,миксер...... :cookies: :cookies: :cookies: :loveglasses:

qni
06.04.2006, 17:18
Последните ми придобивки за кухнята са :кексова форма ,правоъгълна на д-р Йоткер от Метро и форма за торти .
Незнам за вас ,но аз много се заплесвам в Метро например по оня сектор с домакинските нещица:сервизи,касеролки, рендета и какво ли не :D :D :D ....

Djemma
06.04.2006, 19:03
О, и аз съм същата qni, този комплект го имам -подарък за Коледа преди 2 години. Кекса ми залепваше в началото много, винаги го вадих на 2 части,въпреки,че мажех добре формата.Сега по-добре излиза вече.И не само в Метро съм така- на такива щандове стоя по цял час. :D Да не би да пропусна нещо ново- трябва да огледам всичко.

tanita
07.04.2006, 08:23
Джема страшна си, да са ти честити новите придобивки и много да си ги ползваш.
Ако имаш желание да си изпробваш формичките за къщичката, ето ти една идея за къщичка за Великден

http://www.wilton.com/store/images/site_images/2104-1594_m.jpg

И аз обичам да си купувам такива глезотийки, тук поне не е тридно да се намерят, само дето почти не ги ползвам. Последната ми страст миналия месец бяха книги за декорация на торти, само дето още нито една торта не съм направила, ама пък може да ми дойде музата някой ден.

anna77
07.04.2006, 13:50
Както винаги Джема ме шашна! :shock: Не знаех, че са измислили и автоматична картофобелачка! :shock: Адски ми е интересно на какъв принцип е! Страх ме е от много белене да не останем накрая съвсем без картофи?! :D
Вкъщи любим уред ми е миксерът с купа към него! Толкоз много бъркане е видял по кексове и торти, че като забръмчи и мъжа ми бяга в хола! :D А иначе имам комбайн на WS Teleshop (за сокове и пюрета), тостер, микровълнова печка, миксер с кана - тип "шейкър" (електронен), фритюрник, скара за сандвичи от стар тип с реотанчето отгоре :yes: !
Откакто се запознах с вас си мечтая за хлебопекарна, която съм решила да си подаря за рождения ден през юли (има време дотогава :( , за съжаление).
А и аз като всички жени, не ми се влиза в "Технополис", че след това излизам оттам с минимум 3-4 уреда (които все изплащам, че накуп пари не се вадят лесно) :cry: ! Хубавото е, че ги взимаш веднага, а плащаш постепенно! :D
Но познанството ми с вас, ще ме разори! :cry: Само от днес се влюбих в машината за понички на Джема! А в силиконовите форми се бях огледала пак оттук! Ама откъде толкова средства, бе хора??!! :uhhhh:
Много ви мразя, ама защото много ви обичам! :kissyou: :kissyou: :kissyou:

:lady:

melek
07.04.2006, 16:05
Аз използвам пасатора със купа
Сокоизтисвачката не спира цяла зима щерката обожава портокалов фреш
Печката се нуждае от подмяна но (като му дойде времето)както казва мъж ми.
Момичета вие ме запалихте за хлебопекарна - бях в ТСМ и ми показаха един за 160лв.и без ред упътване на български ( аз си мисля , че живея вБГ.) :? и се отказах за сега.
Освен да отскоча до Димитровград

pep-4o
07.04.2006, 16:10
Аз използвам пасатора със купа
Сокоизтисвачката не спира цяла зима щерката обожава портокалов фреш
Печката се нуждае от подмяна но (като му дойде времето)както казва мъж ми.
Момичета вие ме запалихте за хлебопекарна - бях в ТСМ и ми показаха един за 160лв.и без ред упътване на български ( аз си мисля , че живея вБГ.) :? и се отказах за сега.
Освен да отскоча до Димитровград
Тук в магазина на ТСМ едната май беше 60 или 70, а дигиталната - 90лв. Защо има такава разлика? Нали са все една "верига" магазини :? :? Е, сигурно защото сме в България

qni
07.04.2006, 16:55
Малко информация за всички ,които искат да си закупят хлебопекарна .Дано ви е от полза


http://www.bonapeti.tv/store_tools.php
Моята печка е като бялата ,но с иноксово покритие.

anna77
07.04.2006, 17:10
Яни,
Мерси от сърце за информацията! :kissyou: :kissyou: :kissyou: :flowerlove:

Сега пък се влюбих и в "Индженио" от Тефал! :(

Много съм си влюбчива натура! :bunny:

Скарлет
07.04.2006, 17:44
Днес си купих от ТСМ шприц за сладки,но не е електрически.Опитах да направя шприц-сладки,но нищо не се получи,незнам къде сгреших.

Видях и хлебопекарните,струват 60лв.,та въпроса ми е:Ако някой си е купил от тези хлебопекарни,да сподели дали са хубави???? :crazy:

qni
07.04.2006, 17:59
Скарлет и аз имам такъв шприц и не съм доволна.След време дори самата продавачка на ТСМ каза ,че не зареждала от тия шприцове ,защото клиентите се оплаквали.Сладките не се отделят. :no:

natalyna
07.04.2006, 19:39
Здравейте, освен повечето неща изброени до тук, не мога да се нахваля на тигана Wok! Всичко става много бързо и вкусно! Аз в него дори понякога си готвя, като в тенджера, че е по-голям. Фритюрник нямам - всичко си пържа във Wokа - отнема малко време и много по-мако олио!
Иначе - не мога да се нахваля на фурната с горщ въздух, съдомиялната машина, миксер, пасатор и блендер и каната за гореща вода, а да и да не забравя - цифрова вежна за продуктите - който няма - горецо препоръчвам. Нямам много уреди, но тези които имам ги използвам до дупка!

От оборудването - тенджери и тавички от неръждаема стомана с двойно дъно(без тавичките), форми за торти и мъфини, аркопалов и порцеланов сервиз и други подобни глезотийки.

Тези неща сме ги купували постепенно за 8-те години, които съм тук и не ми се е видяло трудно финансово! Едно домакинство се оборудва непрестанно! Аз имам още толкова неща да купувам - но и на тях ще им дойде времето!

аномалия
07.04.2006, 19:43
Проблема не е в шприца, а в тестото. И аз имах мнооого провали с тоя шприц (моя не е от ТСМ де, наследство ми е) и почти се бях отказала. Обаче като го уцелих тестото вече не мога да се спра да пека бисквитки. Просто слагате повече брашно, отколкото е нужно. Както пише по разни билетчета: опитайте пак [:]

соледад
07.04.2006, 20:42
И аз искам да споделя нещо. Няма да хваля някой конкретен уред, но много де радвам от едно откритие :wink: , което твърдо съм решила да си купя като взема паричките... Става въпрос за откопчаващи се форми за торта. Попаднах на едно магазинче, в което продават 3 размера за 6.80 лв. :!: Направо съм изумена от цената-очаквах да са по-скъпи, но....ще си купя на 10 април и веднага ще напрявя торта Стоичков или парфе и ще ви се похваля [:]

Valja
07.04.2006, 20:57
Не знаех, че са измислили и автоматична картофобелачка! Адски ми е интересно на какъв принцип е! Страх ме е от много белене да не останем накрая съвсем без картофи?!
В един от старите български филми с Георги Парцалев /обаче в момента не мога да се сетя за името на филма/, където Парцалев беше в ролята на дядото, който избяга временно от къщи, защото го караха да помага в домакинската работа, но се завърна, когато научи, че се е родило второто внуче, та в периода, в който не беше в къщи, сина и снахата трябваше сами да се справят с домакинската работа - те имаха ръчна картофобелачка - нещо като голяма купа с капак и ръчка, която се въртеше ръчно. Та синът въртя, въртя, въртя ... ядоса се, че нищо не става и репликата беше: "Пръстите ми се обелиха, а на картофите нищо им няма :twisted: ".

Djemma
07.04.2006, 21:34
На принципа на центрофугата е май.

lubopitko
07.04.2006, 21:41
И аз искам да споделя нещо. Няма да хваля някой конкретен уред, но много де радвам от едно откритие :wink: , което твърдо съм решила да си купя като взема паричките... Става въпрос за откопчаващи се форми за торта. Попаднах на едно магазинче, в което продават 3 размера за 6.80 лв. :!: Направо съм изумена от цената-очаквах да са по-скъпи, но....ще си купя на 10 април и веднага ще напрявя торта Стоичков или парфе и ще ви се похваля [:]


Много внимателно трябва да се избира такава форма! Имах две и двете дадоха фира! :uhhhh: Много се ядосвам! Формата не прилепва добре за дъното, дъното ме мести нагоре- надолу и днес с триста зора опекох един блат... Следващият път като реша да си купувам, ще направя тест за издържливост на формата преди да я взема! :lookup:

соледад
08.04.2006, 13:31
Формите изглеждат доста стабилни, но ще ги огледам по-добре преди да си ги купя :? Дано да са здрави, че както съм се навила за тех-няма развиване :D

lubopitko
08.04.2006, 17:20
Аз си взех днес от Рамстор за 8 лв. Да се надяваме, че няма да се издъни в буквалния смисъл на думата, че... :bong:

anna77
10.04.2006, 10:30
Последният път като ползвах подобна форма блатът "избяга" още докато беше в течна форма между стените и дъното! :( :D Не питайте после как се чисти печката :twisted:

Така че внимавайте с такива форми! Аз вече печа блатове в затворени тавички с тефлоново покритие (намазани с масло и брашно после е фантазия да се извади готовия блат!)!

А разтварящата се тавичка е в кофата вече! :evil: :bong: :twisted:

lubopitko
10.04.2006, 20:07
И моят блат така избяга последния път... :D
Силно се надявам вече да нямам такива проблеми, че ще правя торта вдругиден и ще сефтосам новата форма. Стискайте палци! :lady:

соледад
11.04.2006, 10:40
Аз до 14 април съм на диета, но след това ще ги пробвам фрмичките-дано да няма издънки, че така им се радвам...
като казвате, че блатовете ви бягали от формата дали ще стане същото и със сместа за парфето, което ще правя :?: