PDA

Покажи пълната версия : Помощ за Ланарте



sim4o
19.01.2012, 20:14
Здравейте мили момичета!Моя колежка си е купила комплектовка на Ланарте,но се чудим как точно се шие това нещо/че указанието нещо ни обърка/. Ето защо търсим някой, който го е шил, за да ни помогне с инфо.
Ето го и въпросният гоблен.

cecunka
19.01.2012, 20:20
Можеш ли да качиш легендата. Там трябва да е указано - кои знаци се шият с кръстче, с колко нишки, кои с полукръст - пак с колко нишки, контур с кой цветове - колко нишки.

sim4o
19.01.2012, 20:54
Не, защото не е у мен. За броя нишки сме наясно,разбрахме кога се шие с една, кога с две нишки.Основният ни проблем е свързан с това, колко нишки от панамата хваща кръстчето,защото схемата е разделена на квадратчета от по 5 знака на ред,което ни навежда на мисълта, че хваща по 2 нишки,но там където е показано как се шие кръстче хваща 1.
Надявам се да обясних точно!

did_tag
20.01.2012, 08:42
Всички или повечето гоблени на Ланарте са разграфени през 5. Не знам каква е панамата на този комплект, но обикновенно техните са 27-32 каунт и се шият през нишка. Ако пък случайно е на едра панама - 18, 16 или 14 се шие във всяка дупчица.

mimi_vasi
20.01.2012, 11:32
Привет!Довършвам този гоблен в момента....И аз имах същите опасения и трудности когато го започвах и това беше причината да отлагам,но...сега вече съм към финала и затова си позволявам да ти дам съвет!Значи щом е готова комплектовка кръстчетат се шият през дупка,хубаво е да започнеш от средата,защото панамата е неразграфена и по възможност д ашиеш последователно,но в процеса на работа ти ще се ориентираш как ти е най-удабно.Внимавай за полукръстчетата и кръстчетата от 2 цвята да са с еднакъв наклон,за да не се промени нюанса!Ако имаш други въпроси или нещо не си ме разбрала...насреща съм!Желая ти много удоволствие в шиенето,ще останеш изключително доволна,гоблена става много красив и нежен!

sim4o
20.01.2012, 19:18
Благодарим ви момичета! Към момента нещата вече са ясни и Надето започва с боцкането.:kissyou:

Даниела Иванова
20.02.2012, 13:30
Аз имам затруднения с двуцветните кръстчета-комбинация от кои номера са-видях легендата на схемата,но в таблицата-не

did_tag
20.02.2012, 14:07
Аз имам затруднения с двуцветните кръстчета-комбинация от кои номера са-видях легендата на схемата,но в таблицата-не

Мартениците обикновено са описани под таблицата със символите........