Показване на 1 до 15 от 22

Threaded View

  1. #16

    Подразбиране Как

    Определено съм заинтригувана от този метод и мисля да опитам не на моя Леврон - Роял, защото там цветовете са прекалено много и се опасявам, че ще се изгубя. Първо смятам да опитам на някой по-лесен гоблен, само за да схвана системата и метода на парковката.
    Въпросът ми е:
    Включването на съответен нов цвят (символ) става когато му дойде реда в схемата, но при по-голям диагонал, включващ няколко реда квадрати (например към средата на схемата) кога мога да повторя от даден символ да включа и втори конец?
    Доста сложно за обяснение, но ще опитам нагледно. Това е снимката от единия урок по парковка от руския сайт. Ясно се виждя, че символът о го има в рамката и от двете страни на диагонала - и слиза един конец надолу със символ о и един от същия цвят идва от ред 320 по схемата. Кога е включен този втори конец? Има ли принцип или правило за това?
    http://prikachi.com/images/518/4462518r.jpg
    И вторият ми въпрос:
    Ако даден символ е прекалено нарядко (напр. в колонка 10, после чак в 60) какво се случва с този конец? Приключва ли се или си чака реда докато диагоналът ми стигне до 60, за да бъде ушит?

    И последно: С колко дълги конци работите парковката?
    Благодаря за споделения опит! Чудесно е, че го има този форум!
    Редактирано от viliyana : 01.03.2012 в 13:52.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •