Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 26
  1. #1

    Exclamation Относно фирма РУМИНА.........

    Отварям нова тема, защото мисля, че мястото и е тук, поне що се отнася до комплектовка на гоблени - 3 дена вече с блъскам с измишльотините на въпросната фирма. Имам подарък комплековка на модел на Златното руно от тази фирма и ....................схемата е поне 8-мо поколение скан - с една дума ОТВРАТ. Уших единият цвят - най-многото и продължих със следващият по. Уших и него и като дойде време да шия по между тях се хванах за главата. Намерих схемата на златното руно за да сверя - цветовете трябваше да са от тъмно бордо до почти бледо, бледо розово . В комплекта бяха подредени така - бордо, тъмно кафяво, златно кафяво, червено, оранжево,2 тона по светли на жълто оранжево и на края ярко розово.......... Повече няма да казвам нищо. Изводите си направете сами..........
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от did_tag : 13.03.2012 в 17:34.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Отварям нова тема, защото мисля, че мястото и е тук, поне що се отнася до комплектовка на гоблени - 3 дена вече с блъскам с измишльотините на въпросната фирма. Имам подарък комплековка на модел на Златното руно от тази фирма и ....................схемата е поне 8-мо поколение скан - с една дума ОТВРАТ. Уших единият цвят - най-многото и продължих със следващият по. Уших и него и като дойде време да шия по между тях се хванах за главата. Намерих схемата на златното руно за да сверя - цветовете трябваше да са от тъмно бордо до почти бледо, бледо розово . В комплекта бяха подредени така - бордо, тъмно кафяво, златно кафяво, червено, оранжево,2 тона по светли на жълто оранжево и на края ярко розово.......... Повече няма да казвам нищо. Изводите си направете сами..........
    И за да не съм голословна, качих цветовата гама на въпросната фирма на РМ схемата и показвам двата резултата:

    До тук показвам цветовете само на цветята, като стигна до вазата и другите неща и там има огромни разлики ще покажа и тях.
    Наистина почти няма разлика.

  3. #3

    Подразбиране

    Сигурно anito 11 казва това с ирония. Добре, че е подарък, аз не бих дала пари за такава измишльотина. Няма нищо общо това което шиеш с оригиналната снимка.

  4. #4

    Подразбиране

    И на мен често ми се случва да се удивявам на наглостта за продаваш чужди творения, като смениш само малко цветовете. Обикновенно се получава мазано, както казват децата. Другия вариянт на наглост е продажбата за гоблен на картинка, мината през някоя програмка, с купища единични бодове и сини и зелени отблясъци в лицата например. За това преди да шия нещо го проучвам вече детайлно /не че не съм се спускала в авантюри/. Бих посъветвала да промениш набора докато го шиеш /да отстраниш оранжевите например/ така хем ще уважиш човека, който ти го е подарил /никой не е длъжен да познава игрите на фирмите, важен е жеста на подаряването/, хем ще изпиташ удоволствието от подобряване на качеството и усъвършенстване на крайния резултат!

  5. #5

    Подразбиране

    Модела принципно ми харесва, уважавам и човека подарил ми комплекта и за това сменям в движение, но за жалост оранжевото и червеното е ушито вече и сега заигравам с другите по-светли и по-тъмни тонове.......... Времето ме притиска и ако не получа желаният ефект ще си го имам като обеца - първо да гледам и после да започна с шиенето..........

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Модела принципно ми харесва, уважавам и човека подарил ми комплекта и за това сменям в движение, но за жалост оранжевото и червеното е ушито вече и сега заигравам с другите по-светли и по-тъмни тонове.......... Времето ме притиска и ако не получа желаният ефект ще си го имам като обеца - първо да гледам и после да започна с шиенето..........
    Сигурна съм, че ще направиш добра цветова комбинация. Да не забравиш после да покажеш резултата! Спорна работа!

  7. #7

    Подразбиране

    Не ти е лесна работата, но ще се справиш.Успех!

  8. #8

    Подразбиране

    Айде сега -застреляхте ме! И аз имам подарък на тази фирма и съм ушила малка част от к-.та . До този момент уж изглежда добре, ама да видим-

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    Айде сега -застреляхте ме! И аз имам подарък на тази фирма и съм ушила малка част от к-.та . До този момент уж изглежда добре, ама да видим-

    Ушила съм половината, като го завърша, мога да ти пратя оригиналните конци от комплекта да видиш. Може само в моя да е грешката........

  10. #10

    Подразбиране

    И тъй като обещах да споделя всичко докрай, а аз спазвам обещанията си, днес минах през магазин за конци и от каталог на ДМС извадих номерата на конците, който бяха в комплекта /имаше 2-3, който видимо не бяха ДМС, но избрах най-близкия цвят/. Поиграх си с схемата в РМ и Ви представям резултата. Ето така щеше да изглежда и моят гоблен, ако шиех с конците на фирма Румина.


  11. #11

    Подразбиране

    Аз нещо недоразбрах.Снимката от пост 10 е някак си еднаква с втората снимка от пост 1.
    Това, което ти шиеш, сменяйки конци е снимка 1 от 1пост.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  12. #12

    Подразбиране

    Оригинала е първото от картинката на комплекта, а последната е точно копие на това което трябваше да стане с конците в комплекта. Моят готов резултат след няколко дни, като го взема от ателието.
    Редактирано от did_tag : 13.03.2012 в 17:35.

  13. #13

    Подразбиране

    Ух, направо гаден трябваше да стане Прилича на детска книжка за оцветяване - шарено-пришарено нещо.

    Надявам се, че след дълги игрички със смена на цветове - твоят станал доста и доста покрасив

  14. #14

    Подразбиране

    Що за фирма е това , има ли сайт , добре , че не съм попадал на нея от прочетеното по-горе , благодаря ти много за тази информация
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •